Skocz do zawartości

Nieuport 11


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety doczekałem się...model został niemal ukończony. Fotka z etapu nanoszenia znaków państwowych:

znaki003popraw.jpg

Cały złożony model zaprezentuję dopiero w niedziele na Aero Show. Fotka z pleneru będzie dużo lepsza niż z pokoju czy klatki schodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Luis" jeszcze nie wykonany ale jest w planach. Niestety plastikowego zestawu tak jak moje Spandau ale w skali 1/4 nie produkują, a to co jest to wykonane ze sklejki. Na tym etapie - pierwsze obloty - bałbym się go mocować. Ale jak wszystko będzie OK to w tym miejscu widziałbym raczej... kamerkę :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po imprezie. Zgodnie z założeniem model nie latał i nie kołował ( może to i lepiej :jupi: ), a prezentował sie tak:

aeroshow09005popraw.jpg

aeroshow09007popraw.jpg

aeroshow09009popraw.jpg

aeroshow09026popraw.jpg

aeroshow09023popraw.jpg

aeroshow09029popraw.jpg

aeroshow09022popraw.jpg

Niestety nie było możliwości by odpalić silnika czy pokołować tzn. nie w części konkursowej. Natomiast po jej zakończeniu to już nie bardzo sie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przedstawicielstwo jest już - od kilku lat - tyle czasu przyjmuję i wydaję nadajniki.

Wracając do modelu, dwupłat to coś tak niepraktycznego, że brakuje mi porównania :devil: Model składałem i skręcałem ponad godzinę :!: Na szczęście "rozbieranie" trwało znacznie szybciej, ale zwisające linki i tak strasznie przeszkadzają w transporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zabrakło takiego widoku:

nieuportodpalony1.jpg

nieuportodpalony2.jpg

Niestety nastąpiły problemy z tankowaniem i rozruchem - nie uwzględniłem przewodu odpowietrzającego. Gdy to wykonałem - co prawda prowizornie - efekt był taki:

 

ale to dopiero gdy załaduje się film :rotfl:

 

...no i wspomniany filmik. Test celem sprawdzenia połączeń czy nie rozleca się :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miał odbyć sie oblot modelu. Niestety początkowo pogoda całkowicie uniemozliwiła zamiar (lało bez przerwy). nie dawałem jednak za wygraną i w końcu wykorzystując chwilę bez opadów postanowiłem przynajmniej pojeżdzić modelem po lotnisku. I całe szczęście, że na tym sie skończyło. Pierwszym wrazeniem było to, iż ster kierunku w ogóle nie działa(brak reakcji na wychylenia), potem było już normalnie czyli z reakcją. probowałem sie rozpędzić i sprawdzić czy model sam sie poderwie - ale bałem się w końcu to mój pierwszy tak duży model i o tak dużym silniku jak dla mnie. I tu można by relację zakończyć ale...

Po testach ziemnych okazało się: oczka do ktorych mocowane sa krętliki naciągów rozrywają się, zgubiłem 2 nakrętki mocujące skrzydło górne, obie rozporki skrzydeł wyhaczyły się ze swoich mocowań w skrzydle górnym, gumy amortyzacji porwały sie błyskawicznie(pierścienie cięte z dętki rowerowej po 4 na stronę). Tak więc całe szczęści, że nie rozpędziłem sie na tyle by wystartować. zresztą było to trudne bo nie dało sie utrzymać kierunku - myslę że przez tę zerwaną amortyzację przez co osiadł na jedna stronę.

Film będzie gdy sie wgra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wydawało się, iż detka rowerowa jest dobrej jakości i mocna dlatego zakładałem właśnie to. Jej zadaniem było tylko przytrzymywanie osi podwozia w max dolnym położeniu więc nawet bez nich ryzyka nie ma - podwozie cały czas działa sprawnie tylko nie ma amortyzacji. nie mogę wkleić teraz fotki bo ładuje sie film.

 

EDIT: I film z kołowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.