Skocz do zawartości

Jumper T16


Grzegorz G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz rzucić te linki? Jestem pewny, że nie tylko ja jestem ciekawy.

Nie mam za wiele czasu aby szukać gdzie to było ale jest widzę problem. Jumper usunął całą grupę fb która była fajnym źródłem wiedzy.

Ludzie często pisali na niej o  błędach, fackupach braku supportu i pewnie to się przyczyniło że grupa stała się odstraszaczem klientów o T16.

Teraz nie mogę znaleźć zdjęcia które ja ostatnio wstawiłem. 

Wszystkie tematy które widziałem dotyczyły przeróbki modułu, który jest dołączony do radia. Wrzucić inny moduł jako internal nie jest takie proste.

W przypadku przeróbki modułu jumpera prawie wszystko jest gotowe.

Jak na coś natrafię to przerzucę tutaj treść póki co nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Znalazłem wątek na innej grupie fb jumpera.

Wyglada na to, że jest to najbardziej banalne rozwiazanie i można przy jego użyciu wrzucić inny moduł do środka - o ile się znajdzie dla niego miejsce.

 

 

Use this space for the switch.

 

post-12487-0-03980100-1563771797_thumb.jpg

 

For the ribbon wire connector, use right most pin as Pin 1.

 

post-12487-0-41092100-1563771830_thumb.jpg

 

Use a 4 pole double throw swtich (4PDT)

 

post-12487-0-38417900-1563771974_thumb.jpg

 

Use a 15cm RF Connector Pigtail Cable SMA Female Bulkhead to UFL to extend the antenna wire.

 

post-12487-0-43372800-1563772029.jpg

 

Wiring before the MOD

 

post-12487-0-90045100-1563772063_thumb.jpg

 

The MOD requires cutting the black ribbon wire number 2, 3, 4, 5 & 7

 

post-12487-0-40896200-1563772099_thumb.jpg

 

Solder the wires following the diagram.

 

post-12487-0-85282300-1563772135_thumb.jpg

 

The finish product, no need to carry two different modules upon flying.

 

post-12487-0-88374700-1563772186_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli dalej działa jako external module.

Myślałem o tym, żeby wydrukować uchwyt na 2 lub 3 moduły (+przełącznik) wpinany w gniazdo modułu, ale już sam nie wiem czy nie wolę po prostu wstawić R9.

 

 

//

 

A jednak z r9m nie będzie łatwo.

Moduł nie działa tak jak w qx7 na 2.2.3

Nie mogę wybrać mocy, najprawdopodobniej brak mi wersji flex firmware. Oczywiście, jak na złość, profesjonaliści z Jumpera nie udostępniają już firmware flex na stronie.

Trzeba pobrać dockera, potem maszynkę dla dockera, następnie samemu sobie skompilowac firmware. ff758d79bc35f81f0181c44a19e15400.jpg

 

 

// Edit kolejny

 

Dzięki sprzedawcy otrzymałem gotowy plik z firmware 2.2.3 flex9.

Na sucho wszystko działa po ustawieniu 868 (wcześniej nie było tej opcji).

Mam informację, że plik niebawem pojawi się u nich na stronie produktu (Jumper t16 w avifly).

Po raz kolejny w przypadku avifly okazuje się, że sprzedawca zapewnia lepsze wsparcie niż producent.

 

Po aktualizacji firmware drążki i inne gałki pozostały skalibrowane, modele zostały w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, Jumper powoli uzupełnia stronę. Dzisiaj już komplet softów do T16 jest do pobrania (na razie 2.2.3).

 

A tak gwoli ścisłości to Avifly miało już JumperaT16 w sprzedaży?

Jak im wysłałem zapytanie w czerwcu to pozostało bez odpowiedzi ( przyszło tylko potwierdzenie że pytanie doszło).

 

GIMMIK zaś który w tym czasie był na stronie Jumpera oficjalnym przedstawicielem na nasz kraj odpisał i owszem:

 

cytat - W najbliższych miesiącach nie planujemy wprowadzenia do oferty danego nadajnika.

 

Szkoda że Avifly nie odpowiedziało, bo wstrzymałbym się z zakupem z Chin - zawsze to bezpieczniej i wygodniej od krajowego dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Jumperowi (jako firmie) bardzo daleko do np Frsky. Strona www to tragedia. Jestem prawie pewny, że dopiero po zmasowanym ataku (ja, Avifly, Oscar L, itp) łaskawie zajrzeli na swoją stronę. Poza tym, strona chodzi tragiczne. Okresowe lagi w ładowaniu strony sięgają u mnie 40s.

 

Ale wracając do T16. Avifly miało już w sprzedaży, mam od nich. I bardzo dobrze, że od nich, bo od Chińczyka już bym się chyba zapłakał. Dlaczego? Bo miał być niejako upgrade do q7.

A tu problem z flex, a tu z d16, a tu z d16 Eu lbt...

Jednak dopiero kawałek włożonej pracy pozwala się cieszyć tą aparaturą.

 

Właśnie zupgradeowałem moduł z 1.2.1.25 do .67 i zaczęła działać telemetria w frsky d16 eu lbt. Odbiornik nie wymagał przebindowania ale jest zaklepany jako 00.

 

Strona z upgrade: https://github.com/pascallanger/DIY-Multiprotocol-TX-Module/releases/tag/v1.2.1.67

Plik Multi-STM_TXFLASH_INV_OPENTX-v1.2.1.67

 

Jeszcze czekamy na gimbale z hallami (lewy gimbal cały czas mi się rozpada)...

Dalej w planach nowy koszyk na 2x lub 4x (2s2p) 18650 razem z zaślepką i bms albo złączami do ładowania, i może "rozgałęziacz" na 2 moduły jr z przełącznikiem - ale to już zależy od tego kiedy nauczę się 3d.. ;-)

48f97fd896e314ef0b7697035a3cebb2.jpg353815f43acd0b227905e27cf074a2a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale narzekanie...Jumper jest nową firmą chyba od roku na rynku. Frsky pewnie ponad 10. Porównywanie suportu raczkującej firmy do takiego kolosa z doświadczeniem jest jakąś pomyłką. 

Zastanówcie się dlaczego zapłaciliście 2x taniej niż X10 od Frsky.

Radio jest od kilku miesięcy na rynku i nie zakupiło go jeszcze tysiące gików i nie podało kawa na ławę wszystkich możliwości i modów.

 

Jumper od tygodnia zmienia stronę/serwery więc dlatego macie braki z firmware z jego strony.

FM z flexem był do pobrania od dawna ze strony Jumpera. Mam tą wersję już od ponad miesiąca. Jak byś trochę poczytał w sieci to od razu można zrozumieć że bez tego softu nie będzie się miało wyboru mocy z poziomu ustawień.

 

Ja jestem bardzo zadowolony z radia. Czekam cierpliwie na modyfikację i nie narzekam bo uważam że za rok będziemy mieć w radiu i internal modul i bluetooth i wiele innych modyfikacji.

Soft też jest opensorsowy więc jak się komuś zechce to coś poprawi albo nie.

Polecam dołączać do gryp dyskusyjnych, czytać i nie narzekać. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale narzekanie...Jumper jest nową firmą chyba od roku na rynku. Frsky pewnie ponad 10. Porównywanie suportu raczkującej firmy do takiego kolosa z doświadczeniem jest jakąś pomyłką.

Zastanówcie się dlaczego zapłaciliście 2x taniej niż X10 od Frsky.

Radio jest od kilku miesięcy na rynku i nie zakupiło go jeszcze tysiące gików i nie podało kawa na ławę wszystkich możliwości i modów.

 

 

 

Oj nie myślałem, że będę musiał się tłumaczyć... no ale.. po kolei:

Sprzęt Jumpera jest już conajmniej od 2 lat recenzowany na YT. https://www.youtube.com/watch?v=iwqrjx0PVj0 - opublikowany 30 sierpnia 2017 roku. To nie jest firma "chyba od roku".

Jeśli jednak chcą globalnej sprzedaży produktu, to wypadałoby się deko przyłożyć do własnej strony www. Wiem, że pliki były, kiedyś, ale to, że zniknęły, a potem długo ich nie było - to jest tylko WPADKĄ wizerunkową. Żadna poważna firma nie może sobie na to pozwolić. Szczególnie "nowa".

 

 

Jumper od tygodnia zmienia stronę/serwery więc dlatego macie braki z firmware z jego strony.

FM z flexem był do pobrania od dawna ze strony Jumpera. Mam tą wersję już od ponad miesiąca. Jak byś trochę poczytał w sieci to od razu można zrozumieć że bez tego softu nie będzie się miało wyboru mocy z poziomu ustawień.

 

 

Nie musiałem czytać ponownie, żeby wiedzieć. Jak byś trochę poczytał w sieci to od razu można zrozumieć, że to wiem :D bo o tym pisałem w tym wątku! :D

Jumpera mam trochę dłużej niż od tygodnia i tak samo dostępność na ich stronie odpowiednich plików jest dłuższa niż tydzień.

 

 

 

Ja jestem bardzo zadowolony z radia.

 

Też jestem zadowolony, ale nie do końca. A nawet można powiedzieć, że jestem zawiedziony w przynajmniej 50%.

Miło, że wypominasz mi "nieczytanie w sieci" i to, że nie zastanawiam się dlaczego zapłaciłem 2x mniej niż za frsky (co zresztą jest nieprawdą, o tym dalej) ale pomijasz to co napisałem wprost - latające części gimbala w środku radia (a co za tym idzie FATALNĄ jakość wykonania).

 

I nawet jeśli jakiś egzemplarz jest bez tej wady, to wcale nie jest dobrze. Bo wszystkie powinne być pozbawione wad przed przekazaniem do sprzedaży.

Metalowe części wypadające z gimbali zamontowanych NAD elektroniką to tragedia. Jeden element wypadł przed pierwszym włączeniem, drugi w ciągu pierwszych 2h użytkowania. Teraz już znowu lewy gimbal ma luz :D

Taki produkt nie powinien być dopuszczony do sprzedaży.

Nie licząc doniesień z "sieci" o rozpadających się rolkach na zauważalną skalę.

Niby wszyscy o tym wiedzą, ale skoro mnie wywołujesz "nieczytaniem w sieci", to może jednak warto napisać :D

 

 

 

 

Czekam cierpliwie na modyfikację i nie narzekam bo uważam że za rok będziemy mieć w radiu i internal modul i bluetooth i wiele innych modyfikacji.

 

Bluetooth już jest. Będzie pewnie jeszcze lepszy albo przynajmniej 4ka.

Inne modyfikacje bardzo by się przydały.

Nie wspominając o prawdziwym internal module którym to, (o ile będzie w pełni wspierany w zakresie co najmniej multi i r9m, ppm a nie tylko xjt) dopiero Jumper mógłby nacisnąć na odcisk Frsky. Ale IMHO musiało by być to rozwiązanie przynajmniej pół gotowe, przynajmniej gotowe skompilowane i dostępne opentx/jumpertx. Samodzielne kompilowanie w dockerze będzie dla wielu przeszkodą nie wartą zachodu.

 

 

 

Soft też jest opensorsowy więc jak się komuś zechce to coś poprawi albo nie.

Polecam dołączać do gryp dyskusyjnych, czytać i nie narzekać.

 

 

 

Jeśli nikt nie będzie narzekał na jakość jumpera t16 to nic się nie poprawi. Trzeba narzekać, bo skoro producent nawet nie zagląda na swoją stronę (zasłaniając się rzekomą przeprowadzką na serwery), o dużej liczbie innych stron gdzie ludzie krzyczą o braku dostępności firmware z flex nie wspominając, będzie dalej klepał rozpadające się rolki i gimbale i zrzucał rozwój softu na kogoś komu się chce lub nie ;-)

No i obiecane 2x taniej za Jumpera niż za Frsky.

Moim zdaniem - NIE.

Patrząc na to co mam, to Frsky kupiłem 2x taniej niż Jumpera ;-) oczywiście też nowego i w kraju :D

Żeby to zrozumieć, porównamy Jumpera T16 za ok 650 z Taranisem Xq7 za 350 (tak, dało się tak kupić).

Na korzyść T16 w stosunku do q7 może przemawiać:

- dodany mulitmodule (na stockowej antenie zasięgi w proto frsky rzędu 200m przy 2,5km frsky można od razu ocenić - aczkolwiek moje testy trwają)

- większy ekran

- parę przełączników więcej

Na korzyść T16 w stosunku do q7 nie mogę zaliczyć:

- sliderów - ich jakość jest tak masakrycznie słaba, że nadają się tylko od razu do wymiany. Temat poruszany "w sieci"

- gimbali - dużo gorsze niż w q7, nie licząc nawet tego, że się rozpadają w takcie używania lub transportu, dlatego należałoby je zaliczyć jako wadę i potrzebę inwestycji.

- ceny - bo jest droższy

- wsparcia ze strony producenta, bo jest albo go nie ma, zależy od momentu.

- jakości rolki vs jakości kółka.

Ale w tej chwili uważam, że na pierwsze radio T16 i q7 można polecać zamiennie, mając na uwadze wady pierwszego.

Nie jestem przeciwnikiem T16. Wręcz bardzo się ciesze z jego pojawienia się. Jednak IMHO to nie jest aparatura dla kogoś kto nie chce w niej grzebać.

 

-cos się post porozwalał więc quotki musiałem przepisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gimbal ci się rozpada to odeślij radio do Avifly, z tego co czytałem na zagranicznych forach Jumper nie robi trudności z wymianą sprzętu i przeważnie załatwia to w ciągu 7 dni.


 

To że czekasz na gimbale halotronowe nie zmienia w niczym tego że te na potencjometrach też powinny być sprawne.

 

Sam też czekam na zamówione halotrony, pospieszyłem się nieco, trzeba było poczekać i od razu nabyć Plusa,

tym bardziej że mam radio a to miało być na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plan zadzwonić do avifly w poniedziałek. Liczę na nieodsyłanie radia.

Powodzenia, ja tak jak pisałem kupiłem u chińczyka bo z Avifly nie doczekałem się odpowiedzi poza potwierdzeniem że doszło zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do mnie właśnie dotarł mój T16 już na gimbalach z hallem i widzę że soft świeży bo z tego miesiąca.

Możesz podać z jaką konkretnie wersją softu tak w samym T16 jak i w module 4in1 to dostarczyli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poście masz miejsce gdzie to jest - w ustawieniach modelu - wlacz external module na multi to pokaże się wersja modułu. Jakby się nie pokazała to wybierz protokół multi frsky d16 Eu i ewentualnie wyłącz i włącz t16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.