Skocz do zawartości

Kolega Antek nad Tokio?


grzegor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie znęcaj się tylko daj linka jak leciał z Niemiec do stanów?

 

Tak jak napisał Jerzy_R był to "SP-AMP" w programie Militaria na warsztat. Gość Greckiego pochodzenia (Michael Manousakis) ma w Niemczech firmę zajmującą się skupowaniem mienia wojskowego z armii USA. Prywatnie jest miłośnikiem lotnictwa i posiada kilka samolotów w tym AN-2. W USA znalazł Cessnę i chciał się wymienić z jej właścicielem AN-2 za Cessnę i dlatego poleciał do USA. W tym celu zainstalował dodatkowe (chyba 4 czy 5) zbiorniki paliwa w kabinie i poleciał. Trasa to Niemcy-Szkocja, Szkocja-Islandia, Islandia-Grenlandia, Grenlandia-Kanada, Kanada-USA (Nowy Jork) tu dostał zezwolenie na okrążenie Statuy Wolności potem miał jeszcze chyba dwa międzylądowania (jakieś pokazy lotnicze) i prywatna posesja jego drugiego pilota, gdzie go zostawił i poleciał sfinalizować zamianę. Skończyło się na tym, że nie oddał AN-tka, tylko kupił Cessnę. Drogi powrotnej nie pokazali, więc nie wiadomo czy wrócił AN-tkiem, czy zostawił go w USA

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jarku ,wybacz ale  ty chyba jesteś WCZORAJSZY dzisiaj. Gdzie ty do jasnego aniołka widzisz Atlantyk w tym projekcie. Kocham atlantyk -ma wielokroć piękniejsze dno od Bałtyku. ale tamta woda to raczej morze japońskie zwane także wschodnim. Tak mnie kużwa uczyli kiedyś na fakultetach z geografi. !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak mnie kużwa uczyli kiedyś na fakultetach z geografi. !

Pozdrawiam

A co ? Nie da się do Japonii przez Atlantyk ? Statek dopłynie a powietrzny doleci . Że bez sensu no to co ? Cały sens polega na tym bezsensie.

Faktycznie Jarkowi korba się zatła !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę bronić Jarka. Start z Bell Island na Nowej Funlandii a lądowanie w Północnej Szkocji w Benbecula to raczej przelot nad Północnym Atlantykiem. W Benbecula w czasie wojny znajdowała się baza lotnicza RAF. Czasowo stacjonował tam 304 Dywizjon Bombowy Ziemi Śląskiej im. Ks. Józefa Poniatowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę bronić Jarka. Start z Bell Island na Nowej Funlandii a lądowanie w Północnej Szkocji w Benbecula to raczej przelot nad Północnym Atlantykiem. W Benbecula w czasie wojny znajdowała się baza lotnicza RAF. Czasowo stacjonował tam 304 Dywizjon Bombowy Ziemi Śląskiej im. Ks. Józefa Poniatowskiego

 

Dzieki za obrone , ale chlopaki pomysleli pewnie , ze ja pisze porownania do przelotu ANTKA  . Stad to zamieszanie z Atlantykiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.