Skocz do zawartości

Nieuport 11


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy takie klocki służące za podkładki dystansowe spokojnie mogę użyć?

mocowanie1ch6.jpg

Mogę zamiast nich wstawić płytkę odpow. grubości ale to dodatkowe ponad 100g. Chodzi tu wyłącznie o odsunięcie smigła od czołowej powierzchni maski silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te podkładki to raczej nie zdadzą egzaminu, może przy pierwszym odpaleniu silnika się nie rozkłują, ale lepiej nie ryzykować, kup sobie Irek coś takiego http://nastik.pl/wibroizolator-kavan-4szt-p-885.html -- to bvędziesz miał pewność i silnik nie będzie przenosił wibracji na model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - ja mam coś takiego :devil:. Boję się jednak to zastosować z dwóch powodów;

 

- gwinty są tak krótkie (ok 5mm wewn.), że boję się czy to byłoby dobrze skręcone,

- część użytkowników pisze wręcz o szkodliwości tego typu amortyzatorów,

 

Każdy z klocków ma 25x10mm z tym, że nie jest to bukowe drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sklejki to ja miałem całą płytkę zrobioną - 3 warstwy sklejki 8mm ale to ważyło w sumie sporo. Dlatego poszedłem na łatwiznę i kupiłem w Castoramie te krążki. Z tego bloku sklejkowego mogę jedynie prostokąty powycinać bo łatwiej ale przyznam się, że nie bardzo już mi sie chce kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ponownie silnik popracował sobie. Tym razem max obroty częściej dodawane. W ten sposób na 200ml pracował 20 min. Wydaje mi się, że dźwięk nie jest już taki metaliczny, a bardziej pyrkający - milszy dla ucha:

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7331338003835441765

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heniu - tak wygląda ułożenie serw w stosunku do osi modelu;

dwigniaiorczykserwa002pb3.jpg

 

a tak wygląda orczyk i dźwignia steru:

dwigniaiorczykserwa003eh8.jpg

 

Oba elementy trzymam w ich osiach. Widać że otwory na linki są w jednakowej odległości( rozbieżność wynosi mniej niż 0,5mm.

 

EDIT: Takie jest wychylenie w dół przy ktorym linka dolna jeszcze nie jest luźna;

 

dwigniaiorczykserwa005ji8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wczoraj ponownie silnik popracował sobie. Tym razem max obroty częściej dodawane. W ten sposób na 200ml pracował 20 min. Wydaje mi się, że dźwięk nie jest już taki metaliczny, a bardziej pyrkający - milszy dla ucha:

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7331338003835441765

 

Ładnie pracuje silnik. Widać że pomimo niepełnych obrotów ciąg jest poteżny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi se wydale iz najpierw naklelejamy tam jakies male kawalki tworzywa pva a potem na to naklejamy zelazkiem pasek folii pokryciowej i to ma symulowac szwy mocujace poszycie do zeberek. Te kawalki tworzywa nadadza paskowi folii wypuklosc w miejscu gdzie jest szew a te paski chyba w oryginale byly jakos naklejane na szew aby zapobiegac rozdarciu poszycia w miejscy gdzie zostalo przeszyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Foker tak jak pisze Hubert ja tez tak to zrozumialem i napisalem naklejasz kawalki jakiegos tworzywa aby daly uwypuklenia pod tasma imitujace szwy. i na to paski wzmocnienia szwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Irek, widziałem (nie sprawdzałem własnoręcznie) gdzieś (Modelist Konstruktor sprzed xxx lat?) podobne imitacje szwów robione za pomocą koła za skośnymi zębami (z przekładni ślimakowej). Robione to było na cienkiej folii aluminiowej/duralowej(?).

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.