Skocz do zawartości

Mechanizm do zrzucania bomb.


maxiiii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaprojektowałem i wykonałem prosty mechanizm do zrzucania bomb. Technologia druku 3D. Mechanizm uruchamiany jest przez serwo 9g. W moim przypadku jest to serwo 14g z metalowymi zębadkami typu mg90s. 

Do sterowania potrzebny jest dodatkowy kanał w odbiorniku ale to chyba nie stanowi problemu przy dzisiejszych wielokanałowych aparaturach. 1000us - zamknięcie, 1500us otwarcie mechanizmu. Samą bombę można drukować w skali potrzebnej do modelu.

Wszystkie potrzebne do drukowania pliki dostępne są gratis  tutaj:

https://www.thingiverse.com/thing:4183340

 

Mechanizm można drukować jako lewy lub prawy. Akurat pod dwa skrzydła.

DSC_0171.JPG

DSC_0174.JPG

DSC_0166.JPG

  • Lubię to 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, maxiiii napisał:

Zastanawiam się co włożyć do bomby do lokalizacji miejsca w które spadła bomba. Myślę o elektronice z breloka od kluczy reagującego na gwizdanie lub takiego z lokalizacją blutu.

Są takie micro cuski do dronow. Głośne ze hej. Po odłączeniu od źródła zasilania zaczynają się drzec po kilku minutach. Niektóre bardziej wypasione mają nawet mrugajaca diodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej elektronice jest tez przycisk którym się resetuje ustrojstwo.

Można zrobić tak ze przy puszczeniu bomby zwalnia się ten przycisk (jakiś drucik ze spinacza który sięga do środka bomby i naciska na ten przycisk) i po upływie iluś tam sekund zaczyna pikać - podobnie jak zanik zasilania.

 

np taki: https://www.banggood.com/URUAV-UR6-5V-110dB-BB-Alarm-Buzzer-Mini-Tacker-36x18mm-with-Lipo-Battery-LED-Light-for-RC-Drone-FPV-Racing-p-1412683.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maxiiii napisał:

Zastanawiam się co włożyć do bomby do lokalizacji miejsca w które spadła bomba. Myślę o elektronice z breloka od kluczy reagującego na gwizdanie lub takiego z lokalizacją blutu.

 

Wlej nitrogliceryny i szukaj pozniej leja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 14:40, maxiiii napisał:

Zastanawiam się co włożyć do bomby do lokalizacji miejsca w które spadła bomba. Myślę o elektronice z breloka od kluczy reagującego na gwizdanie lub takiego z lokalizacją blutu.

 

Zazwyczaj łatwo taką bombę znaleźć, bo zostawia lej. Tej z fosforem to nawet szukać nie trzeba. Rozumiem, że potrzebujesz coś do tych niewybuchów ?

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.