Skocz do zawartości

samolot do nauki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Daj fotkę wstawionego napędu we wręgę ,najlepiej w obu kombinacjach.

 

Poszukaj fotografii prawdziwej  BELLANCA CITABRIA  by mieć odniesienie gdzie ona miała oś śmigła względem np "maski" silnika .

 

Plan poprawiałem lekko "w ciemno"  dla tego nie widzę tego realnie , jeśli faktycznie wychodzi wysoko może to wyglądać nienaturalnie i trzeba to "przeanalizować" 

 

PS  w otwór we wrędze wkładasz silnik -nie przekładnie- tak żeby nie było niedomówień lub się nie rozumiemy  ,oczywiście kołnierz trzymający silnik a należący do przekładni też ma przejść przez wręgę.

Napęd po prostu ma się oprzeć  we wrędze na "uszach" do śrubek - miałeś  go na pewno  tak zamontowanego w poprzednim modelu.

 

Mam gdzieś w piwnicy dwa silniki z przekładniami ...qrcze chyba wstanę jutro to je wywalę ...   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze rozumiem ze mam wyciac najpierw caly statecznik a nastepnie odciac ster ruchomy ?

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Teraz robie kmf i pytanie kolejne wyciac to jako polówki tak a nie cale skrzydlo naraz ? Potem listewki na dzwigary wkleic do 2 warstwy i przykryć 3 warstwą 50% ?post-19524-149173118591_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1/3  .zaglądaj na pierwszy rysunek  z nie przerobionych planów -masz tam  narysowany model w całości.

 

 Nie zapomnij w drugiej warstwie zrobić nie tylko szczelinę na listewkę ale i poszerzenie jej dla łącznika dźwigaru -dla tego pisałem o jego wykonaniu przed skrzydłami .

 

PS te łączniki nie tylko łączą dźwigary ale i nadają  wznios skrzydłom  -wymagają dokładności i mocnego sklejenia -tu użyj CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj wyjątkowo przydaje się funkacja trygonometryczna.

Sin alfa= a/c.

W twoim przypadku zmierz długość dzwigara (to będzie c) i zmierz wysokość na jaką unosi się koniec dzwigara nad podlozem (to bedzie a) i liczysz. Wyniku szukasz w tablicach i masz kąt. Najlepiej dzwigar położyć na płask i narysować trójkąt prostokątny.

 

Wzory: http://matematyka.pisz.pl/strona/397.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętaj naukę Wieśka  przyda się na przyszłość ,  a tu wystarczy że wznios zrobił się sam zgodnie z szablonem łączników i nic nie musisz mierzyć .

 

Jak widzisz zrobiło się zgrubienie po środku więc trzeba zrobić na nią poprawkę w warstwie stopnia KFM  bo inaczej nie zsuniesz skrzydeł .

 

Wygładź czubki dźwigarów by nie haczyły się podczas wsuwania do gotowych połówek skrzydeł  .

 

Więcej myślenia samodzielności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.