Skocz do zawartości

Multiplex MENTOR - początek...


Filonxxxl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Po wstępnym włożeniu wyposażenia w moim modelu okazało się że aby wyważyć model wg. instrukcji, pakiet 4000mAh 3S musi być wsunięty do samego końca komory. Wtedy wystąpią problemy z unieruchomieniem go aby w czasie lotu nie przemieszczał się. Oczywiście można to zrobić inaczej może nawet prościej, ja jednak poszedłem inną drogą. Podobny system zastosowałem w Fun Cub-ie i się sprawdził.

Więc zbudowałem takie coś.

 

27158f5a20de3d6f.jpg

 

Z tyłu komory wkleiłem odpowiedni kawałek sklejki z wyciętymi otworami w które wchodzą te dwa występy za pakietem. Unieruchamiając całe łoże wraz z zamocowanym rzepami pakietem. Ten koziołek-bufor z przodu ma możliwość przesuwania, gdybym chciał włożyć dłuższy ale o tej samej szerokości pakiet o większej pojemności.

Z przodu komory wkleiłem element który blokuje łoże w przedniej części. Łoże z przodu ma wycięcie które ustala je w stałym położeniu. Ten wklejony element posiada ruchomą-obrotową część którą bardzo szybko bez dodatkowych narzędzi ( SDS 8) ) mocuje się łoże z pakietem w modelu.

 

e13a96314c909d54.jpg

 

Tak to wygląda po zamocowaniu. Blokada specjalnie jest ustawiona po skosie aby było lepiej widoczne na czym to polega.

 

9475cb0f1f1652be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Żeby go wyważyć musi mieć ciężki pakiet i odsunięty do końca tunelu. Zastasowałem podobne rozwiązanie, tylko trochę prostsze. W modelu jest podłoga, na niej rzep. Pakiet mocowany jest do innej deseczki za pomocą zaciskających się rzepów, która ma od spodu rzep klejący się do podłogi kadłuba. Deska jest na tyle długa, że można ją w miarę swobodnie wkładać i wyciągać. U mnie na odrobinę przesuniętym do przodu sc lata bardzo ładnie. A w powietrzu dźwięk Pulso 2826/20 prawie jak Saito :jupi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik się grzeje, nie parzy ale jest gorący. Spróbuję z innym timingiem. Tylne koło jest trochę za elastyczne. Na pakiecie 4000 latałem ok. 10 min. Po przyjeździe do domu (minęło ok 1,5h) miernik na celach pokazał równo 3x 3,85V. Star na klapach - bajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja właśnie też wróciłem z lotów. Normalnie mały ale wariat :jupi: . Mój Pulso 2826 do malutkich nie należy, ale gdyby był mocniejszy model szedł by jeszcze lepiej. Oczywiście nie może być cięższy niż obecny bo będzie problem z wyważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku pisałeś 2826/12

I to była prawidłowa informacja. Adam, musisz mi wybaczyć - w moim wieku to i tak jeszcze dużo pamiętam, bo np. datę urodzenia :mrgreen: . Jeżeli tylko nie będziesz miał problemów z wyważeniem przyszłego modelu ze względu na jego masę, to polecam z czystym sumieniem. Mam wiele silników Pulso, ale jedyny minus, który w nich zauważyłem, to kiepska stal na wały w mniejszych sinlikach. W FunCubie wymieniałem dwa razy, ale to mże tylko mój problem, bo o moim "lotnisku" można wszystko powiedzieć tylko nie to, że jest równe :evil: . Właśnie przez to wyłamałem sobie w FC mocowanie podwozia głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ,,w twoim wieku,, ;D . Dobry żart. Axi są świetne ale drogie, natomiast o Pulso piszą że odpowiadają Axi i stąd moje zainteresowanie nimi i pytanie. Maja nawet dokładnie takie same oznaczenia. Agdzie je kupujesz ?

W swoim Mentorze i silniku TR 3548 900kv w regulatorze TR 60A zmieniłem timing na średni i silnik ma normalną temperaturę pracy. Teraz spróbuję lotów na śmigle APC 13x6,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulso to taka wewnątrz czeska konkurencja dla Axi. W tej chwili mają fabryczną dwuletnią gwarancję - warto zachować paragon. Wszyskie moje kupuje w Poznaniu na ul. Łukaszewicza (modelarnia.pl), który prowadzi nasz forumowy Kolega BOBAS. Akurat na nie ceny w tym sklepie są całkiem przyzwoite. Adam, czy to dobry krok kupować kolejnego trenerka, tylko tym razem konstrukcyjnego? Ja ostatnio myślę nad konstrukcyjnymi ale rozpiętości > 2 m (Pilatus Turbo Porter TMcz 2,64 m, Miss Morava TMcz czy Piper H9 1/4) i ciągle zastanawiam się nad napędem - elektryk czy 4T czy benzyna, albo 4T benzyna :jupi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam. Na nartach Mentorem to chyba już nie polatam :?. Może to i dobrze :) . Więc wyposażyłem model w mocowania pływaków a dokładniej tylne mocowanie bo przednie już jest. W instrukcji do pływaków wszystko jest dokładnie opisane.

Miejsce mocowania.

 

78ca23ce22569796.jpg

 

Jednak doszedłem do wniosku że samo przyklejenie plastikowej płytki do kadłuba klejem CA może okazać się za słabe. Być może wystarczy ale w żadnym temacie o Mentorze nie znalazłem wzmianki o montażu pływaków i a tym samym czy samo przyklejenie płytki jest wystarcząjco mocne. Aby wzmocnić miejsce wklejenia płytki użyłem cztery kołki plastikowe 5x35. W płytce wywierciłem dodatkowe otwory, do niej przykręciłem kołki i całość po uprzednim przygotowaniu w kadłubie otworów pod kołki wkleiłem na żywicę.

 

0962954ef451429e.jpg

 

c8070d440f50d512.jpg

 

5256891bda956d2b.jpg

 

Po wklejeniu płytki położyłem na mocowania zmontowane pływaki i całość obciążyłem aby powierzchnia płytki dopasowała się płaskowników łączących pływaki. W ten sposób uniknie się naprężeń w płytce podczas montowania pływaków.

 

aa1b940faf68f68e.jpg

 

Przyszłość pokaże czy mocowanie będzie wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.