Skocz do zawartości

Uniesc helikopterem 3 kg


misiek1784

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pier.... jak masz odwalac ciagle zagadki to ja wysiadam. Rzucasz haslo i myslisz, ze ktos Ci pomoze. Generalnie staram sie unikac osobistych wycieczek ale tym razem sie nie obejdzie. Gościu, weź sie jakos przedstaw, napisz moze co planujesz dokladnie robic, bo jak narazie wygladasz mi na jakiegos napalonego dzieciaka, ktory obejrzał transformersów w TV i zamarzyło mu się pojeździć w piaskownicy jakąś pierdzizabawką i poszpanować wśród kolegów.

 

Moja aktualna odpowiedź na ostatni post - Weź te 3kg w rękę i dźwignij. (Jakie pytanie taka odpowiedź)

 

Napisz co juz masz, co jeszcze brakuje itp. Może ktoś zechce poświęcic troche czasu i pomóc w tym, jak narazie dla mnie bzdurnym, projekcie.

 

Najprosciej to kup heli, dowal mu do podwozia 4 kółka i jeździj po ziemi udając, że to samochodzik :wall:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
co radzisz?? dac sobie z tym spokój??

Jeżeli planowałeś wziąć śmigłowiec i zrobić to co opisałeś nigdy nim nie latając to albo rzeczywiście daj sobie spokój albo już zacznij uczyć się latać i to latać precyzyjnie.

 

Nawiązując do tego:

a poco ma nadlatywac nad pojazd i go zaczepiac jesli moze byc na stałe przymocowany do niego

 

Nie wiem też jak chcesz mieć helik wielkości 50 na stałe przymocowanego do tego pojazdu, który miałby potem latać... pojazd będzie wiózł go na plecach i to nie przymocowanego ?

Jak nie to jednak czeka cię zaczepienie pojazdu na jakiś hak a potem wyczepienie...

Do tego to nie tylko trzeba umieć zawis czy latać ale trzeba świetnie latać by skupić się na zaczepieniu/wyczepieniu a nie heliku...

 

Cały "projekt" jest jakby mało realny jak na moje oko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma to byc pojazg "wszedobylski" ale jak np. na swojej drodze napotka jakas duza przeszkode kturej niebedzie mugł w stanie pokonac

 

To znaczy jaką przeszkodę? Dla jednego, taką przeszkodą może być dywan, a dla drugiego 10-piętrowy budynek. Jakie przeszkody jest ten pojazd w stanie pokonać?

W teorii - da się. W praktyce - nie ma sensu. Wymagałoby to całkowitego przebudowaia pojazdu.

Najlepiej byłoby zbudować drugi. Wykorzystać obudowany napęd tunelowy z dwoma przeciwbieżnymi wirnikami i dorobić podwozie. Minimum jakie potrzeba to 6-kanałów. 4 na lot, 2 na jeżdzenie. To są spore koszty. A jeszcze potrzebujesz silników o sporej mocy + osprzęt.

Taniej wyjdzie podejść i jak wpomniał kolega - podnieść. A najlepiej nie pchać się tam gdzie nie ma drogi.

Weź pod uwagę, że zdecydowaną większość przeszkód - można po prostu objechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jesli chodzi o pilotowanie to zostawiłem to mikrokontrolerowi ktury wysmienicie sobie poradzi z tym zadaniem...

:):):) taaaa a już myślałem żeś nie troll... najpierw niech twój mikrokontroler zajmie się "pilotowaniem" twojej ortografii :(

Instruktor chyba ma rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.