Skocz do zawartości

PZL P11c laser cut kit GP


pacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A  pomysł na lufy k.m. PWU wz. 33 właśnie nad tym siedzą i już kilka podejść zaliczyłem na zrobienie  tych podłużnych otworów jak na razie jestem w 4 ciemnych literach :(

 

 

post-3269-0-49975200-1450247634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są spore. Będzie to troszkę "przerysowane" ale w lufach ma błyskać dioda led imitując wystrzał karabinów maszynowych...

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

A tak z innej beczki. .. robocie zastrzały? Bo mnie kusi, ale zawsze to kilka gran więcej na ogonie

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ja jestem udany... Wczoraj złożyłem sobie skrzydła i bardzo byłem z nich dumny. Dziś przymierzam do kadłuba i co? I mam dwa lewe skrzydła...

:)

 

Dobrze, że nie skleiłem tego, nie miałem czasu  :)

 

 

a pisałem, ostrzegałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna aktualizacja  :D

 

uporałem sie z oklejaniem części kadłuba pod centropłatem :)

 

20151222_200002.jpg

 

20151222_195931.jpg

 

20151222_195946.jpg

 

muszę kupić sruby mocujące płat z mniejszym łbem, albo oszlifować te, bo są trochę za duże i nie chcą przechodzić przez otwory przewidziane w nakładce na płacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mała aktualizacja, trochę drepczę w miejscu, ale tylko pozornie, modelu coś tam po trochu przybywa :) , ciągle nietknięte płaty  :(

 

jak zwykle nie mogłem sobie odmówić przymiarki  :)

 

20151223_232956.jpg

 

20151223_233013.jpg

 

\

20151223_233026.jpg

 

20151223_234516.jpg

 

teraz chyba krótka przerwa świąteczna  :)

 

Życzę Wszystkim Zdrowych i Szczęśliwych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przyszedł czas na przymiarkę silnika, jest ciut ciasno nad pokrywą głowicy, brakuje jakiś 2 mm żeby był bezpieczny luz, ale nie jest źle bo się trochę rypnąłem wiercąc otwory pod łoże, zrobiłem ciut za wysoko.

 

20151227_113717.jpg

 

20151227_113654.jpg

 

20151227_113636.jpg

 

teraz muszę pomyśleć jak bezpiecznie wygiąć kolanko tłumika, żeby wydech ładnie się mieścił w środku.

 

pierwsze próby ważenia modelu są dość optymistyczne, powinno się obyć bez ołowiu  :)

 

przezroczysta maska silnika to duże ułatwienie przy montażu silnika, zastanawiam się tylko nad jakąś ochroną termiczną w okolicy głowicy, może od wewnątrz wykleję maskę folią aluminiową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A u mnie wieje nudą. Prace stanęły, po świętach okazało się, że z dziećmi można a nawet trzeba grać (z wielką przyjemnością zresztą) w gry planszowe czy figurkowe, które przyniósł Mikołaj. Nie ważne, czy to Wiedźmin czy X-Wing, jedna i druga daje kupę frajdy. P11 musi zaczekać. 

 

Stanąłem na etapie "zamknięty kadłub i centropłat". Okleiłem srebrną folią stery (będą malowane) i prawie zrobiłem osłony goleni. Jednak walki w kosmosie są na tyle absorbujące, że... sami rozumiecie :)

 

post-13206-0-32520900-1452732027_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widzę, ze wszyscy mamy podobnie  :) . Zima to taka dziwna pora, bo niby powinno być więcej czasu a jest wręcz odwrotnie.

 

A to łyżwy z dzieciakami, a to kolega podpuścił mnie na quadrocopter :), trochę więcej pracy, w pracy  :), żona zajęła mi pół garażu swoim pierdzipędem, bo nie chce się jej rano szyb skrobać :(  

 

Mimo tych wszystkich przeciwności losu, pracę przy PZL-u  wciąż trwają, trochę wolniej niż planowałem, ale powoli do przodu.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w moim asp .61 fs też stałem przed problemem rozgiecia kolanka. Zalatwilem to w następujący sposób. Dwie rurki o średnicy niewiele większej niż śruby kontrujace kolanko. Jedna rurka w imadło, drugą będziemy wyginać. Śruby kontrujace odkrec prawie do końca tak żeby rurka mogła się o nie oprzeć i nie ranić gwintu. Nie wiem jak duży kąt potrzebujesz ale te 5'-10' podobno dac rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.