Skocz do zawartości

Wymiana przycisku accucell 6


Marek:D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Posiadam ww ładowarkę już dobre kilka lat, ale zaczyna niedomagać przycisk. Posiadam jakąś podstawową wiedzę w lutowaniu ale nie wiem, gdzie można dostać taki przycisk. Czy ktoś przerabiał temat i może pomóc? Niestety szukałem, ale nie znalazłem jakiegoś tematu, gdzie ktoś przerabiał ten temat.

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie wiem jakie tam są przyciski, ale pewnie jest to jakiś Tact Switch - w elektronicznych sklepach znajdziesz takie w wielu rozmiarach, długościach i rodzajach wtyków. Bez problemu jakiś się dopasuje. W chinach też można kupić po 100szt. za 5zł ale to chyba bez sensu :). Chyba, że reanimacja pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przycisk to jeszcze działa ale trzeba go na prawdę mocno wciskać żeby zadziałał. Na razie jest to irytujące ale obawiam się, że po prostu "umrą". Czy możecie mi wyjaśnić jak i czym to można wyczyścić? Czy zamiast tego moze lepiej oddać to do fachowca?

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipa możesz wypłukać bez rozbierania przycisku. Po prostu bierzesz ipa w spray i tłoczysz go przez rurkę do środka switcha w pozycji wciśnięty, potem wyciśniety, potem klikamy, czynności powtarzamy parę razy. Potem suszenie sprężonym powietrzem albo czasem.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek lepiej przemyj je jak radzą koledzy. Jeśli to nie pomoże to dostaniesz je w każdym sklepie elektronicznym lub

https://allegro.pl/uzytkownik/a_brod?string=switch&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-3-1003

W zależności od ładowarki występują rożnej wysokości więc najlepiej rozebrać ładowarkę i zmierzyć.

Co do wymiany zwykłą lutownicą trzeba bardzo uważać, jest tam druk dwu-stronny i łatwo uszkodzić tuleje łączące obie strony.

Jak nie czujesz się pewnie zleć wymianę komuś z większą praktyką w lutowaniu.

A na razie lej płyn i klikaj powinny na jakiś czas doraźnie się przeczyścić

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.