Skocz do zawartości

Znaki drogowe- czy mi się dobrze wydaje?


zbjanik

Rekomendowane odpowiedzi

To jak o przepisach mowa to zarzucę modny ostatnio temat jazdy na suwak w przepisach..

uregulowanie suwaka to świetny pomysł, moim zdaniem.

To co działo się do tej pory wołało o pomstę.

 

sytuacja:

200m zwężenia z dwóch do jednego pasa. ~1km od zwężenia formuje się kolejka samochodów + szeryf w tirze który blokuje ten wolny pas by wszyscy ładnie ustawili się w sznurku.

efekt: ze zwężenia 200m robi się zwężenie 1200m..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tym Orlenem jest skrzyżowanie a że to jest droga ekspresowa to znak stoi minimum 150 metrów przed

Pierwotne oznakowanie ma sens - chociaż wygląda idiotycznie - sen takiego oznakowania to zmuszenie kierowców do zwolnienia i zachowania większej uwagi. Bardzo często zapominacie iż oznakowanie nie jest po to żeby łatwiej, szybciej się jeździło. Ono jest przede wszystkim po to żeby było bezpieczniej (co prawie zawsze znaczy wolniej)

Podobnie jest z zakazem ruchu rowerów i motorowerów a tabliczka pod znakiem mówi że rowerów nie dotyczy i rowerem można - motorowerem już nie. Tak se Pan Minister ustanowił definicje znaków i tablic i urzędnik musi to jakoś obejść ale zawsze zgodnie z prawem. 

Ten zakaz wjazdu na jednym ze zdjęć - też ciekawe - jak nie ma znaku po prawej stronie jezdni nie dotyczy - bo mamy ruch prawostronny i z lewej to tylko powtórzenie

Nie twierdze że wszystkie znaki stoją poprawnie, sam ich nie stawiam, mało tego twierdze że sporo stoji źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prosze bardzo, wyjazd pod Szczecinem ze stacji Orlen TYLKO ZE STACJI nic tam więcej nie ma

I co jest za znak? Informujący o czym?

A czy naprzeciwko wjazdu do Orlenu jest droga w lewo(bo nie widać, a znak mówi)

I czy nie dotyczy czasem następnej drogi za Orlenem..? (widać tam jakieś skrzyżowanie)

 

Cytat

Znaki ostrzegawcze umieszcza się w odległościach:
do 100 m na drodze o dopuszczalnej prędkości poniżej 60 km/h.
od 150 do 300 m na drodze o dopuszczalnej prędkości powyżej 60 km/h.
Odległości te obowiązują, tylko wtedy gdy pod znakiem nie jest umieszona tabliczka T-1, która dokładnie określa odległość do miejsca niebezpiecznego.

 

Cytat

w naszym pięknym kraju wszyscy maja wszystko gdzieś i podejrzewam czasem ze urzędnicy sa lekko uposledzeni.

Oglądając fotki nonsensów w oznakowaniu też nie wiem czym czasem myślą, bo głową to na pewno nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 16.12.2019 o 17:17, Krzys20000 napisał:

za tym Orlenem jest skrzyżowanie a że to jest droga ekspresowa to znak stoi minimum 150 metrów przed

 

7 minut temu, RomanJ4 napisał:

A nie dotyczy czasem następnej drogi za Orlenem..?

 

Widać, Koledze Mateuszowi, ta okoliczność nie pasuje, i nie będzie się już rozpisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jerzy_R napisał:

 

 

 

Widać, Koledze Mateuszowi, ta okoliczność nie pasuje, i nie będzie się już rozpisywał.

Jak już wcześniej napisalem skończyłem z tym tematem nie chce mi się kłócić bezsensu. Zawsze się znajdzie ktoś kto będzie chciał udowodnić swoją rację. I swoją drogą zaczynam mieć w dupie te forum. Więcej pisania o gównie a nie o modelach. I swoją drogą po co do mnie jeszcze bijesz? Nudzi Ci się? Zrób coś konstruktywnego. Żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.