Skocz do zawartości

Jumper T16


Grzegorz G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Witam. 

Właśnie dotarły do mnie gimbale z hallem.  Są opisane prawy R, lewy L standardowo. 

Tylko że jako lewy jest opisany ten wycenteowany więc pod MODE1 a ja używam MODE2. Czy mogę je po prostu zamienić miejscami żeby gaz był w lewej ręce, czy muszę coś poprzekładać w samych gimbalach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.01.2020 o 07:43, d2f napisał:

Bardziej interesowały by mnie testy w naszych warunkach, w kraju.
U mnie pierwszy dzień też nie był taki zły.

A ten film oczywiście widziałem, wspomniałem już jak na rcgroups w wątku t16 jest trochę o pojedynczych egzemplarzach, które robią 2km+.
Fajnie by było, gdyby każdy robił przynajmniej 1km.

Czekamy na konkretne testy naszych kolegów.

Mój ostatni test
- wczoraj -

Rxsr na pokładzie quada, t16 z 2019 upg hall i internal module oryginalny z Ali jumpera, antena na prawo, proto d16 eulbt
Rx quality alarm po 150m do tyłu, lub ok 300m do przodu.
Szybka przebindka na q7, antena ustawiona identycznie, i brak alarmów w promieniu ok 300m.
Ponowna przebindka na t16 i alarmy wróciły.

Test z ubiegłego tygodnia -
D8r2 plus na pokładzie modelu styro, x7 bez problemu do granicy widoczności, t16 łapie failsafe już od ok 100m w powietrzu.

Wszystkie modele na t16, wobec powyższego, planuję przrzbroic w r9.
 

Tak mi się przypomniało, że gdzieś widziałem fajny sposób na test zasięgu

Może się przyda:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Trzeba będzie obejrzeć, kiedyś trzeba było się z tym yappu tyle nadziubac, żeby to wyświetlało mapę, że zrezygnowałem przed pierwszym lotem.

Ktoś namierzył bt do t16 w rozsądnej cenie? Crazy Dude zrobił fajną aplikację na androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://github.com/CrazyDude1994/android-taranis-smartport-telemetry/blob/master/README.md

Bt dla r9m leży u mnie już parę miesięcy, tylko brak czasu to zlutować.
Ale ludzie montowali bt od Horusa w środku t16. Jest miejsce. Działa. Tylko cena średnia i czas oczekiwania z horusrc odstrasza trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

No i kolejny problem z moim Jumperem.

Latałem na symulatorze i znowu nadajnik przestał reagować. Nie pomogło ponowne uruchomienie kompa, cały czas po podłączeniu radia i wybrania opcji (USB Joystick (HID)) wyświetla NIEZNANE URZĄDZENIE USB. Aktualizacja sterowników też nic nie daje. Przy podłączeniu do telefonu też nie działa (a wcześniej działał na telefonie i na kompie). Nie widzi go komputer też jako pamięć masową.

Dodatkowo też przy uruchamianiu wyświetlał się komunikat: BŁĄD KLUCZA i nie działały przyciski: SYS, RTN, SCROL działał jak chciał a zatwierdzenie nim czegokolwiek nie było możliwe. 

Poszukałem w necie i znalazłem post na forum (https://intofpv.com/t-jumper-t16-keystuck) gdzie ktoś miał podobny problem i dostał informacje od sprzedawcy, żeby rozłączyć taśmy łączące płytkę przycisków z kolejną płytką, obrócić je i złączyć na nowo. U niego zadziałało więc sam też tak zrobiłem i przyciski teraz działają bez problemu a komunikat o błędzie klucza już się nie wyświetla.

 

Niestety nadal nie działa USB. Co prawda radio widzi, że USB zostało podłączone i pyta o wybór: Joystick czy pamięć masowa, ale komp już nie potrafi go zidentyfikować....

Czy to coś z USB w nadajniku?

Przypomnę, że stało się to nagle podczas używania z symulatorem

 

Pozdrawiam

AiHq5qcl.png

 

Zamieniłem tylko te boczne taśmy widoczne na zdjęciu i znowu przyciski systemowe działały

20200506_130620.jpg

 

Poprawka

Analogicznie postąpiłem z taśmą od USB. rozłączyłem ją, obróciłem i połączyłem ponownie

Teraz wszystko działa jak wcześniej. Komp widzi go jako kontroler i jako pamięć masową...

Może komuś się przyda

 

Pozdro

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się od początku te połączenia taśmami nie podobały, ale u mnie wszystko działa

dzięki za info może się przydać w przyszłości

pracują nad nową wersją openTx który ma obsługiwać ekran dotykowy do T16

dokupowany osobno - jak ktoś będzie chciał sobie w ten sposób obsługiwać menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy na etapie składania nadajnika nie zawsze są dobrze wciśnięte w gniazdo. Miałem kilka usterek w nadajnikach z taśmami do wyświetlacza.

Teraz zawsze po zakupie nowego nadajnika sprawdzam taśmy i inne wtyczki .Czasem do płytki drukowanej przyklejone są kuleczki cyny które też mogą namieszać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.