Skocz do zawartości

Znikające OSD przy większych mocach nadajnika


karambolis8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Dzisiaj pierwszy raz latałem z Aeromax OSD oraz nadajnikiem TBS Unify Pro HV i niestety nie mogłem korzystać z największych mocy nadajnika. Ma on możliwość ustawienia 25, 200, 500 i 800mW, ale na dwóch ostatnich OSD znika. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać?

 

https://youtu.be/Fo7ZvpM525U?t=36

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej. Jaki model, jaka antena - strojona na konkretny kanał czy stokowa. Skoro dzieje się to przy większych mocach to przyczyną może być wpływ pola w.cz anteny VTX na podzespoły znajdujące się blisko anteny. Jeżeli jest to stokowa antena to próbuj na różnych kanałach od najniższej częstotliwości do najwyższej na wszystkich zakresach (bandach). Jeżeli strojona to próby na dedykowanym kanale, kilka kanałów niżej lub kilka wyżej. Jeżeli to nie pomoże to sprawdź czy jest to faktycznie wpływ pola w.cz. anteny przez odsunięcie VTX wraz z anteną lub samej anteny od reszty urządzeń. Temat rzeka ale od czegoś trzeba zacząć. Może to być związane ze spadkiem napięcia podczas pracy VTX na większej mocy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena taka. Czestotliwość ustawiłem na B CH5 czyli 5809. To chyba OK?

jWgGzm1.jpg

 

Antena wg mnie może mieć wpływ tylko na sam odbiornik, bo reszta komponentów, w tym OSD jest dosyć daleko, ok 20cm odległości.

 

Słuszna uwaga z tym napięciem, sprawdzę miernikiem czy za bardzo nie spada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie posiadałem inne OSD: MinimOSD, ale miałem podobny objaw. Wystarczyło wychylić nieco ponad 30% drążka gazu, by OSD tańczyło, znikało i pojawiało się ponownie na ekranie. Powodem były za duże skoki napięcia. U mnie pomogło wlutowanie kondensatora LOW ESR 680uF do linii zasilającej OSD.

Problem nie ustąpił całkowicie, ale dzięki temu mogłem latać bez paniki do ok 90% drążka gazu. Układy MAX, które nanoszą dane OSD są bardzo czułe na wszelkie spadki, czy skoki napięcia...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie posiadałem inne OSD: MinimOSD, ale miałem podobny objaw. Wystarczyło wychylić nieco ponad 30% drążka gazu, by OSD tańczyło, znikało i pojawiało się ponownie na ekranie. Powodem były za duże skoki napięcia. U mnie pomogło wlutowanie kondensatora LOW ESR 680uF do linii zasilającej OSD.

Problem nie ustąpił całkowicie, ale dzięki temu mogłem latać bez paniki do ok 90% drążka gazu. Układy MAX, które nanoszą dane OSD są bardzo czułe na wszelkie spadki, czy skoki napięcia...

Podłącze się pod temat bo mam ten sam problem z minimOSD, kondensatory i diody już idą, jak przyjdą to je zainstaluję. U mnie jak mierzyłem napięcie miedzy pixhawkiem(zasila osd) a osd to nie zauważyłem żadnych spadków napięcia czy to przy 30% czy przy 100% gazu- stabilne 4,3V a również zanika osd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlutowałem 2 kondensatory, 1 pomiędzy pixhawkiem a osd, drugi na zasilaniu vtx i kamery. Chyba troszczkę pomogło bo przy 50% jeszcze są dane są, przy 75% miga a przy 100 nic nie ma:) moc nadajnika nic w tym przypadku nie zmienia. Jeszcze diody jutro przyjadą, po wlutowaniu zobaczę jak będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody mogą nic nie pomóc, a nawet u Ciebie zaszkodzić - diody dodają dodatkowy spadek napięcia za nimi. Zwykła dioda prostownicza powoduje spadek o ok 0,7V, shottky-ego - ok 0,3V - jak dobrze pamiętam. W tym przypadku pomyślałbym o filtrze LC w torze zasilania MinimOSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.