Skocz do zawartości

Nowy, lepszy, twardszy toothpick :)


Patryk Sokol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem Panowie  ;)

 

Z racji tego, że w poprzednim Toothpicku wyszło parę rzeczy to zdecydowałem się na gruntowną przeróbkę.

Przede wszystkim - drukowane elementy w ramie to zło. Uszkadzają się, pękają, trzeba je wymieniać.

Po drugie - silniki. Brothery działały fajnie, ale... Ale uderzyłem na pełnej prędkości w barierkę i w jednym zgięła się ośka.

Po trzecie - zamordowałem Ratela... Latałem w pustym parkingu podziemnym i jak robiłem powerloopa wokół szlabanu, to udało mi się nabić na szpilę gwintowaną, która trzymała przewód wentylacyjny. Szpila przeszła na wylot przez obiektyw.

 

W efekcie quad dostał nowe silniki - AMAXinno 1103 7500kV. Silniki te posiadają ośkę 1,5mm, stoczoną jedynie pod śmigło na 1mm. Zupełnie inna sztywność i wytrzymałość, to w końcu 1,5x więcej średnicy. Ogólnie - ładny kawałek inżynierii, w dobrej cenie i dostępne w Niemczech, więc docierają szybko.

Dostał też nową ramę - Geprc GEP-PT Phantom, która powoduje, że wygląda teraz jak uczciwy quad, a nie kawałek węgla, z doczepionym Toi-toiem.

No i niestety - podmieniłem Ratel na Eagle 2 micro. Eagle nie jest może złą kamerą, ale Ratel jest lepszy w nocy, a podobny w dzień. Jak dotrze do mnie Ratel z Chin, to Eagle pójdzie do innej konstrukcji, a tu wróci Ratel.

 

Całość prezentuje się tak:


1.thumb.jpg.8631967e192a84472a38f91447289379.jpg3.thumb.jpg.821e1d6d31cae4bde45978c5e3f7c86e.jpg4.thumb.jpg.085f0810abd3293e68b1a56b9d66d3d8.jpg5.thumb.jpg.1b00aa10198af111fa59545924eab5b6.jpg

 

A tak prezentują się nowe zacne silniki:


2.thumb.jpg.c39f7556f75f6ff1f8358ac9e1c6967c.jpg

 

A tak lata na pakiecie 2s:

Tu zaś na 3s:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Myślę, że trochę brak odniesienia na fotkach Cię zmylił ;) 

Tzn. To maleństwo mieści się na dłoni, waży 70g,a silniki mają tak mało mocy, że na pełnej mocy można je w palce chwycić. 

Krzywdy zrobić tym nie sposób (robiłem crash test na sobie, to wiem) , więc o ile specjalnie chętnie w tamtej miejscówce nie latam, tak nie sądzę, żeby oblot stworzył jakieś większe ryzyko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

 

Dostał też nową ramę - Geprc GEP-PT Phantom, która powoduje, że wygląda teraz jak uczciwy quad, a nie kawałek węgla, z doczepionym Toi-toiem.

 

 

Aż musiałem wrócić do relacji z poprzedniego toothpicka żeby zobaczyć o co Ci chodzi  ? Masz racje, ten wygląda świetnie!
I fajnie lata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pogoniłem nieco malucha po placu zabaw.

Na tak ograniczonej przestrzeni to nawet nie ma sensu zakładać pakietu 3s, 2s wystarcza aż nadto :D

 

Tak to wygląda, kiedy już zaczynam czuć miejscówkę:

 

Ale to co podoba mi się najbardziej, to to co znosi ten maluch, zanim zacznę czuć:

Mimo tego całego znęcania się nad quadem, to nawet śmigła nie prostowałem. Znosi wszystko bez uszkodzeń :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryku - gratki złożenia bardzo ciekawego modelu! ;) Wg Twoich nagrań nie widać nawet propwash-u, czy wibracji w czasie lotu. Sam też coraz poważniej myślę o złożeniu toothpicka. Jedyne, co mnie nieco zniechęca do takiej budowy - niska moc silników vs typowy dron 5cali 4s... GoPropodobnych kamer nie uradzi, pozostaje coś ze stajni RUNCAM SPLIT, albo Cadxx Trasier. Możesz coś powiedzieć, jak ten model znosi latanie w wietrzną pogodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/21/2019 at 12:52 AM, japim said:

Zamiast bawić się na placu zabaw dla dzieci przyjechałbys na jakieś zawody :)

20191221_000915.jpg

Zawody nie są dla mnie ;)

Współzawodnictwo jakoś przestało mnie z wiekiem bawić

 

 

2 hours ago, Adriee said:

Patryku - gratki złożenia bardzo ciekawego modelu! ;) Wg Twoich nagrań nie widać nawet propwash-u, czy wibracji w czasie lotu. Sam też coraz poważniej myślę o złożeniu toothpicka. Jedyne, co mnie nieco zniechęca do takiej budowy - niska moc silników vs typowy dron 5cali 4s... GoPropodobnych kamer nie uradzi, pozostaje coś ze stajni RUNCAM SPLIT, albo Cadxx Trasier. Możesz coś powiedzieć, jak ten model znosi latanie w wietrzną pogodę?

Mój toothpick ma całkowicie gdzieś wietrzną pogodę. To jednak szybko quad, co się będzie przejmował.

 

Jeśli zaś chodzi o propwash to powiedziałbym, ze ten quad jest całkiem przyzwoity. Tzn. zdecydowanie mniej propwash go telepie niż przeciętną 5tkę. Ale jednak moją 5tkę telepie jeszcze mniej (tutaj cały lot próbuje zmusić quada, żeby się zatelepał, nie udało mi się ;)?

 

Ale fizyki się nie oszuka, jednak tak maly quad zawsze jest na to bardziej podatny, więc jestem zadowolony z osiągniętego wyniku.

Inny rzecz, że trzeba wiedzieć co się robi, żeby to działało jak należy. Słowa klucze jak byś chciał się pobawić w taką regulację to JESC, 48khz PWM i bidirectional Dshot. Jak to zaimplementujesz, to już tylko parę godzinek zabaw z filtrami, PIDami i Blackboxem.

 

Stosunek moc masa z kolei, jest tutaj lepszy niż w typowej 5tce, więc zwyczajnie nie ma co się sugerować lataniem typowym whoopem, to akurat całkiem zrywna maszyna jest.

Z kolei nad Runcamem Split nawet myślałem, ale boję się latencji. Podobno w trójce jest nieźle, ale inne kamery HD do tej pory nie nadawały sie do latania inaczej, niż w samolocie (a i tak powodowały u mnie mdłości).

Oczywiście Tarsier temat rozwiązuje, ale na Toothpicka jest IMO trochę sporawy. Niemniej - do latania z kamerą tego nie składałem, od tego mam 5".

 

A jeśli chcesz mieć swojego toothpicka, to może poczekaj parę dni ;) Może coś ciekawego się w ofercie pojawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Patryk Sokol said:

Zawody nie są dla mnie ;)

Współzawodnictwo jakoś przestało mnie z wiekiem bawić

 

 Tu raczej rozchodzi się aby dla towarzystwa spotkać się z kilkudziesięcioma podobnie zakręconymi ludźmi.  Pogadać.  Pośmiać się. Popatrzeć na czym inni latają. Polatac po torze. A czas jaki się wykręci - to już zależy czy ci zależy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.