Jump to content

Przegrzewający się ESC


Miguel
 Share

Recommended Posts

Witam,
Posiadam ESC Emax Blheli 20A, który steruje silnikiem Emax 2812 ze śmigłem 7x5. Całość jest zasilana z pakietu 3S 1300mAh, pobiera 10A i znajduje się w moim Mig-3 ESA. Zauważyłem pewien problem - po około dwóch minutach latania z przepustnicą prawie cały czas ustawioną na 100%, stopniowo spada prędkość silnika. Szybko posadziłem model na ziemi i po otwarciu, okazało się że ESC jest bardzo gorący i z instrukcji wynika że włączyło się zabezpieczenie termiczne, które ograniczyło prędkość obrotów. Zaznaczam, że mam go zamknięty w środku, nie ma jakiegokolwiek przewiewu - widziałem wiele modeli ESA które miały zabudowany ESC, bez przewiewu, dlatego zrobiłem tak samo. Zastanawiam się jednak czy to nie problem w samym ESC, a nie braku przewiewu. W  Czy ktoś miał już podobny problem z przegrzewaniem się ESC? Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zamontuj najpodlejsze ESC np: HobbyKing ESC 30A BEC 3A one nie mają zabezpieczeń termicznych i innych bajerów. taki regulator najlepiej sprawdza się w ESA  gdzie nie ma przepływu powietrza - sam używam.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ESC wpakowałes gdzieś w kadłub i zaizolowales szczelnie EPP przed przepływem powietrza to tak będzie. Umieść ESC na zewnątrz kadłuba - gdzieś na boku i będzie ok. Ja od 10 lat stosuje 18A ESC mag8 w moich esa i działają bez zarzutu przy poborze 15A non stop.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.