Skocz do zawartości

Zabawy z wiatrem na zboczu i nie tylko :)


Rekomendowane odpowiedzi

A dziś w chwili wolnej porównywałem dwa różne modele tego samego producenta (stary i nowy)  jak latają w słabych warunkach. Wniosek z testów jest jeden - oba latają całkowicie inaczej ?

 

782446630_IMG_76151.thumb.JPG.b9b9be7e58956c260ec7bd60ebc8ab5e.JPG

 

niestety polała sie również "pierwsza krew" :D Modele to krwiopijcy!

 

319690257_IMG_76141.thumb.JPG.3c12590dfb95065ee8edfccac7c76b84.JPG

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i modele już są w domu :( Nastaje czas napraw i podpicowywania

 

A wczoraj po raz kolejny (choć chyba nie była to decyzja do końca zamierzona), że większe modele szybowców mogą latać przy napięciu pakietu wyższym niż 3.4V. Odbiornikowi Graupnera to nie przeszkadza, a widać że i serwa (mimo że HV) sobie radzą. Gdyby  nie potrzeba wyważania modelu, to można by latać z akumulatorami 1S ? Jednak gdy napięcie spada do 3.3V to warto szybko i płynnie wylądować. Bo serwom w klapach wtedy już się nie chce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet sie naładował. I weszło ponad 3600mAh. A producent deklarował 3500. Niesamowici są Ci producenci :D

 

Tak sie zastanawiam czy ta inność w lataniu obu modeli po części nie wynikała z trochę mniejszego napięcia w tym jednym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cZyNo napisał:

Pakiet sie naładował. I weszło ponad 3600mAh. A producent deklarował 3500. Niesamowici są Ci producenci :D

 

Sprawność ładowania niestety jest mniejsza niż 100%. I producent ją mierzy tak jak się powinno to robić czyli podczas rozładowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu (pomiędzy odkażaniem sie przed virusami a spotkaniami z exkwarantannami) zabrałem sie z Maxe i po prawie 2 latach uporządkowałem okablowanie w kadłubie. Mam nadzieje że już mi sie nić nie rozłączy po włożeniu pakietu ? Pakiet w końcu wchodzi bez problemu po same "migdałki" ?

 

IMG_7621[1].JPG

 

Na czwartek można przygotować pakiety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za tą Maxę i sprawdzam i ustawiam różne rzeczy. Okazało się że nie wiedzieć czemu latałem na nierealnie tylnym ŚĆ. Chyba moja stara waga była jakaś nie teges. Dziś sprawdziłem na dwóch różnych wagach i wyszło że o 10 mm mam SC za bardzo z tyłu. Możliwe że jeszcze raz to sprawdzę na wadze analogowej ?

Chyba że coś mi z modelu odpadło a ja nie zauważyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxa w bagażniku. Może uda sie dziś pobujać na wiaterku. Tak dalej sie zastanawiam nad tym silnikiem, bo wszystko sprawdziłam...oprócz tego czy silnik działa :) Więc jednak nie mogę być pewien czy silnik jest w modelu, a jeśli jednak przypadkiem jest, to nie mogę być pewien czy działa, bo zmieniłem podłączenie Altisa w układzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak mówiłem, tak zrobiłem. Maxa przewietrzona. Mimo wiaterku 5-6m/s latało sie całkiem fajnie. Choć trochę czasu potrzebowałem żeby potrymować model. A zmiany były duże :)

Poza tym już zapomniałem jakie to latanie w termice jest pociesznie. I jakie nudne gdy wszędzie dookoła nosi. W międzyczasie gdzieś tam pękło 350m. Można by lecieć wyżej, ale już się zdążyłem znudzić.

No i o dziwo silnik też był i działał. Co mnie też zdziwiło. Ale mocy to ten samolocik nie ma ?

 

1333391413_IMG_76391.thumb.JPG.0fcb33070c19747a6417c465df846226.JPG

 

z tego co słyszałem, to psa można będzie wyprowadzić. A model również? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.