Skocz do zawartości

Nadajnik 2.4ghz + model smigłowca + dobry pilot = Zobacz


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
ciekawe co by sie stalo, jakby ktos w poblizu wlaczyl bluetooth w telefonie? :P

 

Wybuchłoby zabijając wszystkich w promieniu 40 000 km... :roll:

 

To nie miałoby żadnego znaczenia, po prostu te urządzenia tak są zrobione, że się wzajemnie nie mogą zakłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w sprzęcie komputerowym. WiFi działa na częstotliwości 2,4GHz. W związku z odbijaniem się - w jaki sposób w takim razie działa u mojej dziewuchy WiFi w całym mieszkaniu? Przez 4 ściany? Dodam że żelbetonowe... I jakim cudem mam internet przez radio z odległości 6 km? :)

 

Co do radiowych myszy / klawiatur - też działają w paśmie 2,4 GHz.

 

Co do Bluetootha - nie jestem pewien. Jutro sprawdzę. Ale najlepszy bluetooth ma zasięg ok. 30m, są takie które się reklamują zasięgiem 100m ale jakoś w to nie wierzę :) A co do zakłócania - często - gęsto widzę sytuację (w pracy) kiedy obok siebie siedzi 2 klientów z bluetoothem w uchu i rozmawia sobie przez telefon. Coś musi w tym być, przeca się nie podsłuchują nawzajem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dzisiaj dotarło do mnie DX7. :D

W końcu będę mógł skończyć mój pierwszy model.

Cały dzień z nim walczyłem, już miałem pisać o pomoc, aż tu nagle cyk i wszystko działa.

A problem miałem z ustawieniem drugiego serwa na lotki, menu zafiksowało się w którejś z kolejnych funkcji i nie mogłem wrócić do głównego. Teraz to nawet klapolotki się same włączyły i to w obu pozycjach, do góry i na dół.

Jestem wykończony, ale szczęśliwy. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w sprzęcie komputerowym. WiFi działa na częstotliwości 2,4GHz. W związku z odbijaniem się - w jaki sposób w takim razie działa u mojej dziewuchy WiFi w całym mieszkaniu? Przez 4 ściany? Dodam że żelbetonowe... I jakim cudem mam internet przez radio z odległości 6 km? :)

 

Bo się nie ruszają. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do aparatur 2,4GHz nie do końca wierze w ich poprawne działanie. Tak jak napiał poprzednik ja mam anteny na 2,5Ghz które robią linka do 70Km ale podczas burzy dość skutecznie sciągaja pioruny na siebie :D. Co do zagłuszenia takich fal to jest jeden sposób

dwa tory na tej samej częstotliwości i to równolegle. Żadne krzyżowania nie zakłucają (fale musza sie nałozyć na siebie)sie wzajemnie.

 

tu są kanały dla sygnałów WiFi

 

kanaly_wifi.gif

 

Jedyny problem to długośc fali a ta tu jest krótka i moze ją przerwać stojące drzewo,budynek.W WiFi zasada jest prosta jak obiekty się widzą nie są za daleko to jest OK. Dlatego wydaje mi się ze te aparatura są dobte do heli i samochodzików które zawsze znajduja się blisko nadajnika.

 

W polsce jest jeszcze jeden problem (tunningu) samoróbki anteny i ingerencja w AP :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Peter-paralotnie tzn,zakłócenie moze wystapić kiedy dojdzie to tzw, interferencji nałożenia się fal fadiowych .Aby doszło do interferencji musza być spelnione dwa warunki:

 

 

1: identyczna częstotliwość (kanał) nadajników

2: fale wypromieniowywane są równolegle (w przypadku anten panleowych,sektorowych)

 

 

Nie wiem dokładnaie na jakiej częstotliwości pracuje aparatura oraz czy ta antenka jest dookólna a na taka wygląda dlatego trudno powiedzieć czy jest realna szansa na zakłócenia spodowowane sieciami Wifi.

 

 

opisane działanie wifi

http://kisielin.net/?do=dzialanie

 

 

W moim przypadku a zbudowałem już kilkunaście sieci wifi jeszcze nie zdażyło sie aby wystąpił efekt zagłuszenia, ale u znajomego był taki przypadek który znikł po wyłączniu jedengo AP.

 

Widze że kolega Andych bedzie testował to pewnie napisze jak to działa w sąsiedzctwie AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w trakcie używania, czy automatycznie zmieniają się kanały, ale na pewno w procesie dostrajania wybierany jest najlepszy kanał do połączenia, więc zajęte kanały to nie problem i skanera kupować nie trzeba. :lol2:

Nie znam niestety angielskiego, ale jak ktoś chętny to wszystkie filmy i instrukcja są na moim FTPie można się zapoznać. Ze strony Spektrum idzie to bardzo wolno, tu powinno być lepiej. ftp://153.19.156.122/FTProot/modelarnia/DX7/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.