Jump to content

Uszkodzona antena Futaba


Marcin C.
 Share

Recommended Posts

Może działać lecz musisz z niego ściągnąć zewnętrzną izolację, ekran, na odcinku podobnym jak przy drugim wąsie. Wymiana anten też możliwa jak najbardziej, dostępne w sklepach. Tylko musisz popatrzeć jak masz system mocowania anteny, lutowany lub wpinka

Link to comment
Share on other sites

Kup antenę Wi-fi do laptopa w sklepie elektronicznym z taką samą końcówką-wtyczką,obetnij na odpowiednią długość,ściągnij zewnętrzną izolację jak w oryginale i lataj.Koszt całkowity ok.2,5 do 3,0 zł i to chyba za 2 szt.Ja tak zrobiłem.A RCSkorpion zakończył działalność.

Pozdrawiam Wojtek.

Link to comment
Share on other sites

Takie pytanie ogólne do wymiany anten w nadajnikach i odbiornikach. Czy ma znaczenie długość przewodu w ekranie? Wiem, że końcówka gorąca musi mieć odpowiednią długość, żeby antena odbierała/nadawała prawidłowo. Mam w 2 odbiornikach pękniętą pierwszą powłokę i chcę to naprawić. Anteny mam do lutowania i nie wiem czy mogę skrócić obecne anteny "tak jak mi pasuje", czy musi być odmierzona długość?

Link to comment
Share on other sites

Piotrek ja swego czasu latałem przez pół sezony właśnie na dwóch antenkach o nierównej długości. Dokładnie tak jak na fotce autora wątku. Chłopaki kazali mi zmierzyć ten gorący kawałek i obrać resztkę tej urwanej anteny.

Działało bez problemów. Tyle, że latałem piankami, więc nie bałem się za bardzo. Nie mniej odlatywałem dość daleko to do widoczności wzroku i nic się nie działo.

W następnym sezonie dokupiłem i wymieniłem obie.

Link to comment
Share on other sites

Długość samego kabelka w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia. Nie ważne jest czy jedna antenka ma długośc 5 cm a druga 15.

Ważna jest długość tej nieekranowanej części bo to właśnie jest anteną a reszta to tylko zwykły kabelek.

Link to comment
Share on other sites

Na zdjęciu Marcina jedną antena ma urwaną końcówkę i wydaje mi się że w tym przypadku odbiera tylko jedna antena, bo druga jest cała w ekranie. Ja mam odbiorniki z jedną anteną i jak się zerwie to będzie bieda. Też na razie latam tylko piankami ze względu na swoje umiejętności ;). Chodzi mi tylko o to czy długość w ekranie też powinna być jakąś wielokrotnością długości fali, czy tyczy się to tylko odsłoniętej części gorącego kabla.

 

Edit: Dzięki Marku za odpowiedź, pisałeś szybciej niż ja ;).

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.