Skocz do zawartości

Zabawy z wiatrem na zboczu i nie tylko :)


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz wróciłem do domu.
Dziękuję polskim przyjaciołom za miłą sobotę.
Pierwsze loty na klif zakończyły się powodzeniem. Leciałem w sumie 7 lotów. Jeszcze 2-3 wycieczki i z klifu rozumiemy.
Nie mogę się doczekać przyszłości.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że przyjechałeś! To jest ta pasja którą cenie najbardziej! Łącznie 10 godzin jazdy żeby polatać 7 razy! Też tak miewam ?

Jak na pierwsze loty na klifie, to latałeś lepiej niż wielu stałych bywalców na takich zboczach! Zapraszamy ponownie - jesteś mile widziany zawsze, kiedy będziesz miał ochotę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne fotki. Dzięki!

 

19 godzin temu, cZyNo napisał:

Czyli pora na śledztwo ... najpierw sprawdzę logi

 

No to logi mówią że po otwarciu BF napięcie spadło z 7.7V na 7.6V i pozostało na takim poziomie mimo informacji że klapa została zamknięta, a po "wylądowaniu" spadło do 7.5V. Gdy przyjechałem po model i włączyłem radio napięcie było na poziomie 7.7V

Siła sygnału była ok i wygląda na to że wszystko działało po stronie nadajnika. Czyli chyba jakaś usterka mechaniczna lub serwo. Czyli będzie ciąg dalszy śledztwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że od poniedziałku nie za bardzo moge wrócić do Wrocka, a wiater wieje :)  to trzeba by coś polatać. Szczególnie że modele na pace ? Dziś było miejsce gdzie jeszcze nie latałem.

Co się zmęczyłem wchodząc pod górę to moje...stary pryk już jestem. Jak już wlazłem z takim jednym miłym Panem, to okazało sie że piździ tam jak w kieleckim a wiater był na poziomie 15m/s ... po prostu fuj!

Latać to latało się dość ciężko, bo zimno i strasznie turbiło. Ale obaj byliśmy zadowoleni. Najbardziej z tego jak już schodziliśmy na dół :D

IMG_7479.thumb.JPG.a9d22a77476c091e2f6a4b49aefb6f03.JPG

IMG_7483.thumb.JPG.5a98aee62b4823bbb1243e9e8811880f.JPG

IMG_7488.thumb.JPG.f333989869844d8cb1973415abe4c4f0.JPG

  • Haha 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wracając do wrocławia stwierdziłem że warto podjechać na ktorąż z naszych górek....bo coś tam wieje.

Skręcając w strone Ruska wiatromierze i wiatraki mówiły że wiatr odkręca sie do zachodu. Co oznaczało że warto udać sie na Rusko. Tak też zrobiłem. Jak wjechałem wiaterek podwiewał koło 7-9ms z lekką odchyłką. Jednak jak już rzuciłem model, to okazało sie że jednak wiatr mocno sie odkręcił na południe. Całkiem intrygująco sie latało z odchyłką 50-60 stopni, choć tak średnio bezpiecznie. Tak więc wylądowałem i zerknąłem na meteo jeszcze raz. No i wyszło klif albo rzodkiewka - z naciskiem na rzodkewkę. Szczególnie że niestety klif był zajęty, tak więc w poszukiwaniu wiatru, spokoju do fajnego towarzystwa pojechałem na rzodkiewkę... A tam wiatr koło 7-10 ms (na początek) i dwóch bardzo fajnych Andrzejów na zboczu, którzy poszukiwali tego samego co ja :) Czyli to był strzał w dziesiątkę.

1361742441_IMG_74991.thumb.JPG.5ba435201cb0afabd9dea063c45f30e8.JPG

 

Potem na chwilę wiatr przysiadł, ale później sie rozwiał i wiał ponad 10m/s

Trochę sobie polatałem i coś tam posprawdzałem, ale głównie to ustawialiśmy z Andrzejem jego kamerki. Które po czasie zaczęły działać jak powinny :)

W międzyczasie drugi Andrzej ujeżdżał powoli swoje nowiutkie Vendety :)

To było całkiem miłe popołudnie, choć przez moment zakłócone przez nieplanowanego ktosia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cZyNo napisał:

W międzyczasie drugi Andrzej ujeżdżał powoli swoje nowiutkie Vendety :)

 

I jakie masz ogólne zdanie o tych Vendetach ? 

Jako model sam w sobie wygląda znakomicie bo macałem ale w locie nie miałem przyjemności widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem opinii Jurka. 
Miałem przyjemność chwilę polatać tym modelem bezpośrednio po lotach fs3.

Nie zauważyłem większej różnicy, miałem wrażenie, że Vendetta lepiej leci pod wiatr, zwłaszcza, że była znacznie mniej zabalastowana.

Dla mnie problemem jest inny standard balastu. Dźwigać dodatkowe 2kg np na Ranę.....nie zawsze się chce;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nt dzisiejszych lotów Vendety nie mogę za wiele powiedzieć. Pierwszy model latał całkiem fajnie ale dość krótko, potem Andrzej wziął drugi całkowicie nowy model którym robił pierwsze loty i jego dopiero regulował, a one nie były miarodajne. Jednak jest duża szansa że spotkamy sie jeszcze w tym miesiącu na zboczu i coś więcej będę mógł napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kamyczek_RC napisał:

Obserwując  czołówkę Światową , wiele modeli lata szybko  w dobrych rękach ,a w tych koślawych  nie lata praktycznie nic. 

 

O! to mi się bardzo podoba!!! Myślę że wielu kolegom to zdanie złożone będzie sie również bardzo podobało :D

 

Reszta wypowiedzi jakaś nie na temat trochę. Teoria i dziwne przemyślenia.... taki standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???? z tym 4k to był sarkazm ????

Waldka to ja też na żywo widziałem. Recenzji nie da sie na tej podstawie napisać, bo nigdy nie wiadomo kiedy i jak leci Walek a kiedy model. Poczekam aż koledzy ustawia Vendete po "wrocławsku"

Poza tym gdzieś już pisałem o pierwszych bardzo obiecujących lotach Vendetty na Rusku. Ale nie umiem tego znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.