Skocz do zawartości

Znaki drogowe- czy mi się dobrze wydaje?


zbjanik

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno już (bardzo) temu) zrobiłem prawo jazdy, więc choćby z tego powodu nie muszę mieć racji, jeśli widzę w takim zestawie znaków w mojej miejscowości logiczny błąd. Drugi taki zestaw, konsekwentnie, jest umieszczony w kierunku przeciwnym drogi oznaczonej jako główna. Oczywiście bardziej ucieszą mnie głosy poparcia, ale i te przeciwne (ale z wykazaniem dlaczego nie mam racji) przyjmę z pokorą. Sorry za obrócone zdjęcie- w realu to jest w porządku :) , tylko nie potrafię go postawić do pionu.

post-3566-0-10893100-1576497156_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry znak A-6A:

Skrzyżowanie z drogą podporządkowaną występującą po obu stronach.

 

Pod spodem znak T-6A prawy

wskazujący rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie

 

Edyta:

Choć, zakładając, że droga z pierwszeństwem zmienia kierunek (nie jest po prostej, ani po łuku) powinien być znak D-1 

 

 

.d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Na drodze mnóstwo idiotyzmów, zapowiada się wprowadzić następne, ale zawsze po d.. dostają kierowcy.

Bo jak tu ocenić taką zapowiedź:

 

Wprowadzamy pierwszeństwo dla pieszych PRZED wejściem na pasy..

Jeśli tak ma być, to proponuję iść grupą pod Sejm lub R i chodzić sobie w kółko obok przejścia na wyjeździe.
A niech no się który z tych mądrali spróbuje nie zatrzymać... !
I niech sobie zgaduje do Nowego Roku czy może ktoś łaskawie ma chęć przejść... ;)

 

Według mnie jeśli już, to poprawnie powinno być tak (oczywiście w prawo)

https://naukajazdy-poznan.eu/jazda-w-ruchu-miejskim-skrzyzowania-kierowane-znakami.html

pierwszenstwo-lamane.png

 

Pierwsze%25C5%2584stwo%2B%25C5%2582am%2B

 

gdyż na zdjęciu znak u góry mówi wyraźnie która droga(po lewo i po prawo) jest podporządkowana, a dolny co innego.

 

 

 

Chciałbym tu widzieć za kółkiem tych mądrali od umilania kierowcom życia.....

 

absurdy-drogowe-2.1200.jpg

absurdy-drogowe-11.1200.jpg

absurdy-drogowe-13.1200.jpg

absurdy-drogowe-20.1200.jpg

absurdy-drogowe-22.1200.jpg

absurdy-drogowe-23.1200.jpg

absurdy-drogowe-25.1200.jpg

absurdy-drogowe-39.1200.jpg

absurdy-drogowe-44.1200.jpg

absurdy-drogowe-48.1200.jpg

 

Ale ten, w dobie wtórnego analfabetyzmu(https://wiadomosci.wp.pl/kraj-wtornych-analfabetow-6108699117995137a,) wydaje mi się szczególnie osobliwy... :P

 

absurdy-drogowe-6.1200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie IrfanView do obróbki zdjęć.

Służby drogowe mają zlecenie na zainstalowanie znaku ale nie dostają na zdjęcie np. poprzedniego.

Były takie sytuacje że był NAKAZ skrętu w PRAWO a pod nim ZAKAZ skrętu w PRAWO. Zmiana organizacji ruchu ale o zdjęciu poprzedniego oznakowania zapomnieli.

post-526-0-37920600-1576499047_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przypuszczałem, znalazłem to miejsce na mapach google. Górny znak tyczy się wjazdu na przystanek a dolny samego skrzyżowania zaraz po nim. Jest na jednym bo nie ma miejsca aby je rozdzielić, i nie ma sensu aby były rozdzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej- tak zrobię, zawsze miałem Irfana, to faktycznie przydatny program. Definicja znaku A-6a co prawda mówi wyraźnie o przebiegu drogi w linii prostej:

 

 

Ostatnie czasy jednak bardziej niż kiedyś, wskazują, że całkiem dobre prawdy to mogą być dwie, albo i trzy. Pewnie urzędnik stawiający te znaki miał też jakieś wątpliwości, więc dla komfortu psychicznego dodał prostokątny znak sytuacyjny. Ale wątpliwości mimo to pozostały. Może rozwiałby je mój autorski projekt znaku na tę okazję, mający jeszcze walor oszczędności blachy i farby, bo byłby tylko jeden :P;

 


Mateusz- faktycznie! Zupełnie nie brałem pod uwagę tego przystanku. Dzięki za to trzeźwe spojrzenie z daleko (z daleka czasem lepiej widać!). No to koniec burzy w szklance wody.

post-3566-0-60937500-1576500450.png

post-3566-0-69208600-1576501070_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Górny znak tyczy się wjazdu na przystanek a dolny samego skrzyżowania zaraz po nim. Jest na jednym bo nie ma miejsca aby je rozdzielić, i nie ma sensu aby były rozdzielone.

Konia z rzędem temu, kto to jadąc tam, (zwłaszcza 1 raz) właściwie to zrozumie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konia z rzędem temu, kto to jadąc tam, (zwłaszcza 1 raz) właściwie to zrozumie!

Szczerze, to odrazy wiedziałem że chodzi tu o jakiś dojazd do posesji czy coś (w tym przypadku przystanek) przed tym skrzyżowaniem :) jeszcze przed spojrzeniem na mapy google. Dlatego poprosiłem o namiar aby nie być gołosłownym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 2. pkt. 10

skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;

 

Zamiast przystanku masz stację benzynową

IS_wyjazd_ze_stacji_benzynowej.jpg

 

Wyjazd ze stacji jest włączaniem się do ruchu, a nie przejazdem przez skrzyżowanie.

 

Edyta:

A tamto coś na zdjęciu google nawet nie jest oznakowane jako przystanek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooooł to już za dużo.

 

 

Art. 17 - Ustawa o Ruchu Drogowym

1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:

 

na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;

na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej;

na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych;

na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów;

pojazdem szynowym - na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli.

2. Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

 

Pomyliłeś trochę to. Ze stacji benzynowej jak wyżej zdjęcie to jest włączenie się do ruchu

Ale z punktu widzenia kierowcy jadącego główną to jest skrzyżowanie. Nie ważne że jest tylko z jednej strony. PS jak jedziesz taka droga 90km/h i masz ograniczenie przed takim skrzyżowaniem do np 50 to po przejechaniu go automatycznie jest zniesione te ograniczenie.

Art. 2. pkt. 10

 

 

Edyta:

A tamto coś na zdjęciu google nawet nie jest oznakowane jako przystanek...

No własnie, dlatego jest to skrzyżowanie i bez tego znaku na górze musiałbyś się zatrzymać przed nim i wpuścić każdego kto by wyjeżdżał z Twojej prawej strony.

 

 

PS. Chyba trochę edytowaleś swoją wypowiedź przed chwilą bo napisałem podobną wypowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj raz jeszcze definicję skrzyżowania...

Dla Twojego kierowcy jadącego główną, to nie jest skrzyżowanie

Przystanek jest obiektem przy drodze, do którego prowadzi osobna droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj raz jeszcze definicję skrzyżowania...

Dla Twojego kierowcy jadącego główną, to nie jest skrzyżowanie

Przystanek jest obiektem przy drodze, do którego prowadzi osobna droga

Jeśli nie ma znaku informującego że jest to przystanek, to jest to skrzyżowanie. Mogło by być tam nawet pomnik za przeproszeniem pośladków tak grzeczniej napisze, ale bez znaku Ty o tym nie wiesz. Dla zwykłego kierowcy to skrzyżowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Chyba trochę edytowaleś swoją wypowiedź przed chwilą bo napisałem podobną wypowiedź  ;)

 

Edytowałem podpis pod rysunkiem, ale nie zmieniałem jego wymowy, tzn. że jest to wjazd/wyjazd z obiektu przy drodze i tu występuje włączenie się do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak o przepisach mowa to zarzucę modny ostatnio temat jazdy na suwak w przepisach.

Zauważyliście, że w przepisach nie ma nic o tym kto ma pierwszeństwo? Jest o tym, kto komu ma umożliwić zjazd z kończącego się pasa co nie jest równoznaczne z ustąpieniem mu pierwszeństwa.

Innymi słowy ten któremu kończy się pas nie może na siłę wjeżdżać na pas z kontynuacją.

Wszyscy w mediach natomiast trąbią o pierwszeństwie. Obawiam się, że będzie sporo stłuczek z tego powodu kończących się w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.