Skocz do zawartości

Elektronika modelarska - projektowanie cz.1 - SBEC


bluuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Adam,

 

Czekam na więcej...

Potrzebowałem niedawno czegoś o założonych przez Ciebie parametrach, ale aplikacje które znalazłem wychodziły zbyt ciężkie.

Skończyło się na większym ESC z SBEC-em, ale chętnie bym coś sam zmajstrował.

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządna przetwornica stepdown 15A 6V jest do kupienia i waży 19g. Jestem ciekawy, co Ci wyjdzie.

 

15A przetwornica raczej nie znajdzie zastosowania w mikromodelach, więc "spuszczanie" się nad kilkunastoma gramami w jedną, czy drugą stronę nie ma chyba większego sensu... chyba, że dla porównania rodzimej od chińskiej myśli technicznej :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin :)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że temat wyczerpany nie będzie oraz, że część zagadnień będzie tylko delikatnie poruszona. Ale to właśnie nie elektroda a forum modelarskie :)

Adam, głosami zawiedzionych brakiem natychmiastowego zbawienia zupełnie się nie przejmuj. Ciągnij temat, będę Cię za pozwoleniem wspierał na miarę możliwości. Nawet zawodowy elektronik nie specjalizujący się w temacie VC DC/DC , czyli konwersji prądów stałych nie zdaje sobie zwykle sprawy ze złożoności tego tematu. A z tej złożoności wynikają dla użytkownika już bardzo konkretne następstwa, czego ów użytkownik tym bardziej nie jest świadomy.

Bardzo dobrze, że zacząłeś ten temat. O kontrolerach lotu od podszewki chętnie się doszkolę  :) .

Powiesz we właściwym momencie o ryzyku wystąpienia Vwej na wyjściu, tak szpilkowego jak i ciągłego ? Noo boo te serwa są doo baani i padają nie wiadomo czemuuu :o  :angry: ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dopisałem o filtrze, w kolejnym odcinku przejdziemy już do praktyki

Adamie, czy ten drugi schemat (na czarnym tle) jest aby na pewno OK.? Wychodzi tam na to, że tranzystor zwiera żródło zasilania i obydwa kondensatory także, co wróży mu natychmiastową zagładę.

Następny schemat (z dwoma tranzystorami) też chyba nie do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, czy ten drugi schemat (na czarnym tle) jest aby na pewno OK.? Wychodzi tam na to, że tranzystor zwiera żródło zasilania i obydwa kondensatory także, co wróży mu natychmiastową zagładę.

Następny schemat (z dwoma tranzystorami) też chyba nie do końca...

Schematy rysowałem w totalnym uproszczeniu jako skrót myślowy, ale jak najbardziej masz racje, poprawię to aby nie wprowadzało błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

naprawdę nie ma chętnych ?

Pewnie są, ale osobom "dielektrycznym" ciężko czyta się Twój tekst, a co dopiero dokumentację układów.

Z mojej strony wyrazy uznana. Chociaż trzeba być świadomym, że skorzysta na tym artykule raptem kilka osób z tego forum.

 

Oczywiście, chciałbym aby w wypadku przeciążenia zasilanie jednak po chwili wznowiło pracę. Odpowiedź - zdecydowanie "czkawka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.