Jump to content

Zabezpieczenie przeciwpożarowe strychu


bart07
 Share

Recommended Posts

Cześć. 

 

Wiem, że na forum jest co najmniej kilku strażaków.

Czy są jakieś sprawdzone sposoby zabezpieczenia strychu przed pożarem? Niby wszystko jest wykonane prawidłowo, nie mniej mam "na kominie" trochę elektroniki. Ponieważ zasilacze już mi się "paliły" (dym i smród) to mam jakieś tam obawy.

Czy jest jakiś dostępny finansowo system zabezpieczenia przeciwpożarowego dla strychu, czy tylko pozostaje budowa niepalnych boksów?

 

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisał poprzednik. Ze swojej strony zalecam zakup dobrych zasilaczy, które nie będą się palić. Sprzedawałem kiedyś czujki, autonomiczne, na baterie, które można było łączyć w sieć, ale moim zdaniem to tzw "musztarda po obiedzie", życie mogą uratować, ale straty w dobytku mogą się pojawić. Tak czy inaczej, w takie miejsca nie ma co żałować i kupować odpowiednio dopasowany sprzęt /zasilacze. No i przede wszystkim zdrowy rozsądek ;)

Link to comment
Share on other sites

1. Tak to jest dom jednorodzinny. Czujka dymu jest nawet dosyć tania (istotnie tańsza od czujek czadu, które mam).

2. Dobry zasilacz... Dobry UPS (markowy), na gwarancji "skleił mi się". W momencie przejścia na tryb podtrzymania napięcia pojawił się dym i smród. 

3. Płyty niepalne właśnie stosuję. Zarówno "czerwone" jak i lekkie izolacje do obudów kominków. Natomiast nie są to zabudowy pełne, a jedynie narożnik ze sprzętem jest wyłożony takimi płytami (1m2 na podłodze i podobnie na ścianie).

 

Myślałem o instalacji tryskaczowej. Temperatura zadziałania 68C ... Tyle to pewnie potrafi się pojawić w upalny dzień....  Do tego nie wiem, czy większe szkody zrobi pożar na strychu, czy nieuzasadnione użycie tryskaczy... 

Sam koszt byłby pewnie niewielki. Kilka rurek pod kalenicą i kilka tryskaczy.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.