Skocz do zawartości

Jumper T16


Grzegorz G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie, ale okazuje się, że trochę się namieszało w związku z nią.

Czarnym bohaterem wydaje się FrSky, które wysyła do swoich dealerów pisma z informacją, że jeśli będą sprzedawać to radio(Jumper T16), to zostanie z nimi zerwana umowa na sprzedaż FrSky. Twierdzą, że radio to jest kopią Horusa X10 co jest ewidentną bzdurą.

Mnie się to bardzo nie podoba i jestem niemile zaskoczony postawą FrSky, którego wyrobów jestem fanem i szczęśliwym użytkownikiem.

post-13409-0-61589900-1558118790_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Dostane go w przyszłym tygodniu..Pozdr..

W takim razie czekam na relację z użytkowania ;) i porównanie do Taranisa X9D+ (jeśli używałeś) bo jest chyba mniej więcej cenowym odpowiednikiem..

a powinien być idealnym upgradem: lepsze/wygodniejsze sterowanie guzikami do programowania i znacznie lepszy wyświetlacz i lepiej rozwiązana kwestia zasilania...

Pytanie jak z niezawodnością i jakością przygotowanej przez jumpera wersji opentx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj kupilem w UK. Bez ryzyka VAT i cena taka sama co na ali. Mi udalo się że znajomy przywiózł do kraju więc taniej o przesyłkę.

 

Aparatura bardzo fajna. Przesiadam się z TGY9X. U mnie będzie działała na module R9M. Póki co to udało mi się bez większych problemów zblidowac również dołączony muliprotokułowy moduł z odbiornikami Frsky serii D (czyli dla modułu DJT).

 

W razie pytań służę pomocą

 

post-12487-0-27088500-1558892041.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes w stanie sprawdzic, czy binduje sie ten moduł z seria X frsky i odbiornikami turnigy/flysky pierwszej serii ?

 

Soft zdaje się, że mozna już zmienic na ersky9x ?

 

Szczerze mam dwie 9xrpro + moduł frsky xjt (9x też miałem i mechanicznie była niebo lepsza od obecnego szajsu) do którego mam pewne wątpliwosci. Chętnie bym spróbował czegos innego nowego. Ten moduł jak dla mnie idealny jeżeli "łyknie" te dwa odbiorniki.

 

PS Z jakiego sklepu brałeś ?

Na ali za 594zł z chin +teoretyczny VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJT emuluje wiec z serią X raczej zadziała ale nie mam takiego modułu wiec nie dam sobie ręki odciąć.

Odbiorniki TGY/Flysky raczej też pójdą bo w opcjach mam taki rodzaj emulacji tego modułu

 

Ja chciałem się przesiąść do modułu 868mhz R9M + chce mieć większe możliwośc z np smartaudio. Kontrolery lotu wola już nowsze odbiorniki..

 

W momencie kiedy jak kupowałem to na ali ceny były ok 620 zł. Ja kupilem za 640 w sklepie 3DXR.

Poczytałem trochę na ruskim forum że zakupy na ali to spore ryzyko bo ludzie czekają nawet miesiąc aż im to wyślą.

Każdy sprzedawca niby Ci mowi że ma na stanie a faktycznie sa takie braki Jumperów że fabryka nie wyrabia.

Ja miełem możliwość że nabyłem za ta cenę i jestem zadowolony.

 

Co do softu używałem er9x przesiadam się na Opentx i nie widzę różnic w konfiguracji. Co więcej uwazam ze OpenTX ma wieksze możliwości i jest wygodniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ersky i open to prawie to samo. W sumie najpierw był ersky .-)

 

Zaraz zerkne sobie na stronke 3dxr. Dzieki .-)

 

Edit: Na razie w sklepie stan out of stock .-)

 

Mi tam sie w sumie nie spieszy, poczekam. Może ktos z okolicy sobie to kupi .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekawy opcji z odbiornikami X. Na rc groups piszą że im xy nie działają, albo że nie można tak wybrać. Już dokładnie nie pamiętam, a nie mogę znaleźć teraz tej wypowiedzi. Podobno to nie działa przez kosę z frsky?

Pierwsze działały a potem zblokowali?

Ciekawe czy emuluje zarówno xjt International jak i eulbt?

 

Jestem też ciekawy jak działa luA, głównie do inav i Smart audio.

 

Super by było, gdyby tak jak 9xrpro i taranis można było wybierać dwa moduły.

Najwyżej trzeba będzie się lutowac do trenera, ale nie będzie telemetrii?

 

A może ma drugiego coma w środku do lutowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jakiś chętny z Krakowa do testów to możemy umówić się na wspólne bindowanie

Inav w omnibusie i Smartaudio będę testował w najbliższym czasie. Czekam na Akk ultimate i muszę jeszcze ogarnąć soft w pro58.

 

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie T16 to "nosiciel" dowolnego modułu wcz. To czy działa, czy nie dany odbiornik zależy od samego modułu i softu radia, a ten tworzony jest niezależnie.

 

Przy okazji jakie znacie (polecacie) moduły wcz multiprotokolarne ?

 

Chciałbym obsługiwac serie X i cos taniego najlepiej turnigy/flysky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie T16 to "nosiciel" dowolnego modułu wcz. To czy działa, czy nie dany odbiornik zależy od samego modułu i softu radia, a ten tworzony jest niezależnie.

 

Przy okazji jakie znacie (polecacie) moduły wcz multiprotokolarne ?

 

Chciałbym obsługiwac serie X i cos taniego najlepiej turnigy/flysky.

Za tydzień mogę przetestować flysky stary odbiornik. Dam znać

 

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W sumie T16 to "nosiciel" dowolnego modułu wcz.

No dobrze. Ale jakbym chciał mieć jednak 2 moduły, np qlrs 433 lub r9m 868 a do tego oryginalny 4w1, a do tego możliwość odbioru z obu telemetrii, to muszę je przekładać czy jeden mogę zamknąć w środku?

 

Ma wybór w jumpertx internal i extrenal module? Czy nic z tego?:-)

 

Kwestie lutowania wewnątrz na razie możemy zostawić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! Dzięki za info. Jak podesłałbym Ci odbiornik serii X sprawdziłbyś, czy działa i śmiga telemetria ?

Nie ma problemu możesz podsyłać ;)  Jeśli też chcesz mogę na grupie facebookowej Jumpera zapytać o odbiornik ktory posiadaszy czy się zbinduje. 

 

Piotrze widziałem że pisałeś coś w sprawie modułu XJT że masz kiepskie zasięgi. Obawiam się że moduł Jumpera na standardowym baciku  może Cię jeszcze bardziej rozczarować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.