Skocz do zawartości

Katana X-Lite 2m, Katana 1,8 ADW-Saito125


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 450
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pierwsza sprawa to ciężar, druga że jak będą spasowane na styk to jak się zatrą to sie już ich nie rozłączy.Miałem taki przypadek w tłumiku ST-90 >>>> masakra.Tak sie zatarł na kolanku że ledwo udało sie go zdjąć .

 

Dziś zalaminowałem drugą warstwę na gotowej rurce i wyprodukowałem drugą rurkę od podstaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek mała prośba.... Budujemy bardzo podobne modele tylko, że moja jest ciut większa i będzie cięższa. Mam prozaiczne pytanko. Wspomniałeś, że znalazłeś już podwozie. Możesz mi podesłać linka lub namiary. A i jeszcze jedno jakie koła przewidujesz chodzi mi o średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej już dwa zrobione łączniki, owinąłem je izolacją elektryczną po zalaminowaniu i wyglądają jak zwinięte z paska laminatu :D .Do wykonania użyłem żywicy L285 i tym razem tkaniny 100g/m2 (3 warstwy)

 

Odpowiadając na pytanie kol. Kaziuka już wyjaśniam że te rury będą wklejone w skrzydła a łącznik z duralu, docelowo węglowy będzie wchodził do wewnątrz.Stosowanie łącznika z laminatu szklano-epoksydowego mija się chyba z celem ze względu na wytrzymałość.Zrobienie rury laminatowej o idealnie gładkiej powierzchni i o kołowym przekroju, jednakowej średnicy chyba warunkach domowych jest awykonalne (przynajmniej przeze mnie)

 

Balsa na skrzydła jest już u mnie, czekam tylko na listwy, jutro skoczę do Castoramy i kupię plac budowy pod to skrzydło.Płyta laminowana 1 x 0.8 m będzie odpowiednia.

 

cznikitm3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozumiem. Interesuje mnie jeszcze w jakim celu takie łączenie się wykonuje, do demontażu skrzydeł np. przy transporcie?

Ale, pytanie to zadałem Ci już w innym poście, więc tu nie pytam, bo się zeźlisz i w ogóle mi nie odpowiesz... :? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to w dwóch celach, pierwszy to możliwość złożenia , drugi nadaje wytrzymałości, tak zrobione skrzydło teoretycznie się nie złoży przy przeciążeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że post pod postem ale to wiadomość z ostatniej chwili w sprawie Katany 1400mm.Wysłałem pytanie do Artexu o wycenę elementów (prawie wszystko bez boczków).A chłopaki z Artexu wycięli z rozpędu te elementy :D .Cena wyszła bardzo atrakcyjna jak na "prawie" KIT.Zobaczymy co przyjdzie.Fotkę wrzucę.

 

W sprawie dużej Katany której dotyczy ten temat.Modelmaking nawalił z listwami ale zamówiłem w modele.sklep.pl i dostałem mail z potwierdzeniem wysłana listew do mnie.Niebawem budowa ruszy chyba w zdwojonym tempie.Katankę 1400 zostawię na zimę (ale nie wiem czy na nadciągającą czy następną :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie z materiałem i przesyłką wyszło poniżej 100zł.Nie ma tylko balsowych boków kadłuba i stateczników itp.Jak to wygląda dowiem się niebawem jak przyjdzie paczka.Mnie tymczasem przyszły listwy do Katany 2m.Jutro śmignę po płytę montażową i zaczynam wreszcie skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu prowadzić grupowego projektu ale jak ktoś chce to proszę bardzo.

Mam dużą Katanę do skończenia i biorę się ostro za ten model.Katanę 1400 mm może sobie każdy wyciąć na własną rękę , odpada wtedy problem z rozsyłaniem.Artex nie robi problemów z wycięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto fotki elementów do Katany 1400mm.Mam inne modele do skończenie więc to idzie do przechowalni.

 

ka14001eg5.jpg

 

k2jc2.jpg

 

Żeberka z balsy 2 mm, reszta sklejka lipowo/balsowa 2,5mm |(taką sobie zażyczyłem)

Wycięcie tych wszystkich elementów wraz z materiałem i przesyłką kosztowało mnie 82zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomniejszyłem tylko , a pliki trzeba w DXF albo CDR.JA wysyłałem w DXF.Jedną część źle wycięli ale przeżyję ten błąd.W plikach jest dobrze więc to błąd przy wycinaniu.Żeby nie szatkować tematu : jak ktoś chce plik formatek do wycięcia to na PW mail poproszę.Korzystam z netu GSM HSDPA więc ilość wysłań ograniczona (limit transferu), chyba że porozsyłacie sobie między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.