Skocz do zawartości

Holownik ATLAS 2 - budowa


Rekomendowane odpowiedzi

No to jakiś program i rysuj. To naprawdę nic trudnego. Pobierz DesignSpark Mechanical, zainstaluj, jest darmowy i przyjemny. Trochę samouczków jest na YT szybko ogarniesz.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Adam, program klawy, ale chyba nie do końca darmowy,  :rolleyes:  (zresztą, jak większość tego typu programów)  bo trzeba w zamian "sprzedać" swoje dane osobowe (rejestrując u nich swoje konto z wieloma szczegółami). Przynajmniej są szczerzy i nie "owijają w bawełnę"  :)  :

 

 

Dlaczego muszę się zarejestrować, aby korzystać z tego oprogramowania? Oprogramowanie i zasoby oprogramowania DesignSpark do szybkiego prototypowania i tworzenia koncepcji są i pozostaną bezpłatne, abyś mógł z nich korzystać. Wierzymy, że może być więcej innowacji i dlatego chcemy wyposażyć każdego inżyniera w narzędzia pozwalające wypróbować więcej pomysłów na projekt. To zobowiązanie oznacza znaczny bieżący wydatek dla RS Components i Allied Electronics. Jak każda organizacja chcemy sprzedawać więcej produktów większej liczbie klientów. Aby osiągnąć ten cel, postanowiliśmy robić różne rzeczy, dlatego oferujemy oprogramowanie projektowe bez żadnych opłat, ale o prawdziwej wartości i bez żadnych zamierzonych ograniczeń, zmuszających do zakupu pełnej wersji. Chcemy być całkowicie przejrzyści. Prosimy o podanie danych osobowych, abyśmy mogli wysyłać Ci wiadomości marketingowe i prezentować Państwu naszą najnowszą ofertę produktów. Uważamy, że to uczciwa umowa. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się. Dostaję jeden email tygodniowo o tematyce Arduino. Jak dla mnie cena do przyjęcia. Otwierając to forum dostaję 4 reklamy na dzień dobry i jeszcze ze dwie na dole strony.

Adam, program klawy, ale chyba nie do końca darmowy, :rolleyes: (zresztą, jak większość tego typu programów) bo trzeba w zamian "sprzedać" swoje dane osobowe (rejestrując u nich swoje konto z wieloma szczegółami). Przynajmniej są szczerzy i nie "owijają w bawełnę" :) :

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne materiały do wykonania nadburcia będę miał dopiero za 1-1.5 miesiąca. Więc przerwa mi się zapowiada długa.

 

Rozpakowałem dziś generator dźwięku. Zacząłem zgłębiać jego tajniki.

 

Takie elementy wchodzą w jego skład.
post-20773-0-87316500-1538685054_thumb.jpg

 

I moduł generatora USM-RC-2 V1.6

post-20773-0-44372600-1538685096_thumb.jpg

post-20773-0-93865700-1538685103_thumb.jpg

 

Z kolumny samochodowej wykorzystam płytę z głośnikami:

post-20773-0-97820100-1538686182_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem moduł dźwięku, tak jak to miałoby być docelowo.

 

Do odbiornika 1 na kanale 14 i do odbiornika 2 na kanale 3. W zależności od tego jak to będzie działo, ilość kanałów mogę jeszcze zwiększyć o jeden.
post-20773-0-86042100-1538856220_thumb.jpg

 

i podłączenie modułu do komputera złączem LogiLink:

post-20773-0-35341800-1538856248_thumb.jpg

 

Próby wkrótce :D.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem dziś weny na zapoznawanie się z instrukcją modułu dźwięku.

 

Wziąłem się więc, za dopasowanie elementów zabudowy pokładu do jego krzywizny wzdłużnej i poprzecznej.
post-20773-0-16619700-1538937595_thumb.jpg

 

Po wszystkim nie powstrzymałem się od ustawienia gotowych elementów na pokładzie:

post-20773-0-95387500-1538937635_thumb.jpg

post-20773-0-01083000-1538937645_thumb.jpg

post-20773-0-66839400-1538937652_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem reflektory ledowe zasilane poprzez konwerter 12V-1,5V.

 

Stan przed włączeniem:

post-20773-0-29844400-1539029490_thumb.jpg

 

oraz stan z włączonymi reflektorami:

post-20773-0-52719800-1539029519_thumb.jpg

post-20773-0-08647300-1539029526_thumb.jpg

 

I w końcu próby z modułem dźwięku.

Głośnik spisał się dobrze, dając ładny dźwięk. Nie jest to potęga basu, Potrzebny byłby mocny soundbar, ale i miejsca w modelu na niego nie byłoby wystarczająco.

Dla dźwięków wykorzystałem 3 kanały proporcjonalne

CH3 - dźwięk zmiennych obrotów silnika dla ruchu naprzód i wstecz

CH1 - 4 różne dźwięki

CH4 - 4 różne dźwięki

 

 

Wybór dźwięków jest generalnie duży, ale dla statków nie ma ich za wiele. Jest to zbiór dla szerokiej gamy modeli. Tzn, niby dużo, ale jak się wie czego szuka to jednak brakuje.

Program jest intuicyjny, ale bez zapoznania się z instrukcją raczej ciężko na początku. Możliwości ustawień ma bardzo wiele, ale to na później. Ważne, że układ sprawdzony i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak drążek gazu damy w tył, to też jest narastający dźwięk silnika w obrotach wstecz ?

czy moduł ma wbudowany wzmacniacz mocy i czy impedancja kolumny którą podłączyłeś jest prawidłowa ?

czy jest pokrętło regulacji głośności dźwięku ?

myślę że dodatkowe dźwięki można dograć wg. uznania bo jest karta pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich kilka uwag - dźwięk silnika jest proporcjonalny do obrotów w obu kierunkach (w położeniu neutrum daje bieg jałowy). Moduł ma wzmacniacz mocy (2x20W) i moc wyjściowa jest zależna od impedancji głośników (od 4 do 16 ohm) i napięcia od 6 do 12V (według tabeli w instrukcji). NP: U=12V, głośnik 4 ohm to 18W. Symulator pozwala na podłączenie dwóch głośników. Co do nagrywania własnych dźwięków - jeszcze nie testowałem. Korzystałem z zestawu dźwięków, który oferuje producent (samochody, czołgi, różnego rodzaju sprzęt pływający, samoloty itd.).  Sądzę, że pewnie można nagrać własne dźwięki na micro kartę SD (do 8GB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie tam sa glosniki, bo jest to tania chinszczyzna bez podanych parametrow. Zapewne jak kazda miesci sie w przedzile 4-8 ohm. Moc producent podaje 500W. Wiec mozna wlozyc miedzy bajki.

Wazne, ze gra i to wystarczajaco dobrze.

 

Dzwieki mozna wgrac, jak sie je wgra w tym samym formacie. Przyspiesznie jest realizowane komputerowo, wiec potrzeba nagrac start zimny, cieply, stop oraz ruch jalowy. Jak to nagrac to inna strona medalu, ale mozliwosc jest. Pokusze sie o jakis dziwek extra na probe.

 

Ponizej lokalizacja pokretla glosnosci.

[atpost-20773-0-03951900-1539083540_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.