Skocz do zawartości

Multiplex MENTOR - początek...


Filonxxxl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Robert, w jaki sposób dopompowujesz koła ?

To są pompowane koła Kavan'a. W komplecie dostajesz przejściówkę, która pozwala pompować koło przez wentyl w oponie, zwykłą pompką. Ja jeszcze tego nie praktykowałem bo od zakupu mają idealną ilość powietrza, to znaczy trochę mniejszą niż powinna być, dla mojego bardzo "gładkiego lotniska".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów, także złożyłem swojego Mentora, wrzucam filmik i parę zdjęć. Może latanie nie do końca "ładne", ale to były moje początki teraz pocieszam się że jest już dużo lepiej:)

 

http://www.youtube.com/watch?v=XdjjkLoox3A

 

 

Do modelu ze swoich rzeczy dodałem oświetlenie klapy oraz kamerkę GoPro na zatrzasku. No i trochę pomarańczowego koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba z tego przedziału cenowego to Ray lub Foxy ( wmniejszych modelach dają wały 5 mm).

 

Ja miałem sporo kretów na Ray'u wał 4mm model 600 gr 3D śmigło 11x4,7 (pierwszy model) - NIGDY się nawet nie skrzywiła ośka, nie mówiąc o ukręceniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Swojego Mentora tuż przed próbką na hydro rozbiłem. Lądując w dużym wietrze (co mnie podkusiło żeby właśnie wtedy latać) na wysokości ok 1,5m trafiłem na ,,dziurę,, powietrzną.

 

a53887d3e12e432d.jpg

 

Do tych strat dochodzi jeszcze śmigło. Jako że to pianka (za to je lubię) sklejenie w całość nie stanowi problemu. Jako tylny opór wykorzystałem wcześniej wklejone tylne mocowanie pływaków.

 

9f01efbe5c2b00c1.jpg

 

Przednia część do kadłuba została dociśnięta rozsuwanym ściskiem.

 

815810042705265f.jpg

 

Kleiłem żywicą. Widać ślad klejenia ale na szczęście kadłub się nie zdeformował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Można poprosić o rozszerzenie tej wypowiedzi? Walczę z wałem Roxxy BL3545-12 bez efektów ...

 

Ja mam u siebie Emax'a GT2820/05. Silnik jest bardzo fajnie dopasowany do modelu, niestety przy śmigle 11x5.5 ośki stosunkowo łatwo "idą" niestety. Teraz eksperymentuje z Dualsky XM3548CA-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

Zima za pasem więc nadeszła pora aby wyposażyć w narty. Narty zakupiłem takie http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=1_31_665&products_id=11768

 

Żeby narty w czasie lotu odpowiednio się ustawiały konieczne było zmodyfikowanie podwozia. Wykonałem odpowiednio wyprofilowane druty które zostały zamocowane razem z osiami od wewnętrznej strony podwozia. W tym celu od strony wewnętrznej wywierciłem otwory o średnicy 2,5mm.

 

e58682c3ceac89ba.jpg

 

Tak to wygląda od wewnątrz i zewnątrz.

 

f968ece739c6a243.jpg

 

65ccdbe7504aa245.jpg

 

Gotowe.

 

1c1fddf81d82c4ae.jpg

 

Takie same mocowanie nart zastosowałem w Fun Cub-ie, spisuje się bardzo dobrze.

Do wykonania została jeszcze tylna narta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.