Skocz do zawartości

Problemy z serwa TowerPro MG90S (WAVESHARE WS-MG90S) na przedłużaczu


kuba r.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z kolegów spotkał się z problemem z serwami TowerPro MG90S (lub WAVESHARE WS-MG90S) polegającym na tym, ze po podpięciu serwa do odbiornika przez przedłużacz (ok. 70cm) serwa zaczyna 'skakać' przy każdym ruchu drążkiem, a nawet bez ruszania? Kupiłem 6 tych serw (2 TowerPro i 4 WAVESHARE) i wszystkie mają ten sam objaw i w ogóle nie nadają się do użytku. Wykluczam problem z przedłużaczem, bo próbowałem na kilku sztukach oraz podpinałem inne serwa Futaba, TowerPro, Hitec, E-Sky i wszystkie działają poprawnie. Te wadliwe MG90S bez przedłużacza zachowują się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Miałem podobny problem z emax-ami - u mnie przedłużacze 60cm. Po zmianie przedłużacza na taki ze skręcanym kablem problemu nie ma. O dziwo na płaskim przedłużaczu nie miałem problemu z TP-SG92R oraz serwami standard. Przedłużacz miał grube żyły. Prawdopodbnie jest w tych serwach jakaś licha elektronika co generuje piki prądowe, które robią zakłócenia sygnału sterującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużacz pełni rolę anteny. TP są chyba najbardziej czułe na sygnał zbierany przez przedłużacz, a podróbki TP to już całkiem.... . Czasami nawet przedłużacza nie trzeba, jak odbiornik jest blisko i jest źle ułożona instalacja w modelu.

 

Na skręconych przedłużaczach problem jest mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z micro serwami 3.7G. Na przedłużaczu 80cm wystarczyło dotknąć metalowej części maszyny a serwa same skakały.

Niestety przedłużacz był płaski. Nie chciało mi się i nie miałem pod ręką skrętki to zastosowałem pierścień ferrytowy w postaci 2 podkładek M8 i 3 razy przewinąłem/nawinąłem przewód z wtyczką. Problemy zniknęły jakby ręką odjął. Można zastosować dedykowane pierścienie, ale nie miałem ich pod ręką a potrzebowałem rozwiązania na już: 

45416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia

 

http://pfmrc.eu/index.php/topic/70104-fs-i6x-drganie-serw/

 

I można by szukać dalej.

Są też patenty z ekranowaniem przewodów serw i samych serw folią aluminiową i podłączanie jej do masy. Itp.

 

Po wpisaniu w wyszukiwarkę G frazy - zła instalacja elektryczna w modelu - też wychodzą ciekawe linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy, mój sposób na takie serwa to dolutowanie do przewodów zasilających kondensatora 

kilkanaście - kilkadziesiąt mikrofaradów i napięciu np. 16V. Przedłużki 70cm nie robią żadnego zakłócania.

A miałem takie nawet po podłączeniu 15cm przedłużki. Generalnie jak najmniejsze gabarytowo kondensatory jakie znajdziecie.

Przedłużki ze skrętki nie zdały egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mój sposób na takie serwa to dolutowanie do przewodów zasilających kondensatora 

kilkanaście - kilkadziesiąt mikrofaradów i napięciu np. 16V. Przedłużki 70cm nie robią żadnego zakłócania.

A miałem takie nawet po podłączeniu 15cm przedłużki. Generalnie jak najmniejsze gabarytowo kondensatory jakie znajdziecie.

Przedłużki ze skrętki nie zdały egzaminu.

 

A w które konkretnie miejsce wpinałeś kondensator? Czy miejsce wpięcia miało znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki problem w Powerzone 2600. Długie przewody, około metra. Wszystkie serwa wariowały, z wyjątkiem podłączonego testowo Corona DS339HV. Zmiana na skrętkę poprawiła sytuację, dodanie pierścieni ferrytowych wyeliminowało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 18.09.2019 o 08:46, _Marcin_ napisał:

 

A w które konkretnie miejsce wpinałeś kondensator? Czy miejsce wpięcia miało znaczenie?

Dzisiaj dopiero wpadłem znowu na ten temat. Co do kondensatorów to montowałem je do przewodu w kilku centymetrach od serwa 

a wymiary to około  fi 4-5 mm i taka sama wysokość kondensatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.