Skocz do zawartości

GRYF ULM-1


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powoli ale model ciągle w trakcie budowy.

W końcu dostał kółeczka 18 mm i szybę kabiny, zaczyna to cokolwiek przypominać amatorski samolot Gryf. Cała konstrukcja nie jest

zamontowana na stałe. Zrobię to dopiero po zamontowaniu wyposażenia i podłączeniu sterów. 

14.jpg.191333f46cb76c8a59d718e06ba71be0.jpg

 

No i coś tam na początek w środku kabiny.

15.jpg.37fdc6c572c0b22662e0b406b49ca3d8.jpg

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pochwałę za moje wypociny. Nie jest to dokładnie jak w prawdziwym

ale staram się jak mogę. Wiadomo jak wyglądają detale w takich modelach, a biorąc pod uwagę moje paluchy

nie jest to łatwe.

Coś tam dłubię dalej.

Tak sobie postanowiłem że stateczniki zrobię z całej płytki balsy aby uniknąć klejenia następnych zapałek.

Całość wycięta z balsy 3 mm.

16.jpg.342d3452cf3979e3f8bdeda0ca9195a4.jpg

Mały błąd na zdjęciu. Ster kierunku jest położony odwrotnie.

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo proszę o pomoc.
Mam zestaw jak na zdjęciu i mam zamiar wykorzystać go w tym modelu. Kombinuję z różnymi silnikami podłączonymi do gniazda nr.1.

Ale efekty są kiepskie.

Nie wie do czego i pod jaki silnik jest gniazdo nr.2.

Nie chciałbym czegoś uszkodzić i dla tego proszę o jakąś informację na temat gniazda nr.2

Może ktoś ma lub używał taki zestaw i może coś doradzić.

1579119809_WLtoysF949ScaleCessna182.jpg.ad77b603ed12f0940b01e23dec4ed606.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu miał być zestaw który pochodzi od modelu  CESNA 182- WL Toys.

18.jpg.e6e456642ea405092459cb5356953a18.jpg

 

W tym modelu są trzy silniki z przekładnią .Ja kombinuję z jednym i efekty są kiepskie.
Najpierw próby bez przekładni.

Zacząłem od  podłączeniu silnika 8,5x20  ze śmigłem 75 mm na początku wszystko działa dobrze.Problem powstaje kiedy zwiększam obroty

i wtedy wszystko się wyłącza.Druga próba z silnikiem  7x20 i sytuacja się powtarza.

W obu przypadkach sam silnik bez śmigła działa prawidłowo. 

 

Zrobiłem przekładnię z zębatek po starych zabawkach z nadzieją ze spełni to moje oczekiwania. Miałem nadzieję ze uzyskam ciąg około 50g. Niestety kolejna porażka.


Próby robiłem na śmigłach i przekładni  jak na zdjęciu i w każdym przypadku to około 20 g ciągu. Stanąłem w miejscu z budową

bo nie wie jaki napęd zastosować w tym modelu.

17.jpg.c20e1e1ec0f041920bd549ab62b84dbc.jpg

 

Maksymalna średnica śmigła jakie mogę zastosować to 90 mm.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie silnika przy zbyt dużym (pewnie w opinii esc) obciążeniu mam tak samo - kiedy założyłem śmigło 4-łopatowe 5x4 mój zestaw też wyłączało; jeszcze dziś wieczorem mam nadzieję skrobnę coś o przekładniach jakie stosowałem. 

Pzdr, m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę w swoich śmieciach chwilę i zrobiłem "odświeżenie pamięci". 

Tak na "oko" to 50g ciągu z silniczka 1s (szczotka) przy tak małym śmigiełku to może być trudno; pomierzyłem te których używałem i mają 13 cm średnicy (silnik pojedyńczy 8520), pozwalaly na latanie górnopłatami o masie ok 85 g (calkowitej - auw); teraz w modeliku macchi mam zestaw 2 silniczków (takich jak w wl toys 949) z przekładnią i modelik tez ca 80 parę gramow daje radę na śmigle 5x4, przy założeniu 4 łopat - esc wyłącza silnik.

Z moich skromnych doświadczeń myślę że możesz rozważyć: - zastosowanie zestawu 2 lub 3 silniczków z takim śmigłem do 90mm lub próby z większym śmigiełkiem (ale musi być leciutkie takie jak w oryginale wl 949 albo podobne) i zmiana rozstawu beleczek kadłubowych.

Pozdr,

M

Ps widzialem na rcgroups b dokladne analizy ciagu malutkich szczotek, poszukaj tam koniecznie; jak sam tam coś znajdę to dam znaka.m

Ps 2: znalazłem jeszcze takie niecylindryczne silniczki których nie testowałem jeszcze ale ponoć jest w nich moc, są do nabycia w sklepach modelarskich (ostatnie zdj na dole).

20200320_194229.jpg

20200320_194319.jpg

20200320_194524.jpg

20200320_195136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc i cenne informacje.

Może masz na zbyciu przekładnię z dwoma lub trzema silnikami ?

Jak na razie idę w zaparte i będę dalej próbował.

I takie jedno pewnie głupie pytanie.

Czy ten zestaw ESC serwa mogą być zasilane 2s .Wszędzie jest podpisany jako część zamienna i nic więcej na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc,

Ta płytka chodzi na 1s, przynajmniej tak jest wszedzie stosowana; wl toys ma też płytkę 2s do modelu skyking'a ale to jest inny produkt (mozesz poszukać chyba jako plytka wl toys f959).

Co do prrzekladni wyslalem civwiadomosc na priv.

Pozdr,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio kupiłem taki zestaw napędowy. Silniki 7x16 .

19.jpg.0071333d4127683c3965964c40538f8e.jpg

 

Zrobiłem kilka prób i wychodzi na to że z maksymalnym śmigłem 4 cale jakie mogę zamontować w tym modelu uzyskałem wynik około 45g ciągu.

Zastanawiam się czy montować to w modelu którego waga to jakieś 65,70g.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli waga którą podałeś to waga całości (z baterią etc) to myślę że jest duża szansa na loty; to wolnolot w realu, zatem powinno być ok jeśli masz ponad 40g ciągu ( zrobiłem kiedyś modelik sopwitha swallow o wadze calk ok 80g, rozp 68cm napędzanego jednym silniczkiem ca 8x20 z przekładnią i śmigłem jakieś 4,5 cala który o ile dobrze pamiętam też osiąga nie więcej niż ca 40 g ciągu; samolocik latał b wolno i oczywiście był wrażliwy na jakikolwiek podmuch wiatru, ale latał;)

zresztą doświadczenie to zwłaszcza w naszym mikro świecie podstawa, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz;) 

 

Życzę powodzenia w lotach!

Pzdr,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.