Skocz do zawartości

Katana X-lite 1,4 m-(budowa )-wspólny temat.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 446
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

No Marku sam jestem ciekawy jak to wyjdzie.Kopytko do kabinki zrobię i do maski zapewne też.Maskę chyba zrobię dzieloną do sklejania z dwóch połówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Koszt wycinanki 1120mm jest mi znany ale ponieważ to wersja beta :D to może się jeszcze zmienić ponieważ liczba elementów może ulec zmianie.Planuję zrobić dźwigary z balsy, natarcia z balsy miękkiej ,łącznik będzie z węgla fi 8-10mm (otwory wszędzie pod fi10 mm.Serwo kierunku myślę zrobić w okolicach SC a serwo napędzające wysokość w jego pobliżu.Napęd połówek SW za pomocą bowdenów celem wyeliminowania sprężystego z reguły łącznika w kształcie litery U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, wielkie dzięki Panu Sławkowi za udostępnienie plików Katany 1400mm. Wcześniej napisał Pan do kolegi jakuban "Dolne wyprofilowania kadłuba musisz przesunąć o jedną pozycję do tyłu, listwy powinny być prosto.Zapomniałem umieścić jednego pół żeberka na formatkach" Teraz wszystko już gra w tych planach, nie trzeba się martwić?

Kupiłem silnik spalinowy MDS 10cm, myślę, że będzie dobry do tego modelu. Czy mógłby ktoś napisać co na temat MDS 10cm, jaką to ma moc, ciąg itp.? Silnik jest nowy i potrzebuje dotarcia, tak więc zacząłem szukać coś na ten temat, ponieważ jest to mój pierwszy silnik spalinowy, ale widzę, że mało jest MDS10 większość 6,5cm, 4,5cm.

 

Znalazłem takie coś: " Po odpaleniu silnika nie dodajemy gazu w żadnym wypadku - niech chodzi sobie na wolnych obrotach przez parenaście sekund. W tym czasie odkręcamy iglicę w gaźniku tak, aby silnik lekko pluł paliwem z tłumika - jest to przynajmniej 2 do 5 obrotów w lewo. Po tym możemy po woli dodawać gazu aż do całkowitego otwarcia przepustnicy… silnik powinien wejść w bardzo niestabilny rytm pracy, obroty będą malały i rosły i tak w kółko a z gaźnika powinien pluć paliwem - tak samo jak i z tłumika, - jeśli taki efekt uzyskaliśmy to znaczy że udało nam się ustawić mieszankę na bardzo bogatą w paliwo - i o to chodzi właśnie w docieraniu - im więcej paliwa przelewa się przez silnik - tym lepsze mamy smarowanie, [co tym samym w efekcie wypalenia kilku zbiorników daje nam dotarty silnik, - ale to nie koniec - czytajcie dalej]. Zostajemy przy nierówno pracującym silniku z bogatą mieszanką przez około 1 minuty, po tym dokręcamy iglicę od paliwa - robiąc to po woli i stopniowo - aż zobaczymy ze silniki zaczyna, co raz płynniej pracować - aż do momentu ze osiągnie bardzo wysokie obroty - w takim stanie [wysokich obrotów] - pozwalamy mu popracować około 10 sekund - uważając, aby nie zagrzał się za mocno. Cykl ten powtarzamy aż do wypalenia całego zbiornika. Aby mieć pewność ze silnik został porządnie dotarty należy spalić przynajmniej dwa zbiorniki paliwa na ziemi - później można latać, ale trzeba ustawić iglice paliwa na troszkę bogatszą mieszankę. Ja osobiście wypaliłem 4 zbiorniki paliwa na ziemi żeby mieć 100% pewność."

Czy mogę się na tym wzorować, jakie jest wasze zdanie?

 

Pan Sławek podał wcześniej link: budowa katany1400mm , wszystko zapowiadało się świetnie, najbardziej mnie interesowały zdjęcia, ale na początku się otworzyło kilka i na końcu postu. :shock: Jak ktoś ma bogato ilustrowaną budowę katany1400mm, prosił bym o zdjęcia lub dobre opisy. maksiu1616@wp.pl Wycinanie laserowe będę zlecał: allegro

Do wycinania muszę dostarczyć łącznie: 7 desek balsy ??? Tak wychodzi z planów Wszystko wycinać z balsy czy innego materiału? Boczki i wręgi wytnę chyba z balsy3mm czy lepiej wręgi z jakiejś sklejki? Wiem, że zadaję dużo pytań, ale w przyszłości komuś się na pewno przyda. :P Za odpowiedzi z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Model możesz wyciąć u Kakabe, ma pliki oraz materiał.Wszystko jest opisane w plikach więc odrazu wiadomo co, ile i z czego.Zdjęcia otwierają się wszystkie u mnie.Zawsze je wrzucam na imageshack.us.Krzysiek chyba wrzuca fotki na inny serwer i tu może jest problem z ich wyświetlaniem.Wyprofilowanie kadłuba nie jest poprawione ale wręga jest tak mała i prosta w wykonaniu że można ją zrobić z balsy w 3 minuty.Silnik 10ccm będzie odpowiedni , lecz jak będzie się zachowywał w akrobacji to sam nie wiem.U mnie jest 4T.Zdjęć mam mnóstwo w tym też takie nie publikowane na forum.Niestety są zrobione w rozdzielczości 10.2MPX i nie nadają się do wysłania przez mój internet gdyż mam iPlusa i limit transferu.Każde z tych zdjęć waży od 2.5 do 5Mb a jest ich kilkadziesiąt jak nie powyżej stu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój internet gdyż mam iPlusa i limit transferu.

