Skocz do zawartości

Imprezy modelarskie 2016


fly485
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapytanie, czy znane są jakieś szczegóły co do imprez piknikowych modelarskich na br.

W latach poprzednich początkiem roku można było wiedzieć co gdzie i kiedy z listami do zapisów, obecnie prawie maj i jakoś informacji brak. Czyżby upadek inicjatyw lokalnych ?.

Czy wiadomo coś nt. Pikników w Międzybrodziu i Nowym Targu. W necie można poczytać, że były w 2015 także w Raciborzu, Rybniku, Kargowej itp, jak ma się to na rok 2016.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę ,zanim nawiążę do tematu o uzupełnienie profilu :) .

 

No niestety, ten rok wskazuje na "upadek" kilku pikników w Polsce ...

Odpada ponoć piknik w Radawcu ,ma się nie odbyć piknik w Nowym Targu,nieznany jest termin pikniku Złotów -Płosków , piknik lotniczy w Strzelcach został przesunięty na termin pikniku na Żarze  :(  .Zostaje pewny piknik Żar ,Bobrowniki,  na daną chwilę nie bardzo wiadomo co jeszcze Racibórz ,Rybnik,Bojszowy,Kraśnik ?-brak oficjalnych informacji.

Dobrze że jeszcze zostają lokalne wewnętrzne pikniki typu Rodzinny u Nas czy zaproszenia na wspólne latania w większym gronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to dobre miejsce do zareklamowania imprez wodnosamolotowych, o których pisał niedawno Artur.RC w wątku http://pfmrc.eu/index.php?/topic/59019-wodnosamoloty-r%C3%B3%C5%BCne-modele-wy%C5%9Bcig-fina%C5%82owy-w-kategorii-b/

 

To zawody w systemie pucharowym. Rozgrywane w czterech miejscach, średnio co miesiąc.  Można obejrzeć kilka kolejek 15-minutowych wyścigów wodnosamolotów w kategoriach do 2,5 kg i ponad 2,5 kg, zawody pół-makiet wodnosamolotów - często perełek wykonania.

Imprezy są najkrócej dwudniowe, robione oczywiście w cudownych okolicznościach przyrody na plażach. Ekipy zawodników nocują w namiotach najczęściej w zacienionych miejscach pod drzewami.

Pierwsze zawody są już za miesiąc w Starym Dworze nad zalewem Siemianówka. Pierwsze ekipy będą trenować już w czwartek po południu, tradycyjnie ścigając się czasami z procesjami (przynajmniej tak jest w moim przypadku ;) )

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatora - Arnolda Maculewicza. Informacje pod adresami i telefonami podanymi na plakacie.

 

13043437_1058049914278085_13676983415777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to dobre miejsce do zareklamowania imprez wodnosamolotowych, o których pisał niedawno Artur.RC w wątku http://pfmrc.eu/index.php?/topic/59019-wodnosamoloty-r%C3%B3%C5%BCne-modele-wy%C5%9Bcig-fina%C5%82owy-w-kategorii-b/

 

To zawody w systemie pucharowym. Rozgrywane w czterech miejscach, średnio co miesiąc.  Można obejrzeć kilka kolejek 15-minutowych wyścigów wodnosamolotów w kategoriach do 2,5 kg i ponad 2,5 kg, zawody pół-makiet wodnosamolotów - często perełek wykonania.

Imprezy są najkrócej dwudniowe, robione oczywiście w cudownych okolicznościach przyrody na plażach. Ekipy zawodników nocują w namiotach najczęściej w zacienionych miejscach pod drzewami.

Pierwsze zawody są już za miesiąc w Starym Dworze nad zalewem Siemianówka. Pierwsze ekipy będą trenować już w czwartek po południu, tradycyjnie ścigając się czasami z procesjami (przynajmniej tak jest w moim przypadku ;) )

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatora - Arnolda Maculewicza. Informacje pod adresami i telefonami podanymi na plakacie.

