Skocz do zawartości

Holownik ATLAS 2 - budowa


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

nie ma innej drogi :D

 

i ta szakla

 

https://www.modelbouwshopnederland.nl/a-45991254/d-sluitingen/harpsluiting-090-085h-3/

 

post-20773-0-15030800-1519073258.jpg

 

 

krętlików niestety nie ma.


odpowietrzenia wykonane z rurki 5 mm i pierścień z rurki 7 mm

 

post-20773-0-12617700-1519075404_thumb.jpg

post-20773-0-52125200-1519075404_thumb.jpg

 

malowanie będzie po wykonaniu dużej większości elementów i jak będę miał farby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryśku. Czy masz może zdjęcie prawdziwego holownika na pomieszczenie butli CO2 w widoku z rufy?

 

Nie mogę rozpoznać z rysunku co to są te trzy okręgi - środkowy to bulaj czy reflektor? No i te boczne to bulaje, czy pokrywy wentylacji.

Mi wychodzi na wentylacje i bulaj.

U ciebie widzę, że masz 3 bulaje.

 

 

post-20773-0-83605200-1519332549_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darku. Ja popełniłem błąd i odczytałem to jako trzy bulaje i dwa otwory puste (?). Na rzucie z góry widać, że po środku jest element oświetlenia z włącznikiem i okablowaniem.  Zdjęć oryginału holownika niestety nie mam. Pięknie wychodzą Ci te drobne elementy pokładowe.

Pozdrawiam i życzę dalszej wytrwałości.

Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzyłem na poprzednim poście co to za "plytki" do których podłączone są kable... Myślę i wymyślić nie mogłem... Dopiero teraz olśnienie ze to wago :) to tak na stałe czy tylko do testu?

 

Z tego co widzę to plus masz na stałe a minusem stresujesz z odbiornika za pośrednictwem jakiegoś układu. Co to za układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszlufuję i będzie dobrze ;). Nie bawiłem się w luty, jako, że będzie to i tak niewidoczne. Rurka weszła tak pasownie, że nawet klej nie był potrzebny.

 

Mała wskazówka. Firma RABOESCH nazywa śruby odwrotnie - lewa to kiedyś prawa, a prawa to kiedyś lewa, mimo, że w ofercie sklepu jest wszystko poprawnie. Stąd po zamówieniu prawej otrzymałem lewą (zdjęcie poniżej). Problemem jest, że nawet śruba prawa ma prawy gwint zamiast lewego. Będę musiał zamocować na klej do gwintów, aby śruby nie zgubić. Może być potem tylko trudno rozmontować.

Gdzie można kupić śrubę, o takiej średnicy?

pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzyłem na poprzednim poście co to za "plytki" do których podłączone są kable... Myślę i wymyślić nie mogłem... Dopiero teraz olśnienie ze to wago :) to tak na stałe czy tylko do testu?

 

Z tego co widzę to plus masz na stałe a minusem stresujesz z odbiornika za pośrednictwem jakiegoś układu. Co to za układ?

 

to CARSON SWITCH 4CH i tak to się właśnie podłącza.

 

post-20773-0-69844800-1520281592.jpg

 

i na zdjęciu jest do testu, ale w modelu będzie na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.