Skocz do zawartości

Poszukuję planów modelarskich


Remigiusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie poszukuję planów modelarskich PIPER J-3 CUB 1:5 lub coś podobnego pod silnik ASP 52A, rozpiętość ok 2 m.

Konkretnie to rozchodzi mi się o odkupienie takowych planów, a jeśli ktoś posiada już przygotowane pliki pod wycinkę laserem byłbym wdzięczny.

Dopiero rozpoczynam przygodę z modelarstwem rc, aktualnie próbuje sił na PIONIERKU, ale jako ze lubię zabawę z drewnem chciałbym spróbować swoich sił w budowie jakiegoś samolociku a chyba PIPER na początek zabawy ze spalinowymi silnikami jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Piper no może być, ale nie jest raczej idealny w takim ujęciu jak opisujesz. Nie jest wcale najprostszy w budowie, bo są modele prostsze. W lataniu podobnie. To zależy od tego czy bardziej pójdziesz w kierunku makiety, czy też bardziej za nazwą Piper u Ciebie jest ogólny układ, synonim takiego samolotu: górnopłat, jego sylwetka itd. Jeśli priorytetem jest faktycznie prostota konstrukcji i własności lotne jak dla całkowitego nowicjusza, albo takiego po piankowym motoszybowcu, to wybrałbym coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za szybka odpowiedź na mój post i porady.

RomanJ4 fajne linki na pewno skorzystam.

Zbjanik a co Ty byś proponował w zamian za piera, piszesz że wybrał byś coś innego, co?, jakieś konkretne propozycje.

I zgadzam się w pełni z wpisem Arek 1989.


Kolega dziobak podał pliki ale jeszcze ich nie otworzyłem( nie ma na razie czym) ale przypuszczam że będą bardzo na tema, jak obejrzę odezwę się.

Jeszcze raz wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remigiusz- najlepiej jak zapodam Ci coś co sam wypróbowałem- tu jest wątek o Vipanie: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/56864-vipan-mfi-10/ . Opis jest co prawda o mojej wersji z depronu i styroduru, ale oryginał (który też kiedyś zbudowałem) był balsowy- tak jak chciałeś. Poczytaj i zobacz, czy Ci pasuje. Oryginał ma rozpiętość 1100 mm, ale jest to tak proste w formie, że wystarczy każdy wymiar przemnożyć przez jeden koma coś tam i będzie OK. Przy wielkości jaką chciałeś, może trzeba by dodać w narożach kadłuba jakieś balsowe podłużnice, ale też tylko bardziej z przodu i trochę poza część kabinową. Podobnie wzmocniłbym dla tej wielkości mocowanie podwozia. Mój Vipan, ten z wątku, ma się dobrze, lata przepięknie, no i faktycznie- jest za mały, ta konstrukcja zasługuje na więcej   :P

post-3566-0-64637200-1498383051.jpg

post-3566-0-63333500-1498383076.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku faktycznie fajny samolocik i prosty w budowie( przynajmniej tak mi się wydaje) nawet z balsy nie powinien sprawić mi problemów. 

Jeśli posiadasz jeszcze jakieś inne plany niż te p. Fary to bym chętnie się im przyjrzał i może na początek faktycznie bym ten samolocik spróbował złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władek- dzięki za linka. Faktycznie, moje plany to te uproszczone z Modelara, zawarte na jednej stronie czasopisma. Te drugie, to sprzedawane osobno przez tą samą redakcję, ale już w skali 1:1. Lepszych już nie ma. Dzisiaj zrobiłem 5 lotów, w tym jeden Vipanem, na koniec, już po zachodzie. Super było, pięknie pachnie młode zboże i trawa, wiatr ucichł- idealne warunki do parterowych lotów w promieniu do kilkadziesiąt metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki modelik ,idealnie pasuje pod  silnik ASP 52A  attachicon.gifTiger 2 Model (1).pdf     attachicon.gifTiger 2 Model (2).pdf

Władku dzięki za propozycje ale na początek wolałbym modelik bez przedniego kółka i dzięki za plany Vipana.

To teraz tylko zacząć ciułać materiał no i na pionierku polatać, podszkolić się trochę, postaram sie w innym miejscu przekazywać relację z budowy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Wszstkim bardzo dziękuje za szybkie i konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.