Skocz do zawartości

Paczka z USA utknela na Okeciu.


Gość nitromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwoch dni monitoring mojej pczaki zatrzymal sie. Dwa dni i zadnych wiesci. Czy trzeba gdzies zadzwonic, czekac? Czytalem, ze paczka potrafi wrocic do USA jak sie nia nikt nie interesuje.

Tracking History
October 21, 2019, 1:26 pm
Departed
WARSAW, POLAND
Your item departed a transfer airport in OKECIE, WARSAW, POLAND on October 21, 2019 at 1:26 pm. The item is currently in transit to the destination.
October 21, 2019, 11:25 am
Departed
MUNICH, GERMANY
October 19, 2019, 8:56 pm
Departed
SAN FRANCISCO, UNITED STATES
October 19, 2019, 4:56 pm
Arrived
SAN FRANCISCO, UNITED STATES
October 18, 2019, 8:43 pm
Processed Through Regional Facility
SAN FRANCISCO CA INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER 
October 18, 2019, 8:35 pm
Arrived at Regional Facility
SAN FRANCISCO CA INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER 
October 18, 2019
In Transit to Next Facility
October 16, 2019, 6:48 pm
Arrived at USPS Facility
84198 
October 16, 2019, 11:56 am
USPS picked up item
SALT LAKE CITY, UT 84106 
October 16, 2019, 10:21 am
Shipping Label Created, USPS Awaiting Item
SALT LAKE CITY, UT 84105 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzenie w USA pokazało mi że paczka błyskawicznie doszła do WER Warszawa ok 5 dni. Potem podnie jak u kolegów utknęła na jakieś 1.5 miesiąca. Potem pismo aby udokumentować co i za ile kupiłem (silnik elektryczny) potem cło , potem dalsze 2 tygodnie i paczka dotarła . I tak w sumie taniej niż w naszych sklepach . Na czasie mi nie zależało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu zamawialem czesci do silnika i poszlo bardzo sprawnie:

Tracking History
January 2, 2019, 5:43 pm
Delivered
POLAND
Your item was delivered in POLAND at 5:43 pm on January 2, 2019.
December 30, 2018, 2:35 am
Processed Through Facility
POLAND
December 29, 2018, 1:59 pm
Departed
WARSAW, POLAND
December 26, 2018, 12:05 pm
Departed
ZURICH, SWITZERLAND
December 24, 2018, 5:55 pm
Departed
MIAMI, UNITED STATES
December 24, 2018, 4:30 pm
Arrived
MIAMI, UNITED STATES
December 23, 2018, 11:12 pm
Processed Through Regional Facility
MIAMI FL INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER 
December 23, 2018, 11:14 am
Arrived at USPS Regional Facility
MIAMI FL INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER 
December 23, 2018, 11:14 am
Arrived at Regional Facility
MIAMI FL INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER 
December 22, 2018, 2:56 pm
Departed Post Office
SEBASTIAN, FL 32958 
December 22, 2018, 1:20 pm
USPS picked up item
SEBASTIAN, FL 32958 
December 22, 2018, 9:57 am
Shipping Label Created, USPS Awaiting Item
SEBASTIAN, FL 32958 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja wyslana była w Przemyslu. Po Kilku telefonach stwierdzili że ,,,, nie mogą jej odszukać, trafiła do Koluszek do działu przsyłek niedoręczalych. Co za idiota ją tam wysłał mając na etykiecie mój warszawski adres? Nie wiem. Z Koluszek przyszła w 3 dni. 

Wcześniej poczta zgubiła mi dwa razy jedną paczkę z Warszawy do Zabrza. Coś co miało isć 24h szło dwa tygodnie i jeszcze do tego kurier nie doręczył paczki do odbiorcy tylko do jakiegoś tam sąsiada nikogo nie informując. Paczkę wcześniej koleś zostawił ją pod wycieraczką.,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zamowilem cos przez Allegro InPost ale nie paczkomaty tylko normalnie. Allegro chyba mialo podpisana jakas umowe wiec przesylka byla bardzo tania. Po tygodniu pojechalem na Melgiewska do sortowni aby odebrac moja wlasnosc. Obsluga nie byla zbyt chetna do wspolpracy ale.. po 3 godzinach buszowania po magazynie i szukania uprzejma pani znalazla moja zgube. Przesylka lezala prawie tydzien czasu w sorowni w Lublinie. Nigdy juz nie zamowie przesylki do domu przez InPost. Co innego paczkomaty - tu jestem w pelni zadowolony za kazdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy juz nie zamowie przesylki do domu przez InPost. Co innego paczkomaty - tu jestem w pelni zadowolony za kazdym razem.

 

Po prostu raz miałeś pecha, bo przecież to jest dokładnie to samo. Jedyna różnica to taka, że kurier odbiera i dostarcza do paczkomatu zamiast od/do domu/firmy. Ja zresztą bardzo często daję kurierowi przesyłki paczkomatowe jak przychodzi po odbiór kurierskich zamiast specjalnie jechać do paczkomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, że działanie PP jest uzależnione od regionu kraju. 

Był czas onegdaj, że PP chciałem wysłać na księżyc bo miałem bardzo podobne opisane tu przypadki. List polecony z ulicy X o numerze 1 na tą samą ulicę tylko do numeru 21 szedł 7 roboczych dni.

 

Od roku coś się stało. Listy wysłane wczoraj dochodzą dziś, paczka wysłana do Monachium doszła w 3 dni. Paczka z serwami z USA doszła w 8 dni - paczka wysłana z prywatnego adresu a nie firmowego. Paczki gabarytowe dostarcza listonosz. Listonosz przychodzi z paczkami w godzinach wczesno-popołudniowych. 

Na tą chwilę jestem w szoku.

 

Tfu tfu na psa urok obym nie zapeszył.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii dostarczania przesyłek to jakiś rok temu znalazłem na amerykańskim Amazonie wahacze do mojego samochodu. Była informacja, że jak zakupię do którejś tam godziny to dostanę w ciągu 48 godzin. Patrzyłem na ten termin z przymrużeniem oka. Zamówiłem te wahacze jakoś wczesnym popołudniem w poniedziałek i miałem je u siebie w środę przed południem.  I żeby nie było to wysyłka była rzeczywiście z USA. Przyznam, że do tej pory jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.