Skocz do zawartości

Gopro hero 8 black


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i zrobiłem sobie prezent. Miało być budżetowo, a wyszło naj, naj... Obraz świetny, możliwości bez liku tylko... TV nie obsługuje takiego kodeku (H.265), to samo PS3. Na laptopie 100 klatek/sek to już "skacze". Slow motion w ogóle nie odtworzy  Do tego aby w pełni wykorzystywać możliwości musze posiadać Iphone...I jak tu żyć??? Rozgladam się za dekoderami, nawet wypróbowałem jeden - Iskysoft ale to trial konwertujący tylko 1/3 klipu.

Nowego TV nie planuję jeszcze. Może znacie proste programy dzięki którym przekonwertuję zawłaszcza te nagrania ze 120 i 240 kl/sek oraz co najważniejsze slow motion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A próbowałeś może zobaczyć co da się zrobić z oprogramowaniem od GoPro? https://gopro.com/en/pl/shop/softwareandapp/quik-|-desktop/Quik-Desktop.html

U mnie z GoPro 2 problemów nie ma :P, ale kiedyś na początku używałem ich programu który nazywał się GoPro Studio i do podstawowej obróbki i tworzenia slow motion był okej, więc może ten obecny też by się nadał.

 

Ale mimo wszystko do tego co wypluwa "Ósemka" to już niestety faktycznie trzeba trochę lepszy sprzęt nawet do odtwarzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po paru dniach: na TV oglądam klipy nagrane w 1080p tylko z 25 kl/sek ale i tak jest ekstra, time lapse. slow motion już nie. Postaram się coś wrzucić. Ale jest inny poważny problem - za nic nie mogę ustawić obrazu odwróconego o 180 stopni czyli mocowaniem do góry. Udaje się obrót o 90 stopni ale nie 180. Więc jeśli ktoś życzliwy poda jak to zrobić będę szczęśliwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie pokazywał mi facet w sklepie. Ale ja tego nie mam w swojej bo sam nie mógł odszukać tego. Natomiast w instrukcji nie ma ani słowem wspomniane o włączniku UP/down. Ale nie wchodziłem w ustawienia indywidualne albo były nieaktywne. Jak pisałem udawało się nagrać w pionie - i odtworzyć na TV.

A tu przykład time lapse w różnych warunkach

 

 

Przy okazji wyniknął następny problem. Kamera reklamowana jako bez obudowy wodoszczelnej do 10m. Natomiast dziś w innym sklepie specjalista od gopro(?) stanowczo stwierdził, że jeśli włożę do wody bez obudowy to zniszczę ja i tracę gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej, odkopię temat, ale może troszkę coś Ci lub komuś innemu pomoże. Przypomniało mi się o nim jak napisałeś o kodeku HEVC w temacie o PayPal :). Jako że "ósemkę" mam od marca tamtego roku to mogę powiedzieć o co chodzi, bo też nie spodziewałem się że tak będzie, ale jak tylko ją kupiłem no to się z tym spotkałem. 

Jeśli chodzi o kodek HEVC (H.265) to jest tak (co już na pewno wiesz, ale tak jak napisałem może ktoś tu zajrzy kiedyś :)), że GoPro nagrywa w nim w najmocniejszych ustawieniach tj. 4K lub przy mniejszych rozdzielczościach z większą ilością klatek. Po prostu inaczej dane byłyby ogromne i nie dałoby rady ich zapisywać na karcie w takim tempie. 

No i dlaczego na komputerze nawet po instalacji kodeków HEVC, co dało się zrobić za darmo, ale teraz widzę że ciężko to normalnie zrobić i trzeba ze 4 złote zapłacić w Windows Store (no i właśnie, pisałeś, że dalej nie możesz tego zrobić, może coś zaradzimy?) będą się one zacinały na większości komputerów? Bo jeśli posiadasz starszy procesor to nie wspiera on sprzętowo takiego kodeka i wszystko musi robić "na około", oznacza to, że nowszy, nawet słabszy, procesor odtworzy takie nagranie bez problemu, a starszy nawet bardzo mocny może się dławić. Jedyne lekarstwo na to, to niestety zmiana procesora :D, lub korzystanie ze starego kodeka w GoPro jednak wtedy musimy nagrywać w gorszych jakościach.

Można konwertować, ale i tak do tego potrzeba komputera, jeśli nie wspiera HEVC to będzie trwało to długo, bo najpierw procesor musi zdekodować materiał źródłowy (patrz niżej).

 

Sam niestety tak teraz mam i obróbka na dość mocnym procesorze i7 4790k jest męcząca, wszystko trwa długo i ciężko przeglądać materiał w edytorze nie mówiąc o jego edycji, a moje filmy np. z odpaleń silników mające ostatecznie po 2minuty renderują się jakieś 1.5-2h :D. Jedyny plus, że ten procesor radzi sobie z odtwarzaniem tych nagrań przy normalnym odtwarzaniu. 

 

W dniu 22.01.2020 o 21:12, Irek M napisał:

Przy okazji wyniknął następny problem. Kamera reklamowana jako bez obudowy wodoszczelnej do 10m. Natomiast dziś w innym sklepie specjalista od gopro(?) stanowczo stwierdził, że jeśli włożę do wody bez obudowy to zniszczę ja i tracę gwarancję.

Pewnie już się przekonałeś, ale też dodam. Np. po odpaleniu silnika myję sobie kamerkę pod wodą z mydłem, żeby nie było oleju :D. Była również niejednokrotnie zanurzona w całości. Ten specjalista coś kręcił :P.

 

EDIT:

W dniu 22.01.2020 o 21:12, Irek M napisał:

Tak właśnie pokazywał mi facet w sklepie. Ale ja tego nie mam w swojej bo sam nie mógł odszukać tego. Natomiast w instrukcji nie ma ani słowem wspomniane o włączniku UP/down. Ale nie wchodziłem w ustawienia indywidualne albo były nieaktywne. Jak pisałem udawało się nagrać w pionie - i odtworzyć na TV.

Ja do zwykłego nagrywania używam opcji Landscape, blokuje to ustawienia bokiem (90 stopni) które normalnie są bez sensu jeśli nie chcesz odtwarzać głównie na telefonie. Mimo tego powinno bez problemu obracać się góra dół zanim wciśniesz nagrywanie (w zależności w jakiej orientacji włączysz nagrywanie tak zostanie do jego zakończenia).

Żeby usunąć ustawienia 90  stopni to robisz palcem od góry w dół, pokazują się szybkie opcje, wchodzisz w Preferences -> Touch Screen -> Orientation -> Landscape.

Można też całkowicie zablokować automatyczny obrót wtedy znowu idziesz do szybkiego menu (palcem od góry na ekranie nagrywania/zdjęć) i klikasz opcje w prawym dolnym rogu. Jak klikniesz z kamerą do góry nogami (jak się ekran obróci) to zostanie do góry nogami nawet jak wrócisz do normalnej pozycji i wtedy jak zaczniesz nagrywać zawsze będzie odwrócone (analogicznie w drugą stronę, jeśli zacząłbyś nagrywać do góry nogami to nagra się normalnie jeśli tak zostanie zablokowane)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.