Skocz do zawartości

Skrzydełko PikoWing - moja najmniejsza platforma FPV


Hincek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podjąłem się tematu zbudowania możliwie mobilnej i zarazem najmniejszej skrzydlatej platformy do FPV z kamerą HD.

Skrzydełko póki co nie posiada stabilizacji, ani innych funkcji UAV, ale zobaczę co uda mi się upchnąć  :)

Lata bardzo poprawnie jak na tak mały model.

 
PikoWing 450mm
AUW 218g, z FPV 286g
Motor: 1306 3100KV
ESC: Emax BLHeli 12A
Propeller: KingKong 4045
Battery: Turnigy Bolt 3S 1000mAh 65C - nie posiadam aktualnie nic lepszego
Servos: TowerPro SG51R
VTX: SP833
FPV + HD camera: Firefly Q6
RC receiver: FrSky X4Rsb
 
Oto co wyszło z powyższych części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ciekawe jak daleko możesz latać ?? W tej konfiguracji?

 

LOS - pewnie 250m bo potem robi sie malutenkie... 

FPV - skoro na pokladzie jest X4SB to spokojnie full range - ponad 1km.

 

Gdyby dac tam micro LRS to mozna miec duzo wiecej.

 

Super ciekawy projekt - wlasnie sam zabieram sie za takie cudo, ale troszke wieksze (600mm) bo mam tylko pakiety 3s 1300 do ESA.

 

Jakies uproszczone plany? profil KFM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zbyt urazowy do celow, ktore mu przewidzialem... potrzebuje czegos o zwartej konstrukcji. I prostocie wykonana. Nawet narysowalem cos takiego: https://plus.google.com/u/0/photos/100044878672279005213/album/6364443462338217553?authkey=CIv219KbodCUoQE tez na profilu KFM

 

EDIT: design oczywiscie jest skalowalny od 0.4m do 1m rozpietosci. Najlepiej masowo (zakladajac ze masa wyposazenia jest stala) wychodzi wersja 0.6m. Jak widac wzorowalem sie troche na funbacie. Ale prostota daleko mu do wersji picowinga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak daleko możesz latać ?? W tej konfiguracji?

 

X4RSB powinien dać radę do ok 1,5km, ale nie chodziło mi o bicie rekordów odległości.

Próbowałem przetestować jak bardzo mały może być model FPV, który udźwignie kamerę HD i nadal dobrze lata bez pomocy stabilizacji.

Powiedzmy, że się udało, teraz planuję zainstalować jakiś kontroler z GPS - czas pokaże co mi z tego wyjdzie.

 

 

Super ciekawy projekt - wlasnie sam zabieram sie za takie cudo, ale troszke wieksze (600mm) bo mam tylko pakiety 3s 1300 do ESA.

 

Jakies uproszczone plany? profil KFM?

 

Dzięki.

Skrzydełko zostało zainspirowane modelem NanoWing 600mm od Red20RC http://red20rc.org/nanowing-600mm-kfm4-fpv-race-wing

więc może być on odpowiedzią na Twoje potrzeby - polecam.

Plany z powyższej strony przeskalowałem do wielkości 450mm.

Wykorzystałem tylko górny stopień KF, czyli model jest zbudowany z dwóch warstw pianki zamiast z trzech jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapowiada się nieźle, ale musisz przesunąć winglety do tyłu, by były równo z krawędzią natarcia. W mojej ocenie w ogóle winglety z planów są za duże co jest dokuczliwe podczas wiatru - model kołysze się. Możesz spokojnie zmniejszyć ich wysokość. Zdaje się że za bardzo wciąłeś się z mocowaniem silnika w kadłub, ale to już zależy od silnika jaki planujesz zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja zrobiłem  :huh:? Winglety mi tak po prostu pasowały i dobrze wyglądały :D . Problem jest taki, że są już wklejone... 

Mocowanie jest ok, pasuje do mojego silnika. Nie ok może być za to silnik, bo chciałem wykorzystać do tego modelu to co już mam. I to się udało, bo wydałem tylko kilka złotych na orczyki i zawiasy. A silnik mam z Toto i może mieć za niskie obroty (1400kv), do tego modelu będzie śmigło 8 cali  :D . Musiałem o kilka mm zmniejszyć lotki i pasuje idealnie. Także nie wiem jak to będzie. Dzięki za porady i sorki za bałaganik w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.