Skocz do zawartości

Jakie OSD?


robloz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na MJX Bugs 3 zamontowałem minikamerkę z nadajnikiem  FPV VTX 5,8GHz 48CH 25MW + gogle.

https://abc-rc.pl/product-pol-7781-Kamera-FPV-VTX-5-8GHz-48CH-25MW-Mini-kamera-z-nadajnikiem.html 

 

Pytanie: czy da się do tego układu dopasować jakieś OSD?

To znalazłem potrzebuje do współpracy kontroler (chyba że zle szukałem),

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kogokolwiek krzywdzić Minim OSD w tych czasach to ja nie pojmę.

Szczególnie, że kolega chce to pożenić z mikro quadem, na korym wozi kamerkę all in one...

 

 

Ogólnie - do tej kamery nie da się w prosty sposób dorzucić OSD. OSD wpina się między kamerę a nadajnik video, wtedy na sygnał video nakładane są literki. W tej kamerze którą masz nadajnik video jest zlutowany z kamerą i nie ma prostego dostępu do linii.

Żeby wpiąć tutaj OSD musiałbyś znaleźć we którym miejscu idzie sygnał AV, przerwać ścieżkę na płytce, albo (bardziej prawdopodobne) pin łączący płytkę kamery i nadajnika i tam wpiąć OSD.

 

A jakbyś się na taką chirurgię zdecydował, to i tak polecam użycie dowolnego FC w mikro formacie z wbudowanym OSD. Zdecydowanie lepsze i prostsze w komunikacji, niż MWOSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż.

Chociaż płytka nadajnika jest z kamerką na wtyczkach i jest rozłączalna, to i tak jak na latanie "koło nogi" OSD chyba jednak zbędne.

 

OSD wpina się między kamerę a nadajnik video

 

Rzeczywiście, teraz sobie to przypomniałem. Miałem kiedyś w szybowcu OSD remzibiego (i sprzedałem  :(  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.