Skocz do zawartości

Szybowiec Blade 1,9 Mawi


Daniel1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.02.2020 o 19:07, GWFC napisał:

Gwizdanie przyczyną aerodynamicznych „zanieczyszczeń”. Aerodynamicznie czysty model, który nie istnieje, byłby absolutnie cichy.

Z tego co lata na zboczu jak i wśród żwawych modeli szybowców, to znam jeden model którego nie słyszałem jak leciał czyli Alliaj i np kolejny który jest również słabosłyszalny czyli Respect Evo. Alliaj jest produkowany od wielu lat, model ten miał kilka szybkich i pojedynczych lotów i na tym sie skończyło. Rekordy prędkości, wygrane w MŚ czy innych zawodach wciąż dzierżą te hałaśliwe modele :) Więc po co tym sobie głowę zawracać w tego typu, jak i podobnego typu lataniem? Jest wiele bardziej istotnych rzeczy, które powodują ze model lata istotnie lepiej niż akurat to.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jakoś nie zupełnie. Pisałem że jakiś tam hałas nie jest istotny w pewnych zastosowaniach modeli. Niestety nie napisałem że w przypadku modeli rekreacyjnych jest całkiem fajny, bo ten świst ponosi radochę z szybkiego lotu

Na starość :D uważam że wszystkie modele mają prawo bytu, bo każdy jest przeznaczony do czego innego. Modele typu podobnego do Blade są fajnym elementem przejściowym pomiędzy piankami a laminatami. Szczególnie jeśli sie nie wie w którą drogę sie pójdzie. W poprawne właściwości lotne, miarę przystępna cena i dostępność robią swoje.

 

A tak przy okazji to coraz bardziej mnie kusi żeby do wygłupów kupić jakiegoś easyglidera lub Blade-podobnego laminata. Pewnie jak wypatrzę coś takiego w atrakcyjnej cenie, to sobie zanabędę takie cudo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem polecasz ten a nie inny bo masz doświadczenie z latania tymi modelami?

No nic, to poszukam EG. A kolegom życzę fajnych, radosnych i owocnych lotów Bladem. Bo takim czymś całkiem fajnie można nauczyć sie przyzwoicie latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy Glider to mój pierwszy szybowiec fajnie latał. Obecnie robi za ozdobę w miejscu mojej pracy. Niestety pracę chwilowo nad skrzydłem utknęły. Musiałem się wyprowadzić z obecnego warsztatu. Powoli ogarniam nowe lokum. Do prac powrócę dopiero w kwietniu. Pozdrawiam wszystkich uczestników tego wątku.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Po kilku próbach lotów na zboczu, doszedłem do wniosku że do zbocza jeszcze muszę "podrosnąć". 

Dlatego dokupiłem kadłub elektro do polatania na łące. Ma pytanie otóż kadłub ma wzmocnienia paski około centymetra szerokości z tkaniny węglowej, czy to może wpłynąć na zanik sygnału? Czy jest potrzeba wyprowadzania antenek? Wystawały by około 6mm na stronę.

IMG20200517172350.jpg

IMG20200517172358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wojciech_Byrski napisał:

Myślałem że czarne szkło imitujące węgiel to mit,  a jednak  :D

To nie mit, nawet sobie kiedyś sam coś takiego zrobiłem ?

 

Była tutaj kiedyś akcja jak poskładał się model cało-węglowy który okazał się szklanym .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wojciech_Byrski napisał:

Myślałem że czarne szkło imitujące węgiel to mit,  a jednak  :D

Zdarzyło się 10 lat temu jednemu producentowi. Potem jak opanował technologię to już zaprzestał.

Jak widać raz szargana opinia potrafi przez 10 lat nadal psuć krew producentowi.

Morał historii jest taki - trzeba się pilnować bo ludzie nie odpuszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Konrad_P napisał:

Morał historii jest taki - trzeba się pilnować bo ludzie nie odpuszczą.

 

moim zdanie morał jest inny: jeśli jesteś oszustem to nie licz na przebaczenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.