Skocz do zawartości

Wydech czterosuw


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj doszedl do mnie zakupiony na jakiejs aukcji w Szwajcarii wydech do silnika ENYA 80 4C.

 

Jest to rura flex z gwintem w glowice i KAWAL wydechu z drugiej strony. Czy ten gigantyczny tlumik , przypominajacy rure rezonansowa oprocz tlumienia halasu spelnia jeszcze jakas role ( mysle oczywiscie o jakims tam malym wzroscie mocy ) ?

 

Oto fotki ( wkrecony na chwile do ENYA 53 4C , gdyz osiemdziesiatka lezy w modelarni ) :

post-6937-0-16206000-1519389073_thumb.jpg

post-6937-0-44609600-1519389083_thumb.jpg

post-6937-0-78128000-1519389097_thumb.jpg

post-6937-0-16870800-1519389107_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezonans w 4t ma za zadanie wyssanie z  komory spalania spalin i uzyskanie jak najniższego w niej ciśnienia zanim zawór wydechowy się zamknie. A więc rezonans działa, tylko jego zadanie jest inne niż w silnikach dwusuwowych. Dzięki temu można uzyskać kilka setek rpm i cichutką pracę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczymy - zobaczymy  ;) . Szkoda ze moja dotarta ENYA 80 przeznaczona jest do TEGO : http://rc.kyosho.com/en/10077.html

 

Nie chce wystawiac tej rury wzdluz kadluba . Moze zbuduje Ugly Stika i w nim pociagne pod kadlubem. Brzydszy od tego juz nie bedzie , a nawet moze troche zyskac !    Kurcze ; widze , ze na tym forum tylko ja buduje wszystkie wersje BRZYDALI .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.