Skocz do zawartości

U CAN FLY-kadłub konstrukcyjny


ikar61
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam model U CAN FLY na którym praktycznie nauczyłem się latac.W związku z tym iż posiadam dwa komplety skrzydeł i usterzenia a kadłub nie mogę nigdzie kupić ,postanowiłem zbudowac taki kadłub konstrukcyjny i jest on jeszcze w trakcie budowy co niniejszym przedstawiam na załączonych zdjeciach.

DSC04374.JPG

DSC04646.JPG

DSC04650.JPG

DSC04653.JPG

DSC04657.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagę sprawdzam w stosunku do kadłuba modelu już latającego to w tej chwili jest lzejszy około 180 gram,niewiem ile jeszcze dojdzie na wykonczenie ,czy lzejsze byłoby pokrycie folią czy malowanie.Podwozie przerobiłem i w tym latającym i robię w tym -tylnie bo na przednim to kiepsko mi wychodziły lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale jak zobaczyłem ilość sklejko  oraz to żelastwo przyczepione do fire wall -a to trochę mnie zaskoczyło;):) i nie powiem, że trochę jestem zdziwiony tym, że obecna waga w porównaniu do kadłuba piankowego jest niższa.

No ale jak tak jest to świetnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu już latającym również przerabiałem mocowanie silnika ,wymiana silnika na VOLANTEX -1050 kv oraz cały kadłub pokryłem taką cieniutką folią na wikol i pomalowałe .Doszło troche wagowo bo waży prawie 1900 Gram ale swobodnie lata ,krótki start, wykonuję ,pętle i beczki kokociągu jesze nie próbowałem.Silnik taki jest w modelu DECATHLON który posiadam ale mało nim latam bo jest dużo szybszy i muszę nabrac większych umiejętnosci w sterowaniu.W zeszłym roku zbudowałem model motoszybowca MOSQUITO no lata mi się nim dobrze , nie wykonuję nim akrobacji bo mogłyby się złozyc skrzydła.Tak trochę o sobie to od 25 lat,latam na motolotni a do modelarstwa powróciłem po 34 latach.Modelarze z Ostrołęki przyjeżdzają na nasze lotnisko z modelami i nostalgia modelarstwa powróciła.Jeśli ktoś chce obejrzec mój lot motolotnią na Yotube to wystarczy wpisać -henio motolotniarz lub lot nad rzekun.Pozdrawiam wszystkich modelarzy i życze miłego dnia. 

VOLANTEX.jpg

Mój arsenał latający.jpg

MOSKQUITO.jpg

obl-6.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W tym miejscu była stodoła ,która w tym tygodniu została rozebrana.Są to zabudowania nie zamieszkałe .A jak wygląda nasze lądowisko to podaję link do strony/lądowisk ewidencjonowanych.:https://lotniska.dlapilota.pl/borawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@ikar61 gdybyś miał jeszcze potrzebę zakupienia kadłuba do tego modelu, polecam ten sklep https://sklep.modelarnia.pl/p5238,pioneer-kadlub-pelikan.html

Powyższy model wyprodukowany jest pod marką Pelikan, stanach natomiast sprzedawany jest pod nazwą Sensei jednak skorupa jest ta sama co w U CAN FLY. Części zamienne do tego modelu znajdziesz też na stronie http://www.rc-ikar.pl/cennik/kfly.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.