Skocz do zawartości

Jumper T16


Grzegorz G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam wszystkich . Nie wiem czy tutaj mogę napisać ,ale dotyczy Jumpera T16.

Stałem się posiadaczem nadajnika Jumper T16. Kupiłem go ,żeby się zmierzyć z opentx ,dotychczas używam JR 9 z modułem XJT .

Pierwsze kłopoty to nie umiem ustawić timerów.

Obejrzałem już wiele filmów instrukcje przez translatora i nie wychodzi.

W menu modelu ustawiam Timer 1 na tht

presistent na off

Minute call mam odchaczone ,a na głównym ekranie modelu nic się nie zmienia i timer nie chce się ukazać .

Coś mi się wydaje że trudna droga przede mną .

Z góry dziękuję za pomoc Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam 3 timery:

 

timer1 - czas pracy silnika

timer2 - pomocniczy czas lotu

timer3 - czas lotu od pierwszego włączenia silnika do odcięcia silnika przełącznikiem SF

 

timer1

TH%

silnik

 

 

timer2

THt

lot

 

timer3

L01

lot od pierwszego uruchomienia silnika do odcięcia silnika przełącznikiem SF

 

do timera3 dołożona jest linia w menu Przełączniki logiczne:

L01 a>x lot 00:00:01 SF^

 

to wszystko w opentx z Taranisa, w Juperze jest wersja opentx przygotowany przez Jumpera, ale powinno być podobnie :-)

 

Timery 1 i 3 mam ustawione na 2 ekranie telemetrii, na jednym z ekranów standardowych przełączanych guzikiem PAGE pokazuje się timer 1 i 2. Reasumując: na dzień dobry nie ma(nie wyświetlają się) timerów (przynajmniej w Taranisie). Trzeba je sobie ustawić/zdefiniować na ekranie telemetrii lub przełącznikiem page wywołać timer1 i timer2 na ekranie głównym(są na jednym z 4-5 ekranów przełączanych guzikiem PAGE)..

W Jumperze ze względu na znacznie bardziej rozbudowany i większy ekran ilość wyświetlanych danych powinna być większa..post-13409-0-56490800-1560548529.jpgpost-13409-0-42231500-1560548534.jpg

 

tak wygląda to na prawdziwych danych: widać wartość timera2 i rzeczywisty czas lotu na T3

post-13409-0-94645600-1560549122.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam 3 timery:

 

timer1 - czas pracy silnika

timer2 - pomocniczy czas lotu

timer3 - czas lotu od pierwszego włączenia silnika do odcięcia silnika przełącznikiem SF

 

timer1

TH%

silnik

 

 

timer2

THt

lot

 

timer3

L01

lot od pierwszego uruchomienia silnika do odcięcia silnika przełącznikiem SF

 

do timera3 dołożona jest linia w menu Przełączniki logiczne:

L01 a>x lot 00:00:01 SF^

 

to wszystko w opentx z Taranisa, w Juperze jest wersja opentx przygotowany przez Jumpera, ale powinno być podobnie :-)

 

Timery 1 i 3 mam ustawione na 2 ekranie telemetrii, na jednym z ekranów standardowych przełączanych guzikiem PAGE pokazuje się timer 1 i 2. Reasumując: na dzień dobry nie ma(nie wyświetlają się) timerów (przynajmniej w Taranisie). Trzeba je sobie ustawić/zdefiniować na ekranie telemetrii lub przełącznikiem page wywołać timer1 i timer2 na ekranie głównym(są na jednym z 4-5 ekranów przełączanych guzikiem PAGE)..

W Jumperze ze względu na znacznie bardziej rozbudowany i większy ekran ilość wyświetlanych danych powinna być większa..attachicon.gifIMG_20190614_233809.jpgattachicon.gifIMG_20190614_233822.jpg

 

tak wygląda to na prawdziwych danych: widać wartość timera2 i rzeczywisty czas lotu na T3

attachicon.gifIMG_2019051

dzięki za odpowiedź Podejrzewam że coś nie tak z moją telemetrią Na ekranie z nią nie mogę niczego ustawić

2019_0615_090106_002.MOV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego filmu nic nie wynika ;) może jedynie to, że układ ekranu jest zupełnie inny niż w Taranisie (co w sumie nie dziwi)

Musiałby wypowiedzieć się jak wyświetlić timery inny posiadacz Jumpera 16 lub Horusa X10..

Możesz spróbować skonfigurować ekran telemetrii - w Taranisie definiujesz jakie parametry mają być na nim wyświetlane - jeśli masz zdefiniowane timery to można je dodać do ekranu telemetrii -  podobnie powinno być w Jumperze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mój Jumper T16  dojechał . Pierwsze wrażenie bardo miłe bo aparaturka działa na medal .

Udało mi się bez problemów zbindować odbiornikpost-7945-0-47695300-1561231988.jpg

 

Z mojego "Pionierka" i ustawiłem sobie timery problem miałem z rewersami serw , ale kolega pomógł i wszystko śmiga.post-7945-0-32628700-1561232180_thumb.jpg

 

 

Dodrukowałem sobie zabezpieczenia drążków , i wgrałem polskie pliki systemowe . No i gada po polsku

post-7945-0-87236000-1561232307_thumb.jpg

 

Resztę modeli zbinduję  jak znajdę trochę czasu.

Jestem zadowolony , bo wszystkie odbiorniki jakie posiadam będą działać.

Teraz czas na naukę ustawień zaawansowanych.

post-7945-0-02708100-1561232598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dalej walczę z moim jumperem. Zauważyłem coś dla mnie dziwnego było tak od początku Kiedy chcę zatwierdzić jakąś funkcję enterem rolką naciskam i najpierw wędruje w prawą stronę wskaźnik trymera lotek (mode 2)(prawa strona dół)Wskaźnik dochodzi do końca skali i dopiero zatwierdza.Wydaje mi się , że te funkcje nie powinny być połączone.Rozmawiałem z dwoma programistami nie zajmującymi się modelarstwem podpowiadają ,że to może być błąd programu. Tylko nie wiem gdzie szukać .

druga sprawa kiedy otworzę ekran telemetrii nie chce rozwinąć się tam żadna funkcja ani otworzyć żadne okno .

Spędziłem wiele godz szukałem pomocy u tych którzy mają większą wiedzę ale na razie stoję w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja tak tylko informacyjnie dodam, że nadajnik Jumper-a binduje się z odbiornikami Frsky serii V8 FR II oraz Turnigy 9x 8ch v2. Co prawda miałem małe problemy ze zbindowaniem odbiornika FrSKy ale rozwiązałem go sposobem z tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=eCgWZ9_y4BY&t=142s

 

I jeszcze chciałbym podziękować koledze magilla za pomoc w rozwiązywaniu problemów z ustawieniami apki.

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się to za każdym razem.attachicon.gif2019_0716_223131_003.MOV

Masz najnowszy soft?

Radzę ci dołączyć do grupy facebookowej jumpera albo rcgrups i wrzucić tam swoje filmiki. Naprawdę tęgie głowy siedzą i odpowiadają na posty. Mi niestety nie przychodzi nic do głowy. Nie obstawiam softu a bardziej jakiś źle poskładany element na płytce aparatury. Widziałem już cuda że tasiemki do przełączników były niedokładnie wciśnięte w gniazda. Niestety ale twojego przypadku nie widziałem jeszcze w sieci.

 

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działa komis telemetria z odbiorników frsky x eulbt? Np x8r x4r itp?

 

U mnie Discover sensors nic nie daje.

Znalazłem jeden aglojezyczny post gdzie był z tym problem i sugestia, żeby falshowac multimoduł innym softem. Niestety tego innego softu nie znalazłem.

 

 

Edit

 

Znalazłem ciekawe informacje.

 

Za: https://github.com/pascallanger/DIY-Multiprotocol-TX-Module/blob/master/Protocols_Details.md

 

Sub_protocol EU_16 - 2

 

EU-LBT protocol 16 channels @18ms. Note that the LBT part is not implemented, the TX transmits right away

 

Druga ciekawa informacja to konieczność freq tuning dla każdego modułu z CC dla m. In. protokołu frsky... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działa komis telemetria z odbiorników frsky x eulbt? Np x8r x4r itp?

 

U mnie Discover sensors nic nie daje.

Znalazłem jeden aglojezyczny post gdzie był z tym problem i sugestia, żeby falshowac multimoduł innym softem. Niestety tego innego softu nie znalazłem.

 

 

Edit

 

Znalazłem ciekawe informacje.

 

Za: https://github.com/pascallanger/DIY-Multiprotocol-TX-Module/blob/master/Protocols_Details.md

 

Sub_protocol EU_16 - 2

 

EU-LBT protocol 16 channels @18ms. Note that the LBT part is not implemented, the TX transmits right away

 

Druga ciekawa informacja to konieczność freq tuning dla każdego modułu z CC dla m. In. protokołu frsky... :/

Paweł z tego co czytam to i na grupach facebookowych jaki na innych forach dyskusyjnych ludzie piszą o braku możliwości zbindowania się z telemetrią. Uzywają D8 aby w ogole zbindować się z tymi odbiornikami. Trzeba by poszukać innego firmwaru do modulu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bindowanie jest ok. Sterowanie działa w trybie d16 eulbt. Nie działa tylko telemetria.

 

Ale chyba mam nowszy moduł multi niż mój kolega w t12, bo u niego sterowanie nie działa. Nie pamiętam już jak u niego było z bindowaniem.

 

Może za parę dni sprawdzę jak będzie z telemetrią na International.

Dla mnie t16 bez telemetrii nie ma sensu większego niż ten, że będą działały wszystkie moje 8szt dsm2, 5szt assana i 2stare frsky v 1szej generacji. Ale zobaczymy jeszcze jak z zasięgiem będzie.

a5b62096fc8e4c12bced1b4604ad473d.jpg

 

 

A z tym innym firmware - to //podobno// dla cc, czyli dla frsky, trzeba zrobić fine tuning frequency. Bez tego ponoć zasięg słaby albo częste gubienie połączenia.

Info jest na stronce z mojego linku.

 

IMHO masakra jeśli trzeba robić fine tune. To by znaczyło, że jakość tych modułów jest mocno poniżej oryginalnego xjt.

 

Szukam cały czas info o dodaniu internal module i Bluetooth. Z tym drugim, podobno już jakieś sukcesy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto pomyśleć o modzie internal modulu czyli dołączony do zestawu moduł wbudować do środka jako internal a dodać sobie drugi oryginalny frsky obsługujący serię X. Widziałem już 2 czy 3 takie opis jak ktoś to zrobił i działa. Sam się nad tym zastanawiam bo głównie używam R9.

 

post-12487-0-53297700-1563442438_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może warto pomyśleć o modzie internal modulu czyli dołączony do zestawu moduł wbudować do środka jako internal a dodać sobie drugi oryginalny frsky obsługujący serię X. Widziałem już 2 czy 3 takie opis jak ktoś to zrobił i działa. Sam się nad tym zastanawiam bo głównie używam R9.
 

 

Czy masz jakieś linki?
Szukałem intensywnie proponowanego przez Ciebie rozwiązania, w języku polskim, angielskim, rosyjskim.. i nie znalazłem nic co by wskazywało na działanie multimodułu jako internal module z instrukcją przerobienia.
A taka przeróbka to super sprawa, o ile to prawda...
Można by też odwrotnie - R9m albo XJT założyć jako internal module, ale nie widzę - jak narazie - w menu internal module opcji wyboru R9 ani Multi.

Więc jak to jest?
Możesz rzucić te linki? Jestem pewny, że nie tylko ja jestem ciekawy.

 

 

 

///EDIT///

 

 

 

Wychodzi na to, że już jest wersja z gimbalami na hallu

 

https://www.jumper.xyz/portal.php?mod=view&aid=15

 

///EDIT cd...///

 

 

weronika, dnia 16 Lip 2019 - 22:44, napisał:

Dzieje się to za każdym razem.attachicon.gif2019_0716_223131_003.MOV

 

Sprawdź czy wewnątrz radia nic nie lata albo latało. U mnie przy zmienianiu mode okazało się, że trzpień mocujący jeden z gimbali do zaślepki "fabrycznie" wyleciał i wbił się między dolne PCB a obudowę.

Widać niestety niską jakość wykonania aparatury, skoro części wypadają. Niby nic nie latało, bo trzpień naprawdę mocno wbił się pod pcb. Jestem ciekawy czy u Ciebie to samo nie jest przyczyną. Najlepiej wykręć gimbale (po 4 wkręty), wyjmij i obejrzyj czy są identycznie zamocowane do zaślepek.

 

/// EDIT cd...///

 

to co znalazłem w związku z internal multi module T16:

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3243685-Jumper-T16-2-4G-16CH-OpenTX-Multi-protocol-Radio/page102#post42017893

 

Wygląda trochę na fabryczny moduł.

 

 

A sprawa jakości T16 dalej idzie np tak:

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3243685-Jumper-T16-2-4G-16CH-OpenTX-Multi-protocol-Radio/page22#post41569655
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3243685-Jumper-T16-2-4G-16CH-OpenTX-Multi-protocol-Radio/page108#post42055961

 

Cieszę się, że obejrzałem w miarę "radio" przy zmianie mode i wyeliminowałem przynajmniej jedną możliwość wystąpienia zwarcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.