Skocz do zawartości

Moj pierwszy Wicherek 25 :)


pelapi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomku wiem ze zawiasy ze sklepu modelarskiego były by najlepszym pomysłem ale koszt wysyłki będzie ok. trzykrotnie większy niż same zawiasy .

 

Co myślisz o wykorzystaniu do zrobienia zawiasów starego środka z dyskietki 

 

post-18309-0-33950800-1454191042_thumb.jpg

 

wydaje mi się że zachowywały by się podobnie jak te z poliestrowe co o tym myślisz (myślicie) 

 

post-18309-0-16470200-1454191285.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku wiem ze zawiasy ze sklepu modelarskiego były by najlepszym pomysłem ale koszt wysyłki będzie ok. trzykrotnie większy niż same zawiasy .

 

 

Przecież i tak zamierzasz kupić w sklepie modelarskim resztę wyposażenia. Wstrzymaj się na razie z wklejaniem sterów, dorzuć zawiasy do poźniejszych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskietki powinna zostać blaszka, niezły cienki dural. Biurowy spinacz (większy) wyginasz w  I_I, obginasz na tym pasek blaszki  dosyć ciasno tak żeby nie było luzów, w pasku robisz jeden, dwa otwory, końcówki druta zaginasz pod katem prostym lub troszeczkę większym do środka . Pozostaje przygotowanie paska sklejki blokującego część drucianą (ma wypełnić wewnętrzą cześć, z lekkim luzem do strony blaszki) . Zawias sztuk raz już jest. Grubość i materiały należy dobrać do modelu.

W częściach łączonych zawiasem wycinasz szczeliny, odtłuszczasz zawias (ważne), wklejasz na dobry epoksyd, otwór w blaszce tworzy nit, sklejka blokuje część drucianą i to wszystko. Prędzej coś połamiesz niż urwiesz ten zawias.

-------------------------

ps. znalazłem w swoim muzeum taka miniaturkę

post-15007-0-30488700-1454314499_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie ponieważ w przyszłym tyg wybieram się do PL i chce  zakupić osprzęt 


Proszę o pomoc 


 


 


Drodzy koledzy dobrze wiecie ze w temacie modelarstwa jestem zielony a tym bardziej w temacie wyposażenia do mojego Wicherka.


I tu zwracam się do was z prośbą jakie wyposażenie wsadzić do mojego Wicherka 25 (chodzi mi o wszystkie elementy jak serwa,sinik,baterie,odbiornik potrzebne do wyposażenia biorąc oczywiście pod uwagę aby to wyposażenie mogło się przydać w dalszym etapie mojej przygody z modelarstwem )  


Oczywiście ma być to model elektryczny 


 


Taka aparaturę znalazłem i co o tym sadzicie ?


http://www.modelekat...odbiorniki.html


 


i jeszcze coś takiego 


http://abc-rc.pl/TH9X-Turnigy-9X


 


Chciał bym już poćwiczyć latanie na jakimś symulatorze  :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesują Cię tylko polskie sklepy? aparaturę taniej można kupić w HK http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__66518__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_2_v2_Firmware_EU_Warehouse_.html albo FlySky FS-TH9X na aliexpressie.
Również baterie są w HK dużo tańsze niż na np. allegro, dlatego przy większym zamówieniu HK chyba pozostaje bezkonkurencyjny jeśli chodzi o ceny (mówię o magazynie w Europie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesują Cię tylko polskie sklepy? aparaturę taniej można kupić w HK http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__66518__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_2_v2_Firmware_EU_Warehouse_.html albo FlySky FS-TH9X na aliexpressie.

Również baterie są w HK dużo tańsze niż na np. allegro, dlatego przy większym zamówieniu HK chyba pozostaje bezkonkurencyjny jeśli chodzi o ceny (mówię o magazynie w Europie)

Sprawa wygląda tak że niestety zamawiając aparaturę do Norwegi zostanie ona oclona i koszta będą niestety dożo wyższe niż bym kupił aparaturę w PL .

Kolejna problem jest taki jak napisałem w poście powyżej że jestem dopiero raczkujący w temacie i  potrzebuje kogoś z doświadczeniem aby napisał mi konkretnie w jaki osprzęt powinienem zainwestować. Nie chce kopić przypadkiem czegoś co nie będzie kompatybilne ze sobą i tym  bardziej  okaże się ze wydałem bezsensownie spora ilość pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takie duże jest cło w Norwegii na części RC?
O tych aparaturach już wcześniej kilka osób pisało. Wersja tańsza wydaje się być lepsza jeśli chcesz spróbować czy w ogóle leży ci takie hobby. Turnigy 9X/FlySky TH9X daje więcej możliwości w przyszłości. Ja osobiście wybrałem TH9X, bo 300zł za aparaturę z Chin to dobra cena do oferowanych możliwości.

Poszukaj tematów z budowy Wicherka 25 i zobacz jaki ciąg miały montowane silniki. Jak będziesz miał wybrany silnik to dobierzesz odpowiedni regulator i baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takie duże jest cło w Norwegii na części RC?

O tych aparaturach już wcześniej kilka osób pisało. Wersja tańsza wydaje się być lepsza jeśli chcesz spróbować czy w ogóle leży ci takie hobby. Turnigy 9X/FlySky TH9X daje więcej możliwości w przyszłości. Ja osobiście wybrałem TH9X, bo 300zł za aparaturę z Chin to dobra cena do oferowanych możliwości.

Poszukaj tematów z budowy Wicherka 25 i zobacz jaki ciąg miały montowane silniki. Jak będziesz miał wybrany silnik to dobierzesz odpowiedni regulator i baterię.

N to teraz dokladnie ci opisze jak wyglada sprawa z cłem : Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 2) (v2 Firmware) (EU Warehouse)  cena na stronie 77,34 $ a po ocleniu 158$

Wiec średnio opłaca mi się taki zakup 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie przedłużasz nosa, a silnik masz lżejszy od mojego, to rozważ zastosowanie dodatkowego pakietu dla odbiornika i serw. Lepsze to, niż wozić ołów:

 

14026712786_1003158c8d_k.jpgDSCN7203 by TeBeWAW, on Flickr

 

Ja regulator zamontowałem tak: 

 

14050308994_6ed8a1f6f3_k.jpgDSCN7207 by TeBeWAW, on Flickr

 

I zapewniłem mu chłodzenie:

 

 

14071145853_78db026a07_k.jpgDSCN7208 by TeBeWAW, on Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.