Skocz do zawartości

"Kopiowanie" planów na depron


a_skot

Rekomendowane odpowiedzi

Adrian dzięki za odpowiedź, ale jest problem bo mam takie żelazko, ale regulowane termostatem elektronicznym od taka przeróbka :D i muszę w nim ustawić dokładnie temperaturę jaka mnie interesuje, tak więc powiedz mi ile to jest w przybliżeniu stopni te dwie kropki na twoim żelazku :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sfaldowała mi sie właśnie folia pakowa na skrzydełku ,i mam pytanko.Jakiej temperatury użyć aby te fałdki naciągnąć?Prosze o zprecyzowanie temperatury.

 

Takie coś możesz naciągać opalarką nie ważne czy folia pakowa jest na balsie, depronie czy też styropianie. Ważne by robić to z wyczuciem. Pytanie dot. precyzyjnie podanej temp. jest istotnie bez sensu! Nawet przemysłowa folia przeznaczona do zgrzewania, formowania posiada podany zakres temp. przez producenta a rzeczywista temp. pracy może się różnic o klika stopni w przypadku tej samej folii tego samego producenta. Wykonaj próby na swojej folii.

 

Jeśli dalej będziecie mieli problemy to załóżcie nowy temat a ten zostawmy w temacie przenoszenia planów na depron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem klej "guma arabska".

Ma on tę cudowną właściwość że jest wodorozocieńczalny.

 

Więc papierowy szablon przyklejam do płyty z której będę wycinał i wycinam nożem.

Po wycięciu pod kran, kej się ładnie zmywa, papier "odchodzi" i śladu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowy na tym forum/pozdrawiam wszystkich zapaleńców

Co do przwnoszenia planów niestety nie pracuję na tym materiale/tradycjanolista

Ja do przenosząc planów na sklejkę i balsę robie tak, drukuje dany element na papierze samoprzylepnym/do nabycia w papierniczym (etykiety samoprzylepne A4)

ważne bo przez nieuwagę można kupić sieczkę, następnie wycinam z 1cm naddatkie przyklejam do sklejki i tnę ,wierce, frezuję na koniec odrywam i po problemie.

Powodzenia

jacekb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam szpilek :-)

Próbowałem kilku metod, ale z tą mi idzie najlepiej. Jest ku temu kilka powodów: nic się nie przykleja, nie zostają żadne ślady na depronie, ani balsie, i szpilkę zawszę mam pod ręką. Gorzej jest za to jak papier się lekko przesunie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wycinam szablon i przylepiam go do depronu za pomocą taśmy samoprzylepnej dwustronnej i odrysowuje delikatnie długopisem żelowym .Później odklejam szablon , wycinam skalpelem i na końcu wilgotna szmatka zmywam pozostałości po długopisie żelowym który idealnie schodzi z depronu niepozostawiając najmniejszego śladu pod wpływem wody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.