 

13043437_1058049914278085_13676983415777

Oczywiście imprezy modelarskie trzeba propagować. Jest sporo ludzi, którzy coś tu i tam po domach budują i nie zawsze ze skutkiem, którym należy  wyciągać na świat publiczny. Ale imprezy na których zazwyczaj bardziej doświadczeni Koledzy mają coś do pokazania i zademonstrowania miło się ogląda i często mogą posłużyć lekcją do pozytywnych nawyków. Wodniactwo to nowa dziedzina przynajmniej u nas, więc coś nowego. 

Mam zapytanie, czy znane są jakieś szczegóły co do imprez piknikowych modelarskich na br.

W latach poprzednich początkiem roku można było wiedzieć co gdzie i kiedy z listami do zapisów, obecnie prawie maj i jakoś informacji brak. Czyżby upadek inicjatyw lokalnych ?.

Czy wiadomo coś nt. Pikników w Międzybrodziu i Nowym Targu. W necie można poczytać, że były w 2015 także w Raciborzu, Rybniku, Kargowej itp, jak ma się to na rok 2016.

Trochę szkoda, że Piknik, a wcześniej to był Modelarski Air Show nowotarski po dziesiątej edycji tak po cichu upadł, może jednak nieeeeeee. Ostatni X Piknik był super,  szczególnie wizualnie nocne loty  przy sztucznych ogniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do dzisiaj nic tez nie slychac o  2-uch waznych imprezkach  na  terenie polnocnej Polski  ="Wicherki" w Wilczych Laskach i w Chodziezy, moze organizatorzy zapomnieli ze warto je zareklamowac wczesniej.

 

-------------------------------------------------------------

Pozdrawiam   modelarzy      Jerzy z Gorzowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to trochę zrozumieć,sporo gonitwy przy organizacji ,proszenia się w wszystko,szukanie sponsorów na podstawowe rzeczy typu identyfikatory,nagrody, puchary,organizacja bufetu,czasem miejsc noclegowych i to wszystko z reguły na głowie jednego człowieka..

Potem liczenie na pogodę,frekwencje uczestników ,proszenie Boga o spokojny ,bez kolizyny ,bezpieczny piknik,wysłuchiwanie banalnych problemów typu czemu jakakolwiek składka na piknik a na końcu składanie siatek,zabezpieczeń licząc że ktoś chętny pomoże przy tym.No i pasowało by posprzątać po takiej imprezie co znowu z reguły robi organizator na końcu.Potem wysłuchanie pochlebnych/niepochlebnych opinii uczestników ,niektórych z zbyt wysokimi wymaganiami,"obrobieniem du..py" i pytania kiedy znowu następny piknik ;)

I to wszystko organizator robi charytatywnie poświęcając swój czas ,energię  ,dla ludzi w ramach idei spotkania ,wspólnych lotów,podtrzymania tradycji modelarskich .Można zrozumieć więc lekką niechęć organizacji do takich imprez...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość horn3t

Rafał elegancko to opisałeś zawsze podziwiałem tych którzy brali się za organizację takich imprez, nie otrzymując nic w zamian nawet satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rafale - podsumowales w calej rozciaglosci co robi organizator przy organizacji takiej "imprezki"  na ktorej  spotkaja sie modelarze zeby spedzic jeden lub dwa dni na polataniu modelami, spotkaniu sie i rozjechaniu do domow. A to wszystko co robi organizator ( przewaznie 1  czlowiek) to jest zeczywiscie  robota nie do pozazdroszczenia. Tez jestem zawsze pelen podziwu dla takiego modelarza ( bo zawsze jest to modelarz)   ktory na siebie bierze caly ten trud.

 A moze podniesmy taki temat ze nie ma nic za darmo .

 

--------------------------------------------------------------

Pozdrawiam      Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 A moze podniesmy taki temat ze nie ma nic za darmo .

Tak by było sprawiedliwie. Ale...

Zazwyczaj biorą się za organizacje takich imprez ludzie bezinteresowni, aby dobrze mnie zrozumiano użyje tu wyświechtanego słowa - społecznicy. Takie osoby naprawdę nie oczekują wynagrodzenia za zorganizowanie imprezy modelarskiej.  I tu moim zdaniem jest największy problem aby taką osobę wynagrodzić pieniężnie.

Ale moje zdanie jest takie, że koniecznie trzeba bo jak mawia dość świeże  :) przysłowie "nie ma nic za darmo". Można zauważyć, że osoby mocno zaangażowane w organizację imprezy modelarskiej z czasem (po 5-6-7 edycji)  najnormalniej się wypalają. Jak dla mnie jest to absolutnie normalne. Świetnie jest jak ktoś inny się znajdzie, przejmie i pociągnie dalej taką tradycyjną imprezę. I tu znów kłania się kolejne ale...  związane z przysłowiem o "psie ogrodnika".

Tak więc wydaje mi się, że  sprawa jest bardzo trudna żeby nie rzec niemożliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja powiem tak wszędzie robią pod górę: 

a to ubezpieczenie jest nie wygodne ,

a to zapłacił by za 4 godziny tylko obecności 

a to zmiany personalne w szkole szybowcowej

a to jak zabezpieczyć imprezę

itd jak bym to czytał to bym tym p-oł bo można zwariować ale mam kolegów modelarzy z Kęt i pomagają Bogu dzięki.

Aerokluby nie mają pieniędzy i tu się całość tematu zaczyna. Żeby zorganizować np. Żar potrzeba ok 3000 zł - a znalezienie sponsora na 500 zł to  tygodnie pisania i szukania.

Nie ma co narzekać na Żarze się widzimy i to mnie cieszy.

Pierwsze trzy puchary już są.

 

 

post-12589-0-64226400-1462126219.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nasza dyskusja spowodowała, ale od wczoraj "wisi"  Zaproszenie i oficjalny termin Żaru. To super wiadomość.  Co do wcześniejszych wypowiedzi Kolegów są same racje więc nie zajmuję tematu. Wiadomo organizacja takiej Imprezy to multum roboty, znaczne pieniądze, bywa, że osobiste organizujących.  Jest też wiele ryzyka dla organizatora jak to bywa przy dużych imprezach. Wyrażę w tym momencie,  wielki SZACUN dla osób i zespołów ludzi, którym chce się coś dla innych zorganizować i w dodatku nie pytać za ile, jak to ostatnio często bywa w naszym pseudo kapitalistycznym kraju. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Można zauważyć, że osoby mocno zaangażowane w organizację imprezy modelarskiej z czasem (po 5-6-7 edycji)  najnormalniej się wypalają. Jak dla mnie jest to absolutnie normalne. 

Bardzo trafnie to ująłeś Konrad. Po siedmiu piknikach i trzech walkach w pucharach ESA w Biłgoraju tak właśnie się czuję :) Wypalenie organizacyjne to dość złożony temat, narastający powoli aż w końcu mówi się dość. Myślę,że schemat organizacji pikników powinien ulec zmianie . W moim odczuciu piknik z całą oprawą czyli: puchary,nagrody,dyplomy,gastronomia,nagłośnienie,"oficjele" przemówienia, zaproszeni goście, składki, wcale nie są potrzebne modelarzom aby się spotkać, wspólnie polatać, porozmawiać i mile spędzić czas.W wielu przypadkach tłumy widzów stresują modelarzy co ich zniechęca do latania czy nawet przyjazdu na piknik. Już drugi rok nie jestem organizatorem (współorganizatorem) imprez w Biłgoraju, nikt się tego nie podjął więc pikników nie ma. Szkoda trochę bo było miło się spotykać na naszej płycie lotniska. Noszę się jednak z zamiarem zorganizowania "spotkania modelarzy" w innej formie. Bezstresowo, na luzie ,bez wielkiej machiny organizacyjnej, bez składek. Spotkanie tylko dla modelarzy. Zapewnili byśmy tylko płytę lotniska, miejsce parkingowe obok lotniska, TojToj, grila i ewentualnie okolicznościowy dyplom uczestnictwa. Rozmawiałem już w tym temacie z wieloma kolegami modelarzami i widzę, że jest  zainteresowanie taką formą spotkań, więc może niebawem.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.