Skocz do zawartości

Jumper T16


Grzegorz G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic w tym dziwnego nie widze. Sam mam dwa systemy tg9x i frsky. Do tego mam 2 radia. Dlaczego mam dwa systemy ?

 

Bo odbiornik do tg9x kosztuje 6-9$, a do frsky 25$.

 

Oba działają tak samo niezawodnie, a nawet system turnigy lepiej bo nigdy nie miałem z nim problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne, po co komu odbiorniki od różnych systemów. Zazwyczaj każdy używa jeden typ linku i do niego kupuje odbiorniki.

Chyba, że to bardziej "grzebacze" a nie latacze:)

Kilka rodzai odbiorników na stanie to przyczynek do katastrofy. W końcu się coś źle ustawi i po modelu. :(

Po to się testuje przed oblotem i przed lotem, żeby nie było, że coś źle ustawione.

 

Mam parę odbiorników assana. Nigdy mnie nie zawiodły. Mam moduł nadawczy Jr assana ale... Wolałbym żeby siedział na stałe moduł qlrs albo r9m. Tym bardziej, że mam jeszcze ze starych modeli odbiorniki spektrum, oczywiście moduł Jr do nich też mam. Do tego parę tgy, do mniej latających modeli, kilka modeli wltoys, hubsany i inne mikruski.

 

Jeśli tylko ogarnę zasięg w multimodule, to jest on ogromnym ułatwieniem, zamiast ciągłej zaglerki modułami (co chyba prędzej doprowadzi do awarii).

 

Wymieniłem pigtail w externalu. Zasięg dla tinywhoopa wzrósł z "za dzwi" do "po calym domu, włącznie z piętrem".

 

A podobno internal ma deko lepszy pigtail fabrycznie. Jak zrobię 2km w frsky x d16 na x8r jak w xjt - to się pochwalę. Na razie nie mam czasu testować :)

 

-- edit

 

upgrade softu w internal 4in1 poszedł całkiem nieźle. Do weekendu powinienem przetestować zasięgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba jeszcze nikt o tym nie pisał, a dobra wiadomość jest taka że wersja open TX wersji 2.3.2 nighlty builds czyli w trakcie tworzenia, obejmuje też Jumpera t16. Oznacza to że te 16 otrzymał pełne wsparcie ze strony projektu OpenTX (bieżące aktualizacje i Open TX Companion na peceta), a nie tak jak do tej pory JumperTX czyli odgałezienie stworzone przez Chińczyków tylko dlatego że nie mogli dogadać się z open TX, który to był/jest mocno zwąchany z FrSky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba jeszcze nikt o tym nie pisał, a dobra wiadomość jest taka że wersja open TX wersji 2.3.2 nighlty builds czyli w trakcie tworzenia, obejmuje też Jumpera t16. Oznacza to że te 16 otrzymał pełne wsparcie ze strony projektu OpenTX (bieżące aktualizacje i Open TX Companion na peceta), a

Miałem to przetestować od 2giego N ale ciągle coś odwleka mi ten moment. A tym czymś jest brak działania luA dla bf na bieżącej wersji mpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działa

Tak, wiem. Właśnie naprawiłem sobie USB w jumperze, bo bez niego nie da się wgrać opentx.

 

Opentx 2.3.3N44 już na pokładzie +Amber2.2.

 

Niedlugo zaktualizuję mpm, bo oczywiście jakaś tasiemka się rozleciala i nie działają poty.

 

 

Edit

Aktualna wersja luA bf nie działa na aktualnej wersji 44N opentx. Nie działa też vtx luA na podstawie skryptu bf. Działa inav.

 

Na poprzedniej wersji, którą był jumpertx 2.2.3 wszystkie skrypty się uruchamialy, (vtx działał z r9m) tu już 2/3 z używanych przezemnie nie uruchamiają się.

 

Komuś działają skrypty bf?

 

Edit

 

Bf 1.4.1 działa po wymianie karty SD z r9m. Na razie nie mam na czym przetestować z mpm, bo oba modele rozebrane.

 

VTX script nie działa. https://github.com/teckel12/VTx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj kolega przyniosl na poranne latanie nowego Jumper T16. Zastanawiam sie nad zmiana Multiplex na Jumper T16.  Ale po przeczytaniu waszych postow zastanawiam sie czy naprawde trzeba byc electronikiem aby je obslugiwac?

Czy cos sie zmenilo po roku, ze nadal trzeba radia rozbierac aby zaczelo dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj, tylko zróbcie testy. Najlepiej parę dni testów.
Jakoś nikt nie chwali się zasięgami t16.
Ja na początku myślałem, że będę zadowolony, a następnego dnia wyszła kupa. Co gorsza - kupa tam gdzie taranis jest lux i w tym samym czasie.

Zróbcie testy, proszę, piszcie jaki teren, jaki zasięg, opisz wszystko szczegółowo - szczególnie jeśli zasięgi wyjdą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardziej interesowały by mnie testy w naszych warunkach, w kraju.
U mnie pierwszy dzień też nie był taki zły.

A ten film oczywiście widziałem, wspomniałem już jak na rcgroups w wątku t16 jest trochę o pojedynczych egzemplarzach, które robią 2km+.
Fajnie by było, gdyby każdy robił przynajmniej 1km.

Czekamy na konkretne testy naszych kolegów.

Mój ostatni test
- wczoraj -

Rxsr na pokładzie quada, t16 z 2019 upg hall i internal module oryginalny z Ali jumpera, antena na prawo, proto d16 eulbt
Rx quality alarm po 150m do tyłu, lub ok 300m do przodu.
Szybka przebindka na q7, antena ustawiona identycznie, i brak alarmów w promieniu ok 300m.
Ponowna przebindka na t16 i alarmy wróciły.

Test z ubiegłego tygodnia -
D8r2 plus na pokładzie modelu styro, x7 bez problemu do granicy widoczności, t16 łapie failsafe już od ok 100m w powietrzu.

Wszystkie modele na t16, wobec powyższego, planuję przrzbroic w r9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. do odbiornika działającego w trybie D8 [D8r2 plus], ustawiasz protokół D16 ?
a Rxsr kanały masz puszczone po sbus, czy po cppm ? i też w D16 ?
Nie. IMHO nie da się tak. D8r2 działa w d8, dla mnie to było jasne.

Rxsr idzie po fport. W d16 eulbt.

Ustawienia odbiorników i modeli nie są problemem, bo na taranisie jest wszystko ok. Nie ma czego się tu doszukiwać. Link t16 jest po prostu marny. Już pisałem o kilku egzemplarzach, które testowałem, kilku modułach multi ext i int.

Czekam aż ktoś się pochwali stabilnym, powtarzalnym linkiem w t16 i wtedy się dowiem skąd go ma, kiedy kupił itp.

Bo moje 2szt t16 maja nawet inną płytę, o modułach nie wspominając. Nie wiem czy Jumper idzie np z pigtailami do przodu, czy po prostu za każdym razem ma innego dostawcę. Nie miałem 2 takich samych pigtaili na, chyba, 6 przetestowanych modułów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



a jeszcze mam pytanie jakim napięciem zasilasz odbiornik ?
bo niskie napięcie ogranicza moc, a tym samym zasięg


Myślę, że dążysz w złym kierunku. Rxsr 5v z FC (max 3a), D8r2 5v z bec (max 1.5A). Nie zmieniam zasilania odbiornika przy bindowaniu do drugiego radia.

One i tak w środku działają na mniej niż te 5V.

np. frsky xsr ma 4-10V, jumper R8 ma 4-8.4V


I tak np xsr cały w środku chodzi na 3.3V.
Pokaż mi, proszę, gdzie wyczytałeś, że xsr na 5v ma mniejszy zasięg niż na 10v, bo coś nie bardzo w to wierzę ;-) np przeczy to moim testom z xsr : na 7.2v(8.4) i na 5v nie miałem żadnej zauważalnej różnicy w zasiegach. To oczywiście w innym modelu, testowanym z 9xr pro z xjt i x7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




aktualizowałeś open tx i moduł wewnętrzny, bo jest krytyczna łata
http://www.open-tx.org/2020/01/15/opentx-2.3.5

 
Pytasz, czy stwierdzasz? ;-)

Jeden t16 mam na bieżąco, zaktualizowany przedwczoraj do najnowszego dostępnego opentx i najnowszego mpm dla internal i external (tak, testuję czasami po aktualizacjach wewnętrzny i zewnętrzny, czasami zmieniam też pigtail w zewnętrznym, jak dorwę jakiś z routera, który porządnie wygląda).

Po moich testach mam 99% pewności, że moje to są te "mniej udane egzemplarze".
1% zostawiam jeszcze na temperaturę, bo najlepiej działał pierwszy jak było jeszcze ciepło. Nie mam też danych odnośnie temperatury dla tych ludzi, którzy zgłaszają kilometry.

Ale jeśli to jest " wina temperatury" to też źle.
 





A jak myślisz, jak to dotyczy konkretnie t16? ;-) bo ja myślę, że to sprawa strategiczno marketingowa. "Objawy" są zbyt mało prawdopodobne, nigdy przezemnie nie obserwowane, a "rozwiązanie" jest mocno stronnicze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.