Skocz do zawartości

Spitfire DeAGOSTINI by Dawid


Deivid333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konstrukcja wymagała zrobienie jako pierwsze gięcie części gwintowanej (foto). Przesunąć też się nie dało. Brak miejca.

1 godzinę temu, mirolek napisał:

W jednych kleszczach trzymasz a drugimi wyginasz ... dasz radę i nic nie uszkodzisz.

ms

Tylko siły brakuje. Muszę poprosić pomocnika.

 

 

 

Drut_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

takie rozwiązanie przewiduje projekt i takie rozwiązanie jest właściwe dla tej wielkości modelu. Kołek centrujący właściwie lokalizuje i mocuje skrzydło od przodu a dwie śruby stabilizują to połączenie. Śruby nylonowe mają tą właściwość, że powinny się zerwać przy nieprawidłowym lądowaniu a wtedy kołek centrujący wyskoczy i skrzydło nie powinno znacznie ucierpieć.

Jeśli masz obawy co do swoich umiejętności jako pilota możesz,  rodem z mniejszych modeli zastosować montaż na gumę. Wtedy kołek centrujący ustala skrzydło z przodu a w poprzek skrzydła osadzasz dwa bukowe kołki fi 6mm - jeden przed natarciem a drugi za spływem. Stosując pętle gumowe możesz skrzydło zamocować elastycznie.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zastosowałem tradycyjne rozwiązanie. 

6 godzin temu, mirolek napisał:

Kołek centrujący właściwie lokalizuje i mocuje skrzydło od przodu a dwie śruby stabilizują to połączenie.

Nie lubię tego rozwiązania. Uciążliwe przy każdorazowym rozmontowywaniu i montowaniu skrzydła z kadłubem.

Liczyłem, że może ktoś znalazł ciekawsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Kupiłem ten silnik. http://www.nastik.pl/dualsky-3520c-kv820-p-7859.html polecił go Kresto. Kończę tego spita. Nie zrobiłem jeszcze pokrywy do pakietu i nie mam kamuflażu Kompletny model z pakietem 4 s bedzie mial wagę ok. 2650g. Z oryginalnego zestawu wywaliłem koła i dałem piankowe. Napęd lotek i sterów taki jak Kresto.  Na poszycie skrzydeł dałem lżejsza balse. Po wstepnym montażu SC jest zgodne z projektem z gazetek. Pokrywa do pakietu niewiele zmieni-jest praktycznie nad SC. 

Teraz biorę się za coś mniejszego do nauki latania. Jak opanuję małego spita z pianki to dopiero odważę się wystartowac dużym. Kołpak i smigło nie są z gazetki.

IMG_20211031_170055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Cytat

zamontowałem pakiet 4s 3000. Po zważeniu wyszło 2480.

Jeśli tyle waży model jak na zdjęciu to chyba jeszcze sporo dojdzie - nie widać na zdjęciu czy masz zamontowane serwa, nie widać popychaczy, nic nie piszesz o regulatorze, odbiorniku a na konic gramy uciekają jeszcze przy drobnej galanterii. Jeśli finalnie będzie poniżej 3kg będzie ok.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.