Skocz do zawartości

Pierwszy copter FPV


aldik79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, przemo napisał:

Po zdjęciu widać że ten quadzik to już istny weteran :)  Byłeś nim na off road'dzie ? :P Oczywiście żarcik ... nie miej za złe

Ostatnio ćwiczyłem obroty i trochę za nisko byłem i wylądowałem na mokrym polu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu :) dlatego też spróbuję swojego szczęścia tutaj. Latam copterami już od jakiegoś czasu, jak do tej pory były to typowe konstrukcje od DJI i Yuneec, takie jak Q5004k, Mavic Air, Spark czy M 2 Pro. 

 

Od jakiegoś czas noszę się z próbą swoich sił z FPV... tutaj od razu zaznaczę, że interesuje mnie FPV pod kątem współpracy z GoPro 7 Black i wciąż produkcji materiałów filmowych... Odziedziczyłem po teściu aparaturę Turnigy TGY 9X wraz z nadajnikiem RF 9X V2. Nie ukrywam że chciał bym jej użyć do sterowania mojego przyszłego coptera FPV.

Stąd moje pytanie, czy mogę na tej aparaturze coś zbudować/kupić, a jeśli tak/nie to co proponujecie. Wyciągnąłem pewne wnioski z tego postu, nie chcę wydać na start nie wiadomo jak dużych pieniędzy, bo nie wiem czy się wkręcę w FPV, ale z drugiej strony nie chce żeby to była po prostu najtańsza opcja :). 

Dodam że nie jestem elektrykiem/elektronikiem/automatykiem choć mam z tym wiele wspólnego :D... jestem inżynierem mechaniki maszyn, schematy niestety są mi obce :D, ale się nie poddaje i jak trzeba próbuję aż do skutku !!! :)

 

Za podpowiedzi, sugestie bardzo dziękuje i obiecuję nie stawać okoniem i sprawdzić wszystkie możliwości :)

 

Pozdrawiam

 

PS. moja przykładowa produkcja poniżej a więcej na kanala YT :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Następny zarażony .... kopterozą. Mój setup:

1. Rama - Martian 215 Anniversary.

2 .FC - Matek F7 SE.

3. ESC - HGLRC T-Rex 60, BLHeli_32 - wgrałem firmware do pracy z telemetrią.

4. Silniki - BrotherHobby Returner R6 Rainbow 1750kv.

5. VTX - TBS Unify Evo.

6. Kamera - RunCam Eagle 2 Pro.

7. RX - TBS Crossfire Nano + Immortal T V2.

Z uwagi na to, że w moim skrzydlatym modelarstwie używam nadajnika Graupner  a on nie bardzo nadaje się do nieskrzydlatego modelarstwa więc zaopatrzyłem się w Taranisa QX7S + TBS Crossfire Micro TX. Pragnę dodać, że nadajnikiem jestem zaskoczony w sensie pozytywnym. Nadajnik wykonany na bardzo przyzwoitym poziomie. Porównując do mojego MC-32 za którego dałem ponad ......!!!! EURO jakość wykonania oraz użyte materiały są na podobnym poziomie. Jednak różnica cenowa jest znaczna ponieważ za nowego Taranisa dałem w kraju 750zł.  Open TXa się nie boję ponieważ bardzo długo latałem na Multiplexie MC-4000 (podobna filozofia programowania) a poza tym sama przyjemność w poznawaniu czegoś nowego, innego, nowoczesnego. Tak tak, nowoczesnego ?.

Kopter jest złożony i wstępnie zaprogramowany. W tej chwili lutuję pakiety LiIon 6S z ogniw polecanych przez Patryka. Ogniwa lutowałem po dwie sztuki na styk starym sposobem za pomocą grota "młotkowego". Na dobry początek zrobiłem 7 pakietów aby maksymalnie przyśpieszyć naukę latania ?.

 

 

 

 

 

 

 

 

5.jpg

4.jpg

1.jpg

3.jpg

2.jpg

6.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.