Skocz do zawartości

Jumper T16


Grzegorz G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

komarkus

ale to co podałeś to dotyczy frsky i raczej na razie bym nie aktualizował,

bo może się okazać że wszystkie te odb. przestaną działać na jumper t16

 

w jumper t16 jest jakiś problem z czułością anteny lub nadajnika 

bo jak lekko się dotknie anteny to rssi leci na łeb w dół

na x7 jest wyższe rssi i dotknięcie anteny nie ma wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



komarkus
ale to co podałeś to dotyczy frsky i raczej na razie bym nie aktualizował,
bo może się okazać że wszystkie te odb. przestaną działać na jumper t16


Napewno przestaną. Mi się wydaje, że to o to frsky chodzi. Zauważ, że Access nie ma tego "problemu" w trybie access. To tak jakby akcja marketingowa na skierowanie klientów w stronę Access.
Owszem, jest tam parę rzeczy z których chętnie bym skorzystał z kolegami. Kiedyś rozważę zakup ich radia, coś z wyższej półki, bo z qx7 byłem bardzo zadowolony.
Ale chciałbym, żeby miało wyświetlacz jak w horus lub t16, gadało z d8, d16, accessem i miało jeszcze Jr bay. I smartport wprowadzony. I USB charger. A do tego było na hallach i w cenie ok t16 :)


 
w jumper t16 jest jakiś problem z czułością anteny lub nadajnika 
bo jak lekko się dotknie anteny to rssi leci na łeb w dół
na x7 jest wyższe rssi i dotknięcie anteny nie ma wpływu


A u mnie dotknięcie anteny w taranisie też ma wpływ. I powinno mieć wpływ, bo przecież przestrajasz antenę kiedy jej dotykasz. Chyba, że masz uszkodzoną antenę i to czego dotykasz, tak naprawde, już nie jest częścią anteny.

Zwiększ dystans i sprawdź jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z T16 używacie też odbiorników frsky, więc używacie linku ACCST. Ale zapewne w T16 dla RF jest inny firmware, więc chybiłem.
Poprzednia wersja ACCST nie jest kompatybilna z v2, więc faktycznie aktualizacja samego odbiornika jest bez sensu, link nie będzie działać. Jednak o sprawie warto wiedzieć, bo T16 nie zadziała z np. nowo kupionym odbiornikiem frsky, jeśli będzie z nowym v2 - bindowanie nie powiedzie się, trzeba będzie przeflaszować go do starszej wersji ACCST.
No i jest nadzieja, że firmware do modułu T16 nadąży i dostanie implementację dla v2.
PS. @d2f, nie mam pewności czy piszemy o tym samym. ACCST v1 i v2 to inna (starsza) generacja linku niż ACCESS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





PS.@d2f, nie mam pewności czy piszemy o tym samym. ACCST v1 i v2 to inna (starsza) generacja linku niż ACCESS.


Rozumiemy się. Ja uważam, że robią zamieszanie z accst v1 i v2 w celu promocji Access, albo przynajmniej ubicia accst i konkurencji, która go już dobrze opanowała.



rozebrałem anteny
od routera wifi na górze
mała od T16 w środku
i na dole odbiornik R8
są różnice w długości


Już pisałem, że testowałem z różnymi antenami. Dawno temu. Gdzieś na początku wątku.
Brałem anteny z orx dsm, na którym odlatuję do granicy widoczności, anteny od routerów i innych modułów.

Koledzy. Gadamy o antenach routerów , Access, frsky i jego firmware do "zapewne" ich sprzętu, czy t16? Wątek mocno idzie w poboczne tematy.

Macie T16? To potestujcie w końcu te zasięgi w różnych warunkach, sprawdźcie powtarzalność i będziemy dyskutować.

Sprawdziłem, że na taranisie jest git, na orx dsm2 jest git. Problem jest z modułami jumpera. Chcę znaleźć konkretny modul gdzie problemów nie ma i ustalić różnice.
Skoro są egzemplarze na których jest wszystko ok, to może ich właściciele się odezwą?

Skończy się to tym, że takie fajne t16 będą albo do mikrus ów na małe zasięgi albo będzie konieczność stosowania modułow takich jak r9 czy crossfire.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochu naprawiłem antenę

tak jak pisałem dotknięcie palcem plastiku anteny nie powinien wpływać na obniżenie sygnału

a jeżeli wpływa tzn. że plastik anteny [obudowa] nie jest idealnym izolatorem.

dlatego podpatrzyłem dużą antenę tplink od routera i tam jest taka czarna gąbeczka

zapobiegająca dotknięciu przewodu gorącego anteny do plastikowej obudowy.

do anteny T16 wepchnąłem mały kawałek gąbki w sam czubek i delikatnie wsunąłem

antenę tak żeby się nie skrzywiła - rezultat wzrost o 10 - 12 dbi w rssi i brak reakcji na dotyk plastiku.

będę wymieniał na próbę antenę od tego tplinka, nie miała ona wtyku ipx [nie chciałem lutować]

będę coś kombinował, bo to dobra droga wg. mnie oczywiście ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



trochu naprawiłem antenę
tak jak pisałem dotknięcie palcem plastiku anteny nie powinien wpływać na obniżenie sygnału
a jeżeli wpływa tzn. że plastik anteny [obudowa] nie jest idealnym izolatorem.
dlatego podpatrzyłem dużą antenę tplink od routera i tam
 


Tu nie chodzi o izolator. Dotykając, tam gdzie faktycznie jest antena, zmieniasz częstotliwość pracy anteny. To co robisz teraz to takie czary-mary a nie to co powinieneś zrobić.

Chcesz poprawić to wymień tą antenę na taką z odpowiednim swr dla częstotliwości nadawania układu RF. Jeszcze czeka Cię problem kierunkowości tej anteny.

IMHO, skoro teraz dotykasz a nic się nie dzieje, to:
1. Dotykasz tam gdzie antena nie pracuje
2. Antena wcale nie pracuje, bo tak naprawdę za marnym pigtail em już nie ma co pracować.
3. Zruszyles pigtail albo gniazdo przy odkrecaniu anteny i zakrecaniu drugiej. Przerabiałem to wiele razy z pierwszym pigtail em w pierwszym t16.
4. Jesteś za blisko odbiornika.
5. Jeszcze coś fajniejszego o czym nie mam pojęcia.

Nie opisałeś swojego sprzętu.
Jakies testy zasięgu robiłeś?
T16 ma nierowne zasiegi. Tylko 99% testow jest dla odbiornikow FrSky. Niech potestuja inne protokoly.
Wyposazylem się w odbiorniki assana, turnigy/flysky, spektrum, Orange, mam też parę frsky. Chętnie z kimś potestuję. Samemu to kupa roboty. Cały dzień schodzi na 2 odbiorniki a i tak całego planu nie robię, bo potrzeba więcej rąk i nóg. I kogoś do robienia notatek.

Kiedys te moduły dla różnych protokołów w multiprotocol module miały oddzielne anteny. Teraz jest sprytny przełącznik.

Więc szukam chętnych na testy.
Będzie ciepło to można wziąć to wszystko i wysłać wszystkie na raz w powietrze podczepione do jakiegoś quada.

Oczywiście aparatury też są do porównań :
T16, q7, 9x, i6x, moduły też.

Miejsce testów : Warszawa, Garwolin, Radzyń Podlaski, Lublin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw musisz się określić jaką wersję radia T16 masz

z modułem wewnętrznym, czy zewnętrznym ?

mod. zew. starsze radio tak https://oscarliang.com/update-t16-jumpertx-firmware/

a mod. wew. nowsze radio tak https://oscarliang.com/t16-opentx/

i czy wgrywasz jumper TX ,czy open TX i czy masz już bootloader czy nie masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Niestety po podłączeniu radia za pomocą kabla USB program nie łączy się z radiem


Oprócz tego, co już koledzy napisali, mam jeszcze jedno pytanie: sam Windows wykrywa nowe urządzenie i instaluje do niego sterownik?

Pytam, bo miałem jumpera z niedziałającym USB. Dopiero po naprawie zadziałało USB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że ta strona dotycząca mulimodułu wszystko wyjaśni

https://www.multi-module.org/using-the-module/firmware-updates/update-methods#opentx

bo oprócz aktualizacji do open tx będziesz musiał zaktualizować zew. multimoduł i wgrać na nowo pliki na czystą kartę SD, nie zapomnij wcześniej zapisać sobie ustawień radia i modeli - bo wszystko przepadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś do 10tki, póki możesz to zrobić za darmo.
Na 8ce i 8.1 nie znajduje mi już większości dziwnych urządzeń w Windows update. Głównie nowych drukarek.

Pokaż jak to jest wykrywane; jako nieznane urządzenie czy jako nieokreślone urządzenie z awarią. Screen albo zdjęcie prosimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.