Skocz do zawartości

Uniwersalne Pakiety


abak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym się dowiedzieć jakie jest Wasze zdanie na temat najbardziej uniwersalnych pakietów. Na wiosnę chce wymienić swoje lipole na nowe. Stare mam w różnych rozmiarach,pojemnościach różnych marek. Teraz chciałbym "unormalizować" pakiety tzn kupić kilka sztuk identycznych. I nasuwa się pytanie jakie. Napewno będzie to 3s . Ale jaka pojemność według was jest najbardziej uniwersalna?

Z modeli posiadam RWD5, Pioneer 1400, delta 120min i funbat. Modeli większych niż ~150 cm rozpiętości i nie cięższe niż ok 700g. Minimalna rozpiętość to ok 100cm.

 

Myślałem o 1300 mah ? Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również postanowiłem ujednolicić pakiety i właśnie jadą do mnie Zippy Compact 2200 mAh 3S 25C. Wybrałem te pakiety, bo są małe i dość lekkie (163g). Przeglądałem pakiety o mniejszej pojemności i sobie odpuściłem. W sumie to niewiele mniejsze wymiary i masa. Uznałem, że te 10-40g różnicy na masie nie ma dla mnie znaczenia. Natomiast pakiety o większej pojemności już nie bardzo nadały by się do moich najmniejszych modeli.

 

Najmniejszy model w którym będą te pakiety używane to latające skrzydło o rozpiętości 80 cm i masie około 400g. Największy to motoszybowiec o rozpiętości 360 cm i masie około 2500g. Pośrodku jest kilka modeli z EPP (w tym 3D), depronowa delta, latające skrzydło 150 cm i kilka motoszybowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też znam ten temat. Kiedyś miałem sporo samolotów i sporo różnych pakietów. Obecnie tak utrzymuję flote żeby mieć max 3 rodzaje pakietów. A te które mam kupuję zawsze identyczne (firma, pojemność, "C"). Dzięki temu, latając na czas, zawsze ładuje, storydżuje i inne takie 6tkami. Jest wygodniej i niezależnie którym modelem bym latał, zawsze mam do niego sporą liczbę pakietów, do tego indentycznych wiec nie ma problemu z wyważaniem, czasem lotu i inymi takimi.

 

Jeśli gustujesz w samolotach powyżej 1m, to przypuszczalnie możnaby spróbować 2200 3S. Pytanie tylko jaką flotę masz i planujesz mieć w najbliższych sezonach. Ten pakiet jest o tyle fajny, że to klasyczny pakiet do helika 450tki. Jest więc popularny i w dobrej cenie.

 

Jeżeli preferujesz modele, które nie wymagają nadmiaru mocy, polecilbym zippy compact ponieważ są lekkie i tanie. warto jednak brać te 40C+ ponieważ ten współczynnik jest ewidentnie w nich zaniżony.

Jeżeli lubisz  poczuć moc a pakiety często wyjmujesz ciepłe, to brałbym SLSy. Są drogie, ale na prawde dobre. Co prawda 2200 nie testowałem, ale Kenobi na Heli-Temi wykonał ciekawe testy dla pakietów 1300 3S i SLSy wymiatają. Na podium pozostaję też Tattu i Gensy. Wszyskie w podobnie wysokiej cenie.

SLSy miałem okazje testować też w w mikro rozmiarach osobiście (wątek na tym forum w Pakietowni) i równiez robia wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiele mogę podpowiedzieć , ale jako pierwszy pakiet do pierwszego modelu kupiłem pakiet Gens 3S 2700 mah, 25C, może nie był najtańszy , ale waży kilka gram mniej niż przeciętne pakiety 2200mah.

Mam go już blisko rok, mnóstwo razy ładowany i wygląda na to że jest w świetnej kondycji.

Miałem też dwa redoxy , jeden 1300 2S 30c odbył kilka lotów z silnikiem cf 2822 który pobiera mało energii a pakiet spuchł jak balon.

Drugi redox ma 900mah 3S 30C latał trochę więcej niż ten pierwszy 2S , nie dawno zamontowałem go do modelu który pobierał więcej energii niż ten pakiet mógł w ogóle podać , ale dawał radę nie poddawał się , nie spuchł mimo że wyjmowałem go z modelu gorący jak diabli, ale po kilku takich lotach ponad możliwości pakietu coś się pogorszyło, mimo że nie jest spuchnięty i napędza model z małym oszczędnym silniczkiem, to bardzo szybko traci moc jeszcze dobrze nie wystartuję minuta czy dwie lotu i trzeba lądować bez silnika bo pakiet już pusty.

Ostatnio zaopatrzyłem się w pakiet Gens Tatu 1550mah 3S 40C i jak na razie ładowałem go tylko z 15 razy, nie wiem czy ma lekko bo po skończonym lataniu jest dość ciepły, ale wszystko wskazuje na to że chyba sporo posłuży.

I tym sposobem na pewno następnym pakietem jaki kupię to będzie Gens , raczej sie nie skuszę na tańsze pakiety np redox, bo miałem dwa i z żadnego nie byłem zadowolony , mam dwa Gensy i z oba w zupełności spełniają oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady

Po przemyśleniu tematu chyba zdecyduje się na pakiety Zippy Compact 1300mah. RWD i piooneriem z latam najrzadziej,glownie delta i funbat. Kolejny model, jaki kupie to będzie to big esa. Przy tych modelach według mnie lepiej sprawdza się 1300 mah. Jak na razie odpuszczę sobie modele większe, do których potrzebne są większe pakiety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.