Skocz do zawartości

Jumper T16


Grzegorz G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej na odwrót. Radiomaster to kopia Jumpera. Jumper t16 był pierwszy a i tak jest zerzniety z Futaby. Miałem wczoraj T16 w rękach - nawet fajne radio i poważnie się zastanawiam czy to juz nie czas wymienić poczciwego Multiplexa 3010 na coś nowoczesniejszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, napisz proszę więcej o Jumperze. Jak pracuja drążki i przełączniki/przyciski? Oglądałem zdjęcia i rzeczywiście jest odgapiony od Futaby ale i ma dodatki, których tańsze Futaby - do 3200pln nie mają. Wygląda to super.

Czy można do Jumpera zamontować moduły nadawcze Futaby lub Frsky? Pytam bo nie widzę w ofercie tak małych i fajnych odbiorników jakie występują u Futaby i FrSky, a które potrzebuję do F3K.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@samolocik jak chcesz mozemy się ugadać i poklikasz sobie po moim Jumperze. Używam go niecały rok i jestem baaardzo zadowolony. 

Napewno nie jest to jakość premium jak u futaby.

 

Nie potrzebujesz innego modułu jak ten ktory jest w jumperze. Obsługuje chyba już wszystkie odbiorniczki Frsky (Zresztą wpadnij możemy zrobić testy bindowania)

Inne zewnetrzne moduły JR też zamontujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiomaster to nie żadna kopia Jumpera tylko efekt rozłamu w firmie Jumper i podziału na dwie firmy o trochę odmiennych koncepcjach.

Obydwie firmy w nowych modelach mają ekran dotykowy (aktualnie jeszcze nieobsługiwany przez OpenTX).

Najnowszy Jumper T18 będzie miał moduł 5in1 współpracujący dodatkowo z odbiornikami R9 (868/915Mhz).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, magilla napisał:

 

@samolocik 

Nie potrzebujeszinnego modułu jak ten ktory jest w jumperze. Obsługuje chyba już wszystkie odbiorniczki Frsky (Zresztą wpadnij możemy zrobić testy bindowania)

Inne zewnetrzne moduły JR też zamontujesz.

 

Ciekawe czy ta zasada dalej funkcjonuje w przypadku FrSky ACCST v2 i ACCES.

Mam stare Turingy 9X z nowiutkim modułem XJT i firmware w wersji 2.0 nie współpracuje z radiem. Dopiero downgrade do poprzedniej wersji na module i odbiornikach przywróciło funkcjonowanie linku RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz za propozycję oglądnięcia i przetestowania nadajnika. Na razie odbiorników FrSky nie posiadam ale pomału się przymierzam do tańszego systemu dla mniejszych modeli z uwagi na nowe ceny odbiorników Graupnera.

Napiszę na PW jak znajdę chwile na wizytę najlepiej gdzieś na lotnisku żeby przy okazji polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie laickie pytanie:

Ponieważ jestem słabo zorientowany (jeszcze) i sprzęt kompletuję stopniowo, aparatura, symulator, gogle fpv a teraz przyszedł czas na jakiegoś drona, quada, wielowirnikowca i już prawie jestem zdecydowany biorąc pod uwagę przepisy które miały się zmienić 1 lipca A wejdą dopiero 1 stycznia 2021 r, wybór padł na taki model. Ale prosił bym Was o radę, z którym odbiornikiem najlepiej kupić, skoro jestem w posiadaniu Jumpera T16 PRO?

Z góry dzięki za pomoc

Screenshot_20200530-221822_AliExpress.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to zaktualizuj oba firmware, zbinduj odbiornik i sprawdź

bo może jakiś bug wcześniej był...

----------------------------------------------------

jeszcze przyszło mi do głowy, że może nie zmieniasz nr.odbiornika dla następnych modeli 00, 01 ,02 itd...

i każdy następny bindujesz jako 00, a poprzednie ustawienie jest nadpisywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.06.2020 o 11:37, J-23 napisał:

T16 jest FCC czyli FrSky D16 non-EU z tego obrazka

chociaż nie w nowym firmware są już do wyboru EU-LBT

ale niby na tym FCC większa moc = lepszy zasięg

Zamówiłem wersję non-EU...

Mam nadzieję że bez problemu uda się zbudować z nim JUMPERA. 

Aparaturę kupiłem w Polskim sklepie....

Przy pierwszym pobieraniu Firmware była opcja EU do zaznaczenia a teraz już takiej opcji do zaznaczenia nie ma przy pobieraniu.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam już ten model, ale nie mogę zbindować go JUMPER'em

Później wstawię fotki jak to wygląda, ale teraz mam jedno pytanie: czy jak na początku używałem JUMPER;a z symulatorem i mogło się zdarzyć tak, że włączyłem go bez przykręconej anteny, to mogło się coś spalić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda tak:

Po ierwszym podłączeniu pakietu do quada wszystkie dźwięki są ok a odbiornik święci na czerwono stałym światłem (nie powinno migać?).

Po włączeniu z wciśniętym przyciskiem dioda miga szybko na zielono.

Odbiornik: FRSKY D16 Non - EU.

Na początku miałem obawy czy zakup odbiornika FCC nie będzie stwarzał problemu. Wcześniej przy pobieraniu aktualizacji oprogramowania JUMPERA była do zaznaczenia opcja EU. Teraz już nie ma i wybierając w ustawieniach modelu opcję FRYSKY jest do wyboru między innymi: D16, D16 8ch, LBT(EU), LBT 8ch....

Na żadnym z tych ustawień nie udaje się bindowanie

 

20200724_200545.jpg

20200724_190325.jpg

20200724_200438.jpg

20200724_190419.jpg

20200724_200536.jpg

20200724_200447.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wszystko wygląda tak:
Po ierwszym podłączeniu pakietu do quada wszystkie dźwięki są ok a odbiornik święci na czerwono stałym światłem (nie powinno migać?).
Po włączeniu z wciśniętym przyciskiem dioda miga szybko na zielono.
Odbiornik: FRSKY D16 Non - EU.



Co mówi instrukcja od quada o bindowaniu? Kiedy należy wyłączyć zasilanie?

Pokaż no ten odbiornik frsky d16 noneu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.