Skocz do zawartości

Epidian do zalewania?


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No panowie,czytanie ze zrozumieniem się kłania, To nie jest 52 czy 53, to jest transparent - jest o wiele rzadszy. Można używać do:

  • odlewanie transparentnych przedmiotów,
  • zalewania przedmiotów w transparentnej żywicy,
  • wykonywania dekoracyjnych przedmiotów na bazie drewna i transparentnych lub kolorowych kompozycji żywicznych,
  • zalewania „kanionów” w blatach dekoracyjnych,
  • wylewania powierzchni blatów drewnianych,
  • do wytwarzania powłok bezrozpuszczalnikowych
  • do impregnacji, wzmacniania i zabezpieczania betonu przed pyleniem
  • do wykonywania laminatów z włókna szklanego,
  • z piaskiem kwarcowym - do gruntowania betonowego podłoża w systemach posadzkowych
  • z barwionym piaskiem kwarcowym - do wykonywania posadzek w systemie szpachlowym i jastrychów betonowych
  • z barwionym piaskiem kwarcowym - do wykonywania "kamiennych dywanów"
  • z piaskiem kwarcowym - do uzupełniania i napraw posadzek

Sam używam do laminatów bardziej nowszego epidianu 601 , jest bezzapachowy i bardziej rzadki- nie rozpuszcza styropianu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem w specyfikacji podawana jest barwa jasno żółta Epidianów . Nie o tą barwę chyba ci chodzi.

 

Całkowicie bezbarwna-jak woda-  jest np. LP 470 i utwardzacze do niej też są  bezbarwne.

Kupiłem w Gliwicach. Adres znajdziesz w internecie .

Bardzo dokładnie odmierzaj proporcje bo odnoszę wrażenie, że jest czuła na zestawienie żywica-utwardzacz.

Nie wiem jak wygląda tzw. masa krytyczna czyli kiedy w wyniku reakcji sama się grzeje i powoduje gwałtowne wiązanie. Proponuję przy większej  ilości mieszać w płaskim pojemniku umieszczonym w większym pojemniku z zimna wodą z lodem.

post-14536-0-78076300-1560316174_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.