widze że nie jestem sam... ja mam ERE i 512mb limitu :( no ale jedno jest pocieszające, że od września będę miał TP 2mb/s :D (wtedy kończy mi się umowa z Erą)

 

Sławku chciałem Ci powiedzieć (jeszcze tego nie mówiłem :wink: ) modele które budujesz są przepiękne... za każdym razem jak oglądam fotorelacje to jestem zaskoczony czystością i starannością wykonania Twoich modeli.

 

congratulations :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
mój internet gdyż mam iPlusa i limit transferu.

widze że nie jestem sam... ja mam ERE i 512mb limitu :( no ale jedno jest pocieszające, że od września będę miał TP 2mb/s :D (wtedy kończy mi się umowa z Erą)

 

Sławku chciałem Ci powiedzieć (jeszcze tego nie mówiłem :wink: ) modele które budujesz są przepiękne... za każdym razem jak oglądam fotorelacje to jestem zaskoczony czystością i starannością wykonania Twoich modeli.

 

congratulations :)

 

Dzięki :), ja w iPlusie mam 1Gb ale mogę dokupować transfer za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panie Sławku, dzisiaj dostałem tartaczek z kataną 1400mm. Kiedyś ściągnąwszy instrukcję obsługi Katany patrzę dzisiaj a tutaj są inne części. Muszę mieć coś do podglądu bo sobie nie poradzę :oops: ze złożeniem.

----------------

Przepraszam niepotrzebnie spanikowałem, ale to jest mój pierwszy model do składania. Jutro będę zamawiał jeszcze potrzebne rzeczy do budowy i zaczynam. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sławku, dzisiaj dostałem tartaczek z kataną 1400mm. Kiedyś ściągnąwszy instrukcję obsługi Katany patrzę dzisiaj a tutaj są inne części. Muszę mieć coś do podglądu bo sobie nie poradzę :oops: ze złożeniem.

 

Hmmm, nie bardzo rozumiem.Plany są przecież dołączone do formatek, relacje z budowy są chyba ze trzy, napisz konkretnie w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Piekny modelik. Ja pogadam jeszcze z instruktorem w poniedzialek i pewnie zaczne budowe. Ile tak okolo wychodzi material? Bede musial sie zastanowic nad foliowaniem tego modeliku. Zastanawiam sie nad daniem nieco ledow do latania wieczorkiem. Moze sie naucze wreszcie krecic 3d a nie krecic (wszystkie moje rozbicia modeli byly przy starcie. Naprawde). Ladnie panu wyszedl ten modelik panie Slawku, tylko ten przodzik... nieco wybrakowany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wystartuje to lece... tylko sam start. Mam teraz extre eco wiec nia bede sie uczyl startowac. Zawsze tylko gwske lamalem i nieco pianki mi odpadalo. Od pana Kakabe nie kupie bo przez poczte od momentu dostarczenia bede musial odbudowywac ten modelik. Zbiornik dac ok 200/300ml? I co dokladnie mam kupic (jaka balse i ile, czyli material pod laser).

Z gory thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wystartuje to lece... tylko sam start. Mam teraz extre eco wiec nia bede sie uczyl startowac. Zawsze tylko gwske lamalem i nieco pianki mi odpadalo. Od pana Kakabe nie kupie bo przez poczte od momentu dostarczenia bede musial odbudowywac ten modelik. Zbiornik dac ok 200/300ml? I co dokladnie mam kupic (jaka balse i ile, czyli material pod laser).

Z gory thx

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=10665&postdays=0&postorder=asc&start=15 przeczytaj uważnie tą całą stronę, ogólnie rzecz biorąc przeczytaj cały ten temat dokładnie.Wiem że Ci się nie chce bo już byś zaczął budować ale sama budowa tego modelu nie jest aż taka łatwa na jaką wygląda a jak nie chcesz powielać moich błędów to przeczytaj całość.Co do przesyłki od Kakabe, wycinałem kilka modeli u Krzyśka i zawsze zapakowany był porządnie bez szansy na uszkodzenie przez pocztę.Co do zbiornika to do niego jeszcze daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Szczepan, koniecznie serwa kierunku przenieś w okolice SC i odchudź z balsy tył na tyle na ile jest to możliwe.Powiększ ażurowania w tylnej części kadłuba, inaczej będziesz musiał doważyć przód albo go wydłużyć żeby katanka się wyważyła.SC ma być na dźwigarze.

 

W stateczniku poziomym lepiej zastosować płaskownik węglowy zamiast listewki sosnowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.