Skocz do zawartości

Regulowany BEC - propozycje


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Castle creation 10A  i 20A mają regulowane napięcie do 9v ale wymagają dodatkowego programatora.

W przypadku przetwornic napięcie ustawisz na potencjometrze a ostatecznie lepiej potem wstawić rezystor o odpowiedniej wartości aby od drgań nie było skoków napięć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice mam taką

bebfde4201a6e13750436c8f66cca2a9.jpg

i kilka innych.

Nie testowałem, ale kilka osób twierdzi że za bardzo sieją i może być problem z linkiem RC. Drugie to waga tego rozwiązania, o ile w większych modelach nie bedzie to problem, o tyle w metrowej piance sylwetkowej to już dużo bagażu. Zamówiłem sobie teraz bec 3A, 6V, 8g wagi. Trochę mnie dziwi że przy tak dużym wyborze małych serw HV nie ma małych beców ktore to obsłużą. Regulatorów z reszta też za wiele nie ma.

 

Na Castle nie trafiłem, a faktycznie dobre rozwiązanie, tym bardziej że mam programator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castle dostaniesz tu ale cena powala.

https://www.scorpio-polska.pl/katalog/castle-creations/programowany-uklad-bec-10a-p37284.html

Co do siana zastosuj filtr ferrytowy na przewodzie OUT, dodaj kondensator dużej pojemności na wyjście i powinno być ok.

Mała przetwornica 2A zasilała mi drona z powodzeniem i problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A propos BEC, kupiłem i zamontowałem takie oto ustrojstwo w mojej extrze.

90a366581fe38455873b831c863e1b6c.jpg

Serwa dostały kopa, ale co bardzo mnie niepokoi, odbiornik łapie fail safe. Co prawda na polecenia aparatury caly czas reaguje, ale dioda sygnalizacyjna zaczyna mrugać (odbiornik orange dsm2). Testowałem w małej piwniczce, ale nigdy wcześniej nie zaobserwowałem takiego czegoś w innych przypadkach.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przewód zasilajacy jest naciągnięty ile się dało. Jutro spróbuję wywalić ten pierścień ferrytowy, wlutować kondensator i przenieść bec na sam przód modelu.

 

Co do odbiornika, to mam go od roku i nigdy nie miałem z nim takiego problemu, a często sprawdzam czy nie łapał FS